Yerba Mate Forum » Offtopic » GMO - za czy przeciw ? » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (5): « first ... « previous 3 4 [5] Post New ThreadPost Reply
Poll: GMO - za czy przeciw
przeciw 13 59.09%
za 9 40.91%
Total: 22 Votes 100%

GMO - za czy przeciw ?
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
INES777 INES777 is a female
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Registration Date: 06-05-2010

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
Rezik napisał(a)
quote:
INES777 napisał(a)
Ciekawa jestem, kto będzie kontrolował uprawy , skoro sprzedaż nasion modyfikowanych genetycznie roślin jest dopuszczalne.

A no widzisz, chodzi o to że GMO nie da się całkowicie zakazać, dlatego potrzebne były inne rozwiązania zgodne z prawem unijnym, aby nie płacić ogromnych kar. Co z tego Ines że ktoś będzie miał nasiona, skoro nie będzie mógł ich zasiać, jeśli chodzi o żywność kontrole są i raczej nikt nie będzie się narażał na złapanie i zapłacenie wysokich mandatów + zniszczenie upraw, bo to po prostu się nie opłaci. A jak już czarne owce się trafią to pozostaje nam mieć nadzieje że będą skutecznie wyłapywani i karani.

Tak że nie bądźmy pesymistami, daliśmy krok w przód a tu zamiast się cieszyć to jak to zawsze szukamy dziury w całym Smile

Pozdrawiam.

już kilka lat temu oglądałam cykl reportaży zrealizowanych bodajże przez TVN, gdzie udowadniano czarno na białym jak rośliny modyfikowane genetycznie są uprawiane bez problemu na naszych polach... nie sądzę, by nagle coś się zmieniło, jedynie na gorsze, skoro dostęp do nasion takich roślin będzie teraz większy

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

Numer gg STRAŻNIKA FORUM 42482579 - zadaj szybkie pytanie on-line!
03-01-2013 20:22 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
Rezik
Double Ace

/images/avatars/avatar-8692.png

Registration Date: 11-10-2011

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
INES777 napisał(a)
już kilka lat temu oglądałam cykl reportaży zrealizowanych bodajże przez TVN, gdzie udowadniano czarno na białym jak rośliny modyfikowane genetycznie są uprawiane bez problemu na naszych polach... nie sądzę, by nagle coś się zmieniło, jedynie na gorsze, skoro dostęp do nasion takich roślin będzie teraz większy

Kilka lat temu przepisy były nie jasne jak i wiedzo o GMO mniejsza, dziś przepisy jasno zabraniają uprawy, myślę że rolnicy jak i firmy produkujące żywność nie będą się narażać na kary, jak i firmy produkujące żywność będą pilnowały co kupują. Zasmuca mnie taki brak optymizmu, udało się prawnie zabronić upraw GMO w Polsce i to mnie bardzo cieszy i dla mnie to jest sukces, szkoda że tak lubimy zawsze narzekać, nawet jak się dzieje coś dobrego.

Pozdrawiam.

03-01-2013 20:33 Rezik is offlineSend an Email to RezikSearch for Posts by RezikAdd Rezik to your Buddy List
nataliadworek
unregistered

Ja osobiście też jestem za, oczywiście jeśli idzie za tym dość duża kontrola i wszystko odbywa się zgodnie z prawem.
15-01-2013 15:20
Rezik
Double Ace

/images/avatars/avatar-8692.png

Registration Date: 11-10-2011

A tutaj coś dla tych, którzy myślą że GMO pomoże w walce z głodem na świecie http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,13177018,Raport__polowa_zywnosci_na_swie
cie_laduje_na_smietniku.html
połowe produkowanej żywności trafia do kosza, myślę że nad tym powinniśmy popracować a nie nad kombinowaniem przy naturze.

Pozdrawiam.

15-01-2013 17:46 Rezik is offlineSend an Email to RezikSearch for Posts by RezikAdd Rezik to your Buddy List
patizkrol
unregistered

jestem zdecydowanie przeciw GMO! Jedzenie tego typu modyfikowanej żywności powoduje poważne konsekwencje dla żywych organizmów, głównie nowotwory

https://www.youtube.com/watch?v=A-6xWsw7uy0
01-04-2015 14:06
Pira
unregistered

No cóż, ja jestem zdecydowanie przeciw. Nie podoba mi się taka ingerencja człowieka. Uważam, że to co jest naturalne jest dla nas zdrowsze. Nie wiadomo jak na dłuższą metę spożywanie takich genetycznie modyfikowanych produktów wpłynie na zdrowie. Już wystarczy że we wszystkim jest masa chemii, czego skutkiem jest coraz więcej osób chorujących na raka..
22-05-2015 15:37
dariuszjankowski
Newbie

Registration Date: 05-06-2015

Oczywiście że przeciw GMO ale chyba to juz nie ma znaczenia. Za daleko sie to wszystko posuwa!
05-06-2015 12:58 dariuszjankowski is offlineSend an Email to dariuszjankowskiHomepage of dariuszjankowskiSearch for Posts by dariuszjankowskiAdd dariuszjankowski to your Buddy List
Pages (5): « first ... « previous 3 4 [5] Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Offtopic » GMO - za czy przeciw ?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: