Yerba Mate Forum » Gatunki » Canarias » Canarias - informacje podstawowe » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
Canarias - informacje podstawowe
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Yerbamate
Member

Registration Date: 14-06-2010

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

CANARIAS canarias.com.uy jak sama domena wskazuje jest marką urugwajską .uy.
Owszem, na opakowaniu piesze co innego, ale konia z rzędem temu, który znajdzie w Brazylii te firmę. W Brazylii rośnie sobie ta Yerba i jest składowana i mielona, natomiast marka jako taka jest marką urugwajską.

Owszem w Brazylii może i to produkują jak w Polsce FIAT'a czy może nawet MECEDES'a, ale to nie oznacza, że SONY z Chin czy z Taiwanu są marką chińską. Nawet jeśli ADIDAS jest wykonany w Chinach i jest produktem chińskim, to Marka (zarejestrowana!) nie jest marką chińską. Podobnie jak CANARIAS. Zresztą spożywana w Brazylii tylko w dwóch stanach w Mato Grosso i w Rio Grande do Sul. Poza tymi stanami, to jest spożywane (podobnie jak w Polsce) przez grono wielbicieli czy entuzjastów, ale nie są to wielkie liczby.

A tutaj podaje inne marki, tej samej firmy, a na opakowaniach można zauważyć napis, że zmielone, czy spakowane, ewentualnie składowane, wykonane w Brasil.

CANARIAS, CANARIAS SERENA, CANARITA CON HIERBAS, BALDO, CANARITA, SAN PEDRO oraz EL REMANSO.

, , , , , ,

Zdaję sobie sprawę, że z tym będzie podobnie jak z matero, matera i mate, ale dobrze jest znać prawdę. Myślę, że już się trochę utarło i z niewiedzy często powtórzyliśmy kraj pochodzenia produktu myśląc, ze to marka. Rolex (nawet z Chin) nadal będzie marką zegarka szwajcarskiego.

A oto siedziba firmy i adres:

Canarias S.A.
Brig. Gral. Juan A. Lavalleja
Km. 30.500
Pando
Uruguay

Moc słonecznych pozdrowień

27-06-2010 17:55 Yerbamate is offlineSend an Email to YerbamateHomepage of YerbamateSearch for Posts by YerbamateAdd Yerbamate to your Buddy List
INES777 INES777 is a female
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Registration Date: 06-05-2010

Canarias - informacje podstawowe Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

http://www.youtube.com/watch?v=RHR-AfSbpzw
http://www.youtube.com/watch?v=mrerlXvWufc

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

Numer gg STRAŻNIKA FORUM 42482579 - zadaj szybkie pytanie on-line!
12-06-2012 20:35 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
Michal
unregistered
Polecam Ci te produkty Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:

12-06-2012 20:35
LeJarkoff
Lord

/images/avatars/avatar-2385.jpg

Registration Date: 26-06-2011

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

no a coś na temat smaku/mocy jerb tych? Wink

Przestępca , alkoholik - Polak katolik!!!"
13-06-2012 00:12 LeJarkoff is offlineSend an Email to LeJarkoffSearch for Posts by LeJarkoffAdd LeJarkoff to your Buddy List
The Godfather

Thread Starter Thread Started by INES777

Tia... można sobie pomarzyć Big Grin ....

Ja tylko żółtej próbowałam, która jest (jak każda brazylijka bardzo drobno siekana), ale moim zdaniem wcale nie ma tam dużo pyłu (jak twierdzą poniektórzy).
W mocy, intensywności smaku, przypominała mi trochę czerwoną Cruz de Maltę...

a reszty w życiu nie widziałam ani w polskim, ani w germańskim sklepie Frown

PS. ale Pan eleganciki Wink

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

13-06-2012 00:16 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
LeJarkoff
Lord

a on tą torbę to ile będzie spijał? Wink

13-06-2012 00:18 LeJarkoff is offlineSend an Email to LeJarkoffSearch for Posts by LeJarkoffAdd LeJarkoff to your Buddy List
The Godfather

Thread Starter Thread Started by INES777

Jeżeli sam...to ok. 200 dni... Smile ...ale taki facet pewnie sam pił nie będzie Big Grin

13-06-2012 00:22 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
LeJarkoff
Lord

myślisz że ma kolegów? Wink

13-06-2012 00:24 LeJarkoff is offlineSend an Email to LeJarkoffSearch for Posts by LeJarkoffAdd LeJarkoff to your Buddy List
bL@De bL@De is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-2312.jpg

Registration Date: 09-03-2012

Kurcze paczka jest mega ciekaw jestem czy i u nas w Pl taki sie pojawia. Wypowiem sie bo pilem jakis miesiac temu Kanaryjke. Kurcze strasznie duzo pyłu miala byc moze akurat mi sie trafila taka paczka, ale zaliczam ja do jednych z najbardziej zapylonych. Co do dzialania w 100 % zgadzam sie z INES, daje kopa jak CdM przynajmniej w moim odczuciu, smak calkiem wyrazisty. Zdecydowania dla starszych mateistow Big Grin

This post has been edited 2 time(s), it was last edited by bL@De: 13-06-2012 10:58.

13-06-2012 10:56 bL@De is offlineSend an Email to bL@DeSearch for Posts by bL@DeAdd bL@De to your Buddy List
Maniek. Maniek. is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-2396.jpg

Registration Date: 01-06-2012

reklama jest prześwietna Smile jedna z najlepszych o yerbie Smile taka życiowa, taka jak reklamy powinny wyglądać, bez naciągania Smile

16-06-2012 12:37 Maniek. is offlineSend an Email to Maniek.Search for Posts by Maniek.Add Maniek. to your Buddy List
stillaliv stillaliv is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-2393.jpg

Registration Date: 30-03-2012

Ta mi się bardziej podoba, bo jest Canarias, są amigos Happy , no i co dla mnie ważne jest motyw drogi i są rowery Wink Cool
Canarias z drogą, rowerkami i amigos

16-06-2012 13:52 stillaliv is offlineSearch for Posts by stillalivAdd stillaliv to your Buddy List
ginger78 ginger78 is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-2756.jpg

Registration Date: 30-07-2010

Kupiłem tę żółtą (Sabor Tradicional) zachęcony ceną (27zł za 1kg!). Na ogół nie lubię brazylijskich (urugwajskich) erv, ale ta mnie zaskoczyła bardzo pozytywnie. Spodziewałem się, jak to na Brazylię przystało smaku raczej kwaśnego, a tu proszę, całkiem miły, delikatny* korzenny posmak, do tego konkretna moc pobudzająca. Pyłu jak zwykle sporo, liści prawie w ogóle, patyczków całkowity brak więc i do sposobu parzenia trzeba się przyłożyć hi hi. Ja siorbię bombillą łyżeczkową, która daje radę, ale trzeba uważać by nie rozwalić kopczyka - w przeciwnym razie ciężko będzie ciągnąć. Wrażenia raczej pozytywne i żeby nie te utrudnienia w spożyciu, pewnie byłaby to stała pozycja w szeregu mych codziennych odmian.

* z tym "delikatnym" smakiem mogę się trochę mylić, wszak mocne odmiany są dla mnie "normalne" Smile

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by ginger78: 06-09-2013 17:29.

06-09-2013 17:16 ginger78 is offlineSend an Email to ginger78Search for Posts by ginger78Add ginger78 to your Buddy List
Rudy
Member

/images/avatars/avatar-2832.jpg

Registration Date: 28-09-2013

Bardzo pyszna, pył nie przeszkadza, ma lekki słodkawy poskaczek jak na moje upośledzone kubeczki smakowe Smile To chyba już jedna z niewielu Yerb gdzie można uświadczyć samych listków.

28-09-2013 21:39 Rudy is offlineSend an Email to RudyHomepage of RudySearch for Posts by RudyAdd Rudy to your Buddy List
Coroicamat
unregistered

Wszedłem w posiadanie tej jerby parę dni temu, bo chciałem kupić coś, czego jeszcze nie piłem. Susz jest jasnozielony, drobno mielony z dużą ilością pyłu(przypomina trochę owsiankę drobno mieloną Big Grin ). No to wsypałem sobie ją do matero, odpowiednio przygotowałem, zalałem i zaczynam pić. Ops, rzecz, której w niektórych jerbach nienawidzę bardziej niż zły smak, zapach itp. Nie chce nawet przejść przez bombille, z powodu jej drobnego posiekania. Łyczki są małe i skromne, mimo, że piłem przez bombillę do ultra-zadań, która się prawie nigdy nie zatyka Frown Trochę się zraziłem, ale nazajutrz rano wsypałem bardzo małą ilość tej jerby do palo santo i dało radę pić. Mocny smak, niczym się specjalnie nie wyróżniający, mocy kofeiny nie opiszę bo się troszkę uniewrażliwiłem na nią pijąc 2-3 litry kawy dziennie i yerba nie robi na mnie żadnego wrażenia... Chciałem dodać, że pierwszy raz ją widziałem w sklepie.
29-09-2013 16:03
materowy materowy is a male
Double Ace

Registration Date: 11-04-2014

jam właśnie spiłem pół kilo tej yerby. Sklasyfikowałbym ją zaraz po niebieskiej Amandzie - z tym, że jak dla mnie zalania cieplejszą wodą są mniej smaczne. Dużo pyłu może sprawiać problem przy niedelikatnym obchodzeniu się powodując zatykanie bombilli, ale daje radę to obejść bez specjalnego wyposażenia.
Smak wpisany w kanon moich stałych zestawów.
29-11-2014 13:44 materowy is offlineSend an Email to materowySearch for Posts by materowyAdd materowy to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Gatunki » Canarias » Canarias - informacje podstawowe

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: