Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Senność po yerba mate » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
Senność po yerba mate
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Ismus
Newbie

Registration Date: 09-02-2015

Senność po yerba mate Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Hej! Od niedawna piję yerbe - dokładnie taragui gruszka. Przed zakupem słyszałem że yerba działa pobudzająco, kiedy mnie po jej zażyciu ogarnia uczucie senności. Czy to normalne? Pozdrawiam
09-02-2015 20:05 Ismus is offlineSend an Email to IsmusSearch for Posts by IsmusAdd Ismus to your Buddy List
Michal
unregistered
Polecam Ci te produkty Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
09-02-2015 20:05
Thrael Thrael is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-8765.jpg

Registration Date: 10-09-2014

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witaj. Na początek pytanie - przyrządzasz yerbę tak, jak powinno się ją przyrządzać? Woda w temperaturze 70 - 80 stopni. Może pytanie głupie, ale warto się upewnić.
Ile sypiesz yerby i ile jej pijesz? Kofeina w nadmiarze może powodować właśnie uczucie senności, zmęczenia.
Generalnie może yerba tak po prostu na Ciebie wpływa? Nie mam zbyt dużego doświadczenia, nie wiem dlaczego tak u Ciebie się dzieje. Tej wersji Taragui nie piłem, ale obstawiam, że nie jest ona mocna pod względem pobudzenia. Sprawdź może jakieś inne, mocniejsze pod względem działania.

EDIT: Tak swoją drogą, założyłeś dwa identyczne tematy.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Thrael: 09-02-2015 20:47.

09-02-2015 20:46 Thrael is offlineSend an Email to ThraelSearch for Posts by ThraelAdd Thrael to your Buddy List
Kao Kao is a male
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Registration Date: 22-12-2014

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Słodzisz ją? Jesz coś słodkiego do niej?

click>Charytatywne klikacze<click
09-02-2015 22:00 Kao is offlineSend an Email to KaoSearch for Posts by KaoAdd Kao to your Buddy List
Fenrir
Newbie

Registration Date: 12-02-2015

Miałem zakładać podobny temat. Mam identycznie, ale wydaje mi się, ze jest to związane ze zbyt dużą ilością liści oraz przeparzeniem. Podobnie herbata zielona działa, jeśli ją zalejemy zbyt gorącą wodą i będzie jej za dużo.
Sprawa raczej zależna od organizmu każdego, alem ciekaw reakcji innych.
12-02-2015 12:30 Fenrir is offlineSend an Email to FenrirSearch for Posts by FenrirAdd Fenrir to your Buddy List
qcoolka qcoolka is a male
Newbie

Registration Date: 01-12-2008

Siemano!

Powracam po kilu latach na forum.

U mnie jest tak jak być powinno:
Pobudzenie, ale po większej ilości zaczynam być senny - bo tak działa kofeinka - za dużo to usypia.
12-02-2015 12:36 qcoolka is offlineSend an Email to qcoolkaSearch for Posts by qcoolkaAdd qcoolka to your Buddy List
Borcejn
Member

/images/avatars/avatar-2611.gif

Registration Date: 22-03-2013

99% zależy od psychiki. Jak sobie wmówisz, że jerba Cię pobudza, to Cię pobudzi, nawet, jeśli zalejesz jeden listek.

17-02-2015 00:04 Borcejn is offlineSend an Email to BorcejnHomepage of BorcejnSearch for Posts by BorcejnAdd Borcejn to your Buddy List
Thrael Thrael is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-8765.jpg

Registration Date: 10-09-2014

Czyli chcesz powiedzieć, że kofeinowe pobudzenie jest efektem placebo?

17-02-2015 16:55 Thrael is offlineSend an Email to ThraelSearch for Posts by ThraelAdd Thrael to your Buddy List
dworakaw dworakaw is a male
Member

/images/avatars/avatar-11572.jpg

Registration Date: 28-08-2014

Pobudzenie jest efektem kofeiny. Psychika może wzmocnić ten efekt. Jeśli ktoś zalewa jeden listek i czuje pobudzenie to jest to działanie psychiki. Jeśli yerba jest słaba to raczej nie powinna usypiać.

18-02-2015 18:21 dworakaw is offlineSend an Email to dworakawSearch for Posts by dworakawAdd dworakaw to your Buddy List
Viertel Viertel is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-3054.jpg

Registration Date: 12-01-2014

Niektórzy tak mają. Dziś po południu napiłem się yerby i po pół godziny spałem jak dziecko. A jak sobie wypiję przed snem to też śpię snem sprawiedliwego. A dużo suszu nie sypię. Wink
21-02-2015 22:03 Viertel is offlineSend an Email to ViertelSearch for Posts by ViertelAdd Viertel to your Buddy List
amka23
unregistered

Ja yerbę piję dopiero od tygodnia - dostałam na urodziny Big Grin mnie pobudza lepiej niż kawa.
Parzę jak tam jak napisane jest w "instrukcji"
26-02-2015 23:02
mario paolo mario paolo is a male
Newbie

Registration Date: 18-03-2015

yerba działa różnie - niektórych pobudza inni po niej czują senność - podobnie jest z kawą
Wiem, że już nieprędko po kawę sięgnę, po wypiciu yerby pobudzenie u mnie jest na tym samym poziomie cały dzień ( piję Pajarito espalada). ale co ciekawe odkąd zacząłem yerbę pić nie mam problemu z zaśnięciem i bez problemu się budzę każdego ranka Smile
18-03-2015 10:47 mario paolo is offlineSend an Email to mario paoloSearch for Posts by mario paoloAdd mario paolo to your Buddy List
joonek9
Member

Registration Date: 23-12-2013

Napiszę kilka słów z teoretycznego punktu widzenia.
Yerbę zalewa się wodą o odpowiedniej temperaturze i wypija się ją do 2-3 min. od zalania. Wtedy yerba działa pobudzająco, jeśli yerba będzie zalana dłuższy czas, to wytwarzają się garbniki. Garbnik działają na kofeinę w taki sposób, że już nie ma właściwości pobudzających. Tak pita yerba, więc nie pobudza, a raczej relaksuje, więc może powodować uczucie senności.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by joonek9: 21-03-2015 11:30.

21-03-2015 11:30 joonek9 is offlineHomepage of joonek9Search for Posts by joonek9Add joonek9 to your Buddy List
mario paolo mario paolo is a male
Newbie

Registration Date: 18-03-2015

czy generalnie należy pić dość szybko, że właściwe pobudzenie nastąpiło? Smile
22-03-2015 09:06 mario paolo is offlineSend an Email to mario paoloSearch for Posts by mario paoloAdd mario paolo to your Buddy List
Anashar Anashar is a male
Member

/images/avatars/avatar-2352.png

Registration Date: 19-03-2012

Wydaje mi się, że dużo to też kwestia danego organizmu i dnia. Na niektórych kawa działa pobudzająco, na niektórych usypiająco. Mnie ogólnie yerba pobudza, ale też mam dni, kiedy po jej wypiciu mógłbym od razu zasnąć. Na nasze samopoczucie składa się przecież ogrom różnych czynników. Choćby biometr czy ciśnienie, tak samo wpływają na naszą senność w ciągu dnia, jak i mogą wpłynąć na efekt po wypiciu yerby Wink

22-03-2015 18:24 Anashar is offlineSend an Email to AnasharHomepage of AnasharSearch for Posts by AnasharAdd Anashar to your Buddy List
maga1327113 maga1327113 is a female
Viking

/images/avatars/avatar-23039.jpg

Registration Date: 29-03-2012

Kolezanka zapragnela sprobowac yerrby. Alez oczywiscie, ucieszylam sie. Przyszla o 18h.
'Jak o tej porze pijesz, to o polnocy bedziesz przestawiac meble' - ostrzeglam ja. To ja nie przestraszylo a rozbawilo.

Colon especial zalany zimna woda ok. 15°C. Nasypalam 1/2 naczynka 140 ml. Pila ze smakiem. Wypila 0,6-0,7 l. Poszla po 20h.

Nastepnego dnia pytam sie o noc: 'Zaraz poszlam spac'
Kawa (kilka dziennie) ja pobudza normalnie, a yerba usypia.

Z wypowiedzi poprzednich wnioskuje, ze nalezy ona do waskiego kragu osob, na ktorych yerba dziala usypiajaco.

Czy byl to nadmiar kofeiny, jak sugeruja przedmowcy? Co w takim razie mam jej polecic? Skoro nadmiar kofeiny, to co....Union relax z ilex dumosa? Confused

28-08-2015 07:54 maga1327113 is offlineSend an Email to maga1327113Homepage of maga1327113Search for Posts by maga1327113Add maga1327113 to your Buddy List
Kao Kao is a male
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Registration Date: 22-12-2014

Na mnie np kawa zaczęła działać usypiająco, yerba już nie pobudza, a bez niej czuję się 'nie naoliwiony' Big Grin Myślę, że całkowity, 2 tygodniowy detoks od kofeiny by pomógł

click>Charytatywne klikacze<click
28-08-2015 11:17 Kao is offlineSend an Email to KaoSearch for Posts by KaoAdd Kao to your Buddy List
zerkacz
Newbie

Registration Date: 17-03-2015

Nadmiar kofeiny może powodować senność i zmęczenie. Mój mąż ma tak po kawie, jak się jej napije po 18.
23-09-2015 09:34 zerkacz is offlineSend an Email to zerkaczHomepage of zerkaczSearch for Posts by zerkaczAdd zerkacz to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Senność po yerba mate

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: