Yerba Mate Forum » Offtopic » Maca » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
Maca
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
effie effie is a female
Newbie

/images/avatars/avatar-5713.gif

Registration Date: 24-06-2014

Maca Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Czy ktoś z was pija ten specyfik?

quote:
kuchnia.wp.pl:
Macę (Lepidium meyenii), roślinę z rodziny kapustowatych, uprawia się od ponad 2 tys. lat. Rośnie na stromych zboczach szczytów Andów w Peru, występuje też w Boliwii. Nazywana jest „skarbem Inków”. Ma postać jadalnego korzenia. Posiada bardzo wytrzymałą strukturę, co pozwala jej przetrwać niesprzyjające warunki klimatyczne (silny wiatr, zmiany temperatur). Dobrze rośnie nawet na nieurodzajnej glebie. Roślina rozwija się na wysokości nawet 4500 m n.p.m. Ciekawostką może być fakt, że maca jest bliską krewną rzeżuchy.

Długowieczni Indianie Keczua z Peru stosują macę jako środek wzmacniający – korzeń ten znalazł bowiem zastosowanie w stanach wycieńczenia, osłabienia, niedożywienia oraz w okresie rekonwalescencji.

Macę uznaje się za produkt energetyzujący, należy do grupy superżywności. Działa poprzez wpływ na produkcję hormonów w organizmie, dlatego może być alternatywą dla hormonalnej terapii zastępczej. Mieszkańcy Peru już przed wiekami odkryli jej cenne właściwości odżywcze.

Magiczny symbol młodości

Maca wykazuje szeroki wpływ na zdrowie – reguluje trawienie, wzmacnia włosy i paznokcie, podnosi libido i płodność (dlatego nazywana jest „ziołową viagrą), dodaje energii fizycznej i psychicznej, podnosi sprawność umysłu, zwiększa tolerancję na stres, reguluje zaburzenia miesiączkowania, łagodzi objawy menopauzy, chroni przed anemią, zapobiega osteoporozie, wpływa na napięcie zwiotczałych mięśni. Maca poprawia samopoczucie i działa przeciwdepresyjnie. Można ją stosować zewnętrznie jako środek przyspieszający gojenie się ran. Peruwiańscy Indianie uważają macę za magiczny symbol młodości.

Ogólnie rzecz biorąc Macę spożywa się w formie proszku, który jak wyczytuję z mojego opakowania dodawać można do herbaty, kawy, jogurtów, różnych przetworów mleczko-zbożowych. Jej korzystne wpływy na organizm porównywałabym do funkcji YM. Posiadam ją akurat w domu i zabrałam się do testowania - na razie bardzo podoba mi się zapach, dodaję ją do mojej herbaty z pokrzywy i smak póki co zostawia trochę do życzenia - chwilowo jestem bezmleczna, a coś mi mówi że warto spróbować jej z mlekiem..

Właśnie doczytałam, że maca traci swoje właściwości zalewana wrzątkiem - szkoda, że nie wiedziałam trochę wcześniej Tongue
12-07-2014 08:15 effie is offlineSend an Email to effieSearch for Posts by effieAdd effie to your Buddy List
Michal
unregistered
Polecam Ci te produkty Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
12-07-2014 08:15
materowy materowy is a male
Double Ace

Registration Date: 11-04-2014

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Nie znam, ale po odwiedzeniu google widzę przeważnie do kupienia tabletki, a nie proszek...
I jakie efekty stosowania?
16-07-2014 22:14 materowy is offlineSend an Email to materowySearch for Posts by materowyAdd materowy to your Buddy List
guybrush
unregistered
Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Brzmi ciekawie, chociaż po przeczytaniu listy efektów od razu kojarzy się z cudownymi lekami na wszystko na zasadzie mydło-powidło Daj znać czy faktycznie tak pozytywnie wpływa na samopoczucie.
17-07-2014 14:48
doktorsky doktorsky is a male
Triple Ace

Registration Date: 03-09-2013

250g około 30zl + przesyłka

http://www.naturala.pl/Produkt/114/maca_korzen_w_proszku

17-07-2014 17:22 doktorsky is offlineHomepage of doktorskySearch for Posts by doktorskyAdd doktorsky to your Buddy List
JanGrubski JanGrubski is a male
Newbie

Registration Date: 12-06-2014

Dzięki. Również myślę, że warto spróbować. Zawsze to coś nowego : )
18-07-2014 10:25 JanGrubski is offlineSend an Email to JanGrubskiHomepage of JanGrubskiSearch for Posts by JanGrubskiAdd JanGrubski to your Buddy List
effie effie is a female
Newbie

/images/avatars/avatar-5713.gif

Registration Date: 24-06-2014

Thread Starter Thread Started by effie

Trzeba przyznać, że do smaku trzeba przywyknąć, za to aromat ciągle mnie urzeka. Niełatwo też rozpuszcza się w piciu. Ale wciąż testuję, muszę zacząć bardziej regularnie by móc określić czy są jakieś odczuwalne efekty w samopoczuciu Tongue
18-07-2014 13:59 effie is offlineSend an Email to effieSearch for Posts by effieAdd effie to your Buddy List
josecuervo josecuervo is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-292.jpg

Registration Date: 13-11-2007

I jak Effie, testowałaś jeszcze? U mnie dopiero pierwszy dzień i od razu zdecydowałem się dodawać ją do yerby. Teoretycznie powinno być ciekawie, ale poczekam jeszcze parę dni z oceną. Próbował ktoś takiego zestawu?
05-11-2014 14:42 josecuervo is offlineSend an Email to josecuervoHomepage of josecuervoSearch for Posts by josecuervoAdd josecuervo to your Buddy List
Double Ace

dodając do yerby w sensie przyprawy, czy trzeba jakoś poczekać aż się "zaparzy"?
05-11-2014 14:45 materowy is offlineSend an Email to materowySearch for Posts by materowyAdd materowy to your Buddy List
Junior Member

Nie trzeba czekać. Maca, tak jak yerba nie lubi wrzątku, więc po prostu najpierw dodaję łyżeczkę maci do naczynka, później wypełniam go w 3/4 yerbą i zalewam już normalnie, tak jak zawsze. Smak maci jest tylko lekko wyczuwalny w takim zestawie.
05-11-2014 14:57 josecuervo is offlineSend an Email to josecuervoHomepage of josecuervoSearch for Posts by josecuervoAdd josecuervo to your Buddy List
Double Ace

Rozumiem, że w ten sposób przyrządzana ma również działanie o którym mowa "w ulotce" Smile ?
05-11-2014 15:47 materowy is offlineSend an Email to materowySearch for Posts by materowyAdd materowy to your Buddy List
Junior Member

Materowy, tak sądzę. We wszelkich materiałach dotyczących maci piszą, że właściwie można ją dodawać do wszystkiego. Jedyne zastrzeżenie dotyczy wrzątku, który podobno wytrąca z niej składniki odżywcze. Także z yerbą jak najbardziej komponuje się dobrze, tak zresztą jak z odpowiednio przyrządzoną kawą.
06-11-2014 13:28 josecuervo is offlineSend an Email to josecuervoHomepage of josecuervoSearch for Posts by josecuervoAdd josecuervo to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Offtopic » Maca

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: