Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Gdzie wyrzucacie zużytą Yerbę ? » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (11): « first ... « previous 8 9 [10] 11 next » Post New ThreadPost Reply
Gdzie wyrzucacie zużytą Yerbę ?
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
INES777 INES777 is a female
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Registration Date: 06-05-2010

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

W każdej tradycji tkwi drugie dno, wyrzucanie zużytej yerby do gleby, po prostu ją użyźnia. Dlatego warto Smile
Szacunek do pożywienia i ludzkiej pracy, to już inna para kaloszy...

Polska w odróżnieniu do Niemiec np. nie posiada jeszcze systemu segregowania śmieci. Jest troszkę lepiej, bo pojawiły się gdzieniegdzie jakieś tam kontenery na szkło, plastik i papier. Niestety konternerów na BIO odpadki nadal brak... może za 10 lat się doczekamy.

A póki co musi być pełna improwizacja, jak w "Misiu"..
."a parówkowym skrytożercom mówimy zdecydowanie NIE !" Wink

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

Numer gg STRAŻNIKA FORUM 42482579 - zadaj szybkie pytanie on-line!
18-05-2012 10:11 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
LeJarkoff
Lord

/images/avatars/avatar-2385.jpg

Registration Date: 26-06-2011

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

"Niestety konternerów na BIO odpadki nadal brak" - A tu się nie zgodzę... ja mam dwa śmietniki: na śmieci "mokre" (czyli bio odpadki) i suche (cała reszta) Smile czyli coś się rusza w tym temacie Smile

Przestępca , alkoholik - Polak katolik!!!"
18-05-2012 10:15 LeJarkoff is offlineSend an Email to LeJarkoffSearch for Posts by LeJarkoffAdd LeJarkoff to your Buddy List
INES777 INES777 is a female
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Registration Date: 06-05-2010

Twoja "wioska" jest ciut więsza od mojej także trafiło się ślepej kurze ziarno Wink
W moim regionie takich atrakcji brak, a w małych miejscowościach, "na prowincji" można zapomnieć o jakiejkkolwiek segregacji....także bez ekscytacji Crying

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

Numer gg STRAŻNIKA FORUM 42482579 - zadaj szybkie pytanie on-line!
18-05-2012 10:26 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
LeJarkoff
Lord

"Twoja "wioska" jest ciut więsza od mojej" - ale mentalność mieszkańców mojej wiochy jest chyba bardziej wioskowa od mentalności mieszkańców Pipidówy Dolnej...niestety...

edycja:
Oczywiście nic nie mam do mieszkańców Pipidówy, ani innej małej miejscowości

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by LeJarkoff: 18-05-2012 10:30.

18-05-2012 10:28 LeJarkoff is offlineSend an Email to LeJarkoffSearch for Posts by LeJarkoffAdd LeJarkoff to your Buddy List
de99ial de99ial is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-2366.jpg

Registration Date: 13-04-2012

quote:
LeJarkoff napisał(a)
"Niestety konternerów na BIO odpadki nadal brak" - A tu się nie zgodzę... ja mam dwa śmietniki: na śmieci "mokre" (czyli bio odpadki) i suche (cała reszta) Smile czyli coś się rusza w tym temacie Smile

Ty masz, nie znaczy że są Wink

Z tego co wiem mieszkający na wsiach czy w domach jednorodzinnych naturalnie segregują śmieci bo taniej.
18-05-2012 10:46 de99ial is offlineSend an Email to de99ialHomepage of de99ialSearch for Posts by de99ialAdd de99ial to your Buddy List
stillaliv stillaliv is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-2393.jpg

Registration Date: 30-03-2012

Ale byłby szpan, gdyby tak za jakiś czas w rzędzie obok pojemników "szkło" i "plastik"
pojawiły się kontenerki pt. "zużyta yerba" Big Grin
W Argentynie i Paragwaju to by zzielenieli z zazdrości Happy

18-05-2012 11:52 stillaliv is offlineSearch for Posts by stillalivAdd stillaliv to your Buddy List
sonyeric
unregistered

quote:
stillaliv napisał(a)
Ale byłby szpan, gdyby tak za jakiś czas w rzędzie obok pojemników "szkło" i "plastik"
pojawiły się kontenerki pt. "zużyta yerba" Big Grin
W Argentynie i Paragwaju to by zzielenieli z zazdrości Happy

Czy ty w Polsce nie mieszkasz? że wyjeżdżasz z takimi pomysłami Smile
Niedługo na rynku pojawiłaby się oprócz trującej soli jakiejs trefnej masy jajecznej yerba z odzysku.
18-05-2012 12:32
LeJarkoff
Lord

sony ma rację... będzie yerba la polacca - dwukrotnie suszona, długo leżakowana, z terenów nadmorskich z dodatkiem jodu Smile samo zdrowie Smile
"Ty masz, nie znaczy że są Wink

Z tego co wiem mieszkający na wsiach czy w domach jednorodzinnych naturalnie segregują śmieci bo taniej. " - z tego co wiem, ma to objąć cała gminę...a już coraz więcej osiedli to ma... Tutaj więcej na ten temat. i ja jestem mocno za tym Smile

18-05-2012 14:03 LeJarkoff is offlineSend an Email to LeJarkoffSearch for Posts by LeJarkoffAdd LeJarkoff to your Buddy List
Triple Ace

Oczami wyobraźni już widzę te punkty skupu "zużytej yerby" po 0,01 zł za kg Big Grin .
A tak na serio, to jestem tego samego zdania, co Ines. Na to trzeba dziesięcioleci...
Pojemniki to sobie można ustawiać do woli, ale utrwalonych w narodzie przyzwyczajeń nie zmieni się tak od ręki ( np w Szwecji to dzieci przez lata uczyły swoich rodziców, jak mają postępować z odpadami, a nie odwrotnie ). A poza tym, to jeszcze trzeba móc i umieć, coś sensownego z tym zrobić na składowisku odpadów w skali kraju, a nie kilku wsi...

18-05-2012 14:52 stillaliv is offlineSearch for Posts by stillalivAdd stillaliv to your Buddy List
wypass wypass is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-22720.jpg

Registration Date: 18-03-2010

quote:
stillaliv napisał(a)
Oczami wyobraźni już widzę te punkty skupu "zużytej yerby" po 0,01 zł za kg Big Grin .
A tak na serio, to jestem tego samego zdania, co Ines. Na to trzeba dziesięcioleci...
Pojemniki to sobie można ustawiać do woli, ale utrwalonych w narodzie przyzwyczajeń nie zmieni się tak od ręki ( np w Szwecji to dzieci przez lata uczyły swoich rodziców, jak mają postępować z odpadami, a nie odwrotnie ). A poza tym, to jeszcze trzeba móc i umieć, coś sensownego z tym zrobić na składowisku odpadów w skali kraju, a nie kilku wsi...

W wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu, były upomnienia o segragacje odpadów, były dwa pojemniki, ale przyjeżdżało MPO i wszystko do jednego kontenera.... Confused

18-05-2012 14:55 wypass is offlineSend an Email to wypassHomepage of wypassSearch for Posts by wypassAdd wypass to your Buddy ListAdd wypass to your Contact List
Double Ace

quote:
wypass napisał(a)
quote:
stillaliv napisał(a)

W wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu, były upomnienia o segragacje odpadów, były dwa pojemniki, ale przyjeżdżało MPO i wszystko do jednego kontenera.... Confused

Bo w miastach tak to właśnie wygląda i segregacja nie ma sensu. Za to w domku jednorodzinnym czy na wsi już ma. Bo kompost można zużyć, papier spalić (niektórzy też palą plastik), szkło sprzedać a tworzywa sztuczne oddalić raz na jakiś czas do tradycyjnego śmietnika.
18-05-2012 15:12 de99ial is offlineSend an Email to de99ialHomepage of de99ialSearch for Posts by de99ialAdd de99ial to your Buddy List
sonyeric
unregistered

Cytat:
quote:
Z tego co wiem mieszkający na wsiach czy w domach jednorodzinnych naturalnie segregują śmieci bo taniej.

Mieszkających na wsiach ale nie w Polsce.!
Czy wy oczów nie macie czy nie chcecie widzieć.
Jeżdżę rowerem przeważnie po terenach wiejskich i oglądam rowy zasypane śmieciami,w lasach.
Jeżdziłem pociągami i widziałem rowy ,skarpy zasypane wszelakimi odpadami
A najgorsze jest to że wiocha przeprowadziła się do miast.
Zasrane wszystkie parki,trawniki place zabaw dla dzieci.
No powiedzcie takiej wieśniarze rzeby sobie wzięła gówno swojego pupila do woreczka to się bardzo oburzy.Nawet jak są osobne pojenmiki.

.
18-05-2012 15:20
LeJarkoff
Lord

sony to co napisałeś to fakt...ale często też te góry śmieci w lasach i rowach to wyrzucają z samochodów "wieśniaki" z dużych miast... niestety...

18-05-2012 15:28 LeJarkoff is offlineSend an Email to LeJarkoffSearch for Posts by LeJarkoffAdd LeJarkoff to your Buddy List
sonyeric
unregistered

Co ty.
To wieśniak z jednej wioski podrzuca wieśniakowi z drugiej.
Po co wieśniak z miasta wiózł by śmieci na wieś?Jak ma śmietnik w mieście.
No chyba żeby je przesortowali. Smile
18-05-2012 15:39
PRZEMAS PRZEMAS is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-2399.jpg

Registration Date: 30-04-2012

Przepraszam ,ze sie wtrancam,ale czy jest wieksze znaczenie jaki rejon swiata ,czy mala wies czy duza,czy male miasto czy duze, przeciaz i tu i tam mieszkaja ludzie ,i to wlasmie MY produkujemy te smieci na tony. W bardziej normalnych krajach(sorry) segregacja jest obowiazkiem bo sa kary i to duze,baaaardzo dotkliwe. W Polsce smieci UDAJE sie jeszcze beztrosko wywalac byle gdzie i byle jak ,choc nie wszedzie . Problem polega na tym ,ze swiadomosc ludkow jeszcze jest troszke mniej rozwinieta ,bo myslenie jest takie ,przeciez mnie problem nie dotyczy ,ja juz swoje przezylem, sasiad nie segreguje wiec po co ja mam to robic, nic blednego ale tak jest. Jeszcze troszke dajmy czasu na przemiane kilka pokolen,ale dzieci uczmy dzis pozniej to da efekt.W Norwegii gdybym pomylil zbiornik dowaliliby mi kare az bym zaplakal. To uczy.No dobra teraz krzyczcie na mnie.
18-05-2012 15:43 PRZEMAS is offlineSend an Email to PRZEMASHomepage of PRZEMASSearch for Posts by PRZEMASAdd PRZEMAS to your Buddy List
Triple Ace

a do tego dochodzą jeszcze nowobogaccy goście z domków na obrzeżach miasta, którzy "za dużo" wydali na chałupę, to teraz oszczędzają i wieczorkiem podjeżdżają
autkiem pod osiedlowy śmietnik i podrzucają swoje śmieci. No i guzik ich obchodzi, że obok kontenera stoją osobno pojemniki na szkło, czy plastik Confused

18-05-2012 15:45 stillaliv is offlineSearch for Posts by stillalivAdd stillaliv to your Buddy List
LeJarkoff
Lord

"Jak ma śmietnik w mieście." - bo w ramach oszczędności bierze najmniejszy możliwy, który mu na trzy dni nie starcza...a poza tym za śmieci nietypowe trzeba płacić osobno... oczywiście mówię o tych co się dorobili własnego domku, bo ci z bloków i tak góry usypią dookoła pojemnika i śmietniczka pod klatką, zamiast to śmietnika zanieść i wyrzucić Wink

18-05-2012 15:45 LeJarkoff is offlineSend an Email to LeJarkoffSearch for Posts by LeJarkoffAdd LeJarkoff to your Buddy List
Double Ace

quote:
sonyeric napisał(a)
Cytat:
quote:

Mieszkających na wsiach ale nie w Polsce.!
Czy wy oczów nie macie czy nie chcecie widzieć.
Jeżdżę rowerem przeważnie po terenach wiejskich i oglądam rowy zasypane śmieciami,w lasach.
Jeżdziłem pociągami i widziałem rowy ,skarpy zasypane wszelakimi odpadami
A najgorsze jest to że wiocha przeprowadziła się do miast.
Zasrane wszystkie parki,trawniki place zabaw dla dzieci.
No powiedzcie takiej wieśniarze rzeby sobie wzięła gówno swojego pupila do woreczka to się bardzo oburzy.Nawet jak są osobne pojenmiki.

.

Powiem tak - w każdym domu jednorodzinnym, na wsi czy w mieście, w którym gościłem jest selekcja śmieci.
18-05-2012 16:34 de99ial is offlineSend an Email to de99ialHomepage of de99ialSearch for Posts by de99ialAdd de99ial to your Buddy List
Asz Asz is a female
Newbie

Registration Date: 08-05-2012

No to ja chciałam dyskusje trochę na konkretniejsze tory sprowadzić Pleased bo temat ciekawy. A kto jest więszym wieśniakiem - ten ze wsi czy ten z miasta? to trudne pytanie. miejmy nadzieje że yerba nastraja pro naturalnie Big Grin

Kompostowniki takie domowe mogą być rozwiązaniem, ja poszukałam na necie i znalazłam coś takiego:
http://ecoshop.com.pl/index.php?p204,poj...dukcji-komspotu

ciekawi mnie tylko czy yerba ma jakieś specjalne właściwości kompostowe? wie ktoś? bo kawa podobnież też jest dobrym nawozem, znaczy się fusy
20-05-2012 01:30 Asz is offlineSend an Email to AszSearch for Posts by AszAdd Asz to your Buddy List
Triple Ace

Skoro Guarani nalegają, żeby fusów nie wyrzucać byle gdzie i by wracały one do ziemi, to może wiedzą, co mówią...
A ten kompostownik ciekawy, tylko łącznie z mydłem bokashi chyba jednak dość drogi. Pomijając, że towar chwilowo niedostępny Wink

20-05-2012 09:50 stillaliv is offlineSearch for Posts by stillalivAdd stillaliv to your Buddy List
Pages (11): « first ... « previous 8 9 [10] 11 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Gdzie wyrzucacie zużytą Yerbę ?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: