Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » yerba mate - kofeina, mateina ? » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (9): « first ... « previous 7 8 [9] Post New ThreadPost Reply
yerba mate - kofeina, mateina ?
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Rezik
Double Ace

/images/avatars/avatar-8692.png

Registration Date: 11-10-2011

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Tak szczerze to proszę nie rozwijaj tematu, nie ma mateiny, nie ma kofeiny, pewnie cukru w cukrze tez nie ma, nie wiem jak dla mnie życie stało się szare Frown

Tak jak Wypass napisał, po prostu pijmy yerbe Wink

Pozdrawiam.

28-08-2013 17:54 Rezik is offlineSend an Email to RezikSearch for Posts by RezikAdd Rezik to your Buddy List
Viertel Viertel is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-3054.jpg

Registration Date: 12-01-2014

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Na początku tematu ktoś napisał, że yerba działa "łagodniej" niż kawa. Z yerbą pierwszy raz miałem do czynienia rok albo dwa lata temu, ostatnio do niej wróciłem i choć nie wypiłem jej w życiu zbyt dużo, to mam podobne spostrzeżenia teraz jak i wtedy - kofeina zawarta w yerbie ma inny sposób działania (czy też raczej - sama yerba inaczej działa). Obie działają na mnie w sposób jednocześnie relaksujący, usypiający oraz koncentrujący - bynajmniej paradoksalnie, po prostu lepiej mi się myśli po obu, ale jakbym się położył to bym od razu zasnął. Z tym, że po mocnej kawie często bywam rozstrzęsiony, dostaję dodatkowych skurczów serca, jestem spięty, a po yerbie - póki co, odpukać! - nic takiego nie miałem.

Yerby sypię raczej mało, tyle co kawy sypanej, może więcej. Nigdy nie doszedłem choćby do połowy naczynia. Przeraża mnie ta ilość. Big Grin Więc może i od tego zależy różnica.
19-02-2015 21:42 Viertel is offlineSend an Email to ViertelSearch for Posts by ViertelAdd Viertel to your Buddy List
Thrael Thrael is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-8765.jpg

Registration Date: 10-09-2014

Jeżeli pijesz ze szklanki czy kubka o pojemności 250 ml, to połowa naczynia to rzeczywiście przesada, zwłaszcza dla początkującego. Jednak taka mała ilość jakiej użyłeś Ty też nie da Ci tego efektu pobudzenia. Jeżeli smakuje Ci yerba mate i chcesz ją pić to radziłbym Ci zainwestować w mniejsze naczynko (powiedzmy ok. 150ml) i wtedy zasypywanie 1/3 czy połowy naczynka nie będzie niczym dziwnym. Generalnie najlepiej jest pić yerbę w sposób tradycyjny, poczujesz wtedy odpowiedni efekt pobudzenia i klimat spożywania ym.

19-02-2015 21:49 Thrael is offlineSend an Email to ThraelSearch for Posts by ThraelAdd Thrael to your Buddy List
Pages (9): « first ... « previous 7 8 [9] Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » yerba mate - kofeina, mateina ?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: