Yerba Mate Forum » Gatunki » Rosamonte » Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (4): [1] 2 3 next » ... last » Post New ThreadPost Reply
Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek )
Posts in this Thread Author Date
 Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) Michal 11-08-2007 01:48
 RE: Rosamonte bez galazek ( despalada ) Arkaszka 30-10-2010 17:14
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) wywar 11-08-2007 11:54
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) aree1987 16-08-2007 21:46
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) kamson 16-08-2007 23:20
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) dusiolek 19-08-2007 08:25
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) Fosfolipid 23-08-2007 13:56
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) jab 30-08-2007 10:22
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) odi 30-08-2007 15:30
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) Szatanek 30-08-2007 15:32
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) pielgrzym 10-09-2007 14:16
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) Szatanek 10-09-2007 15:32
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) jab 11-09-2007 21:54
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) gale 28-09-2007 13:20
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) Tyghrys 02-10-2007 08:19
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) Tycjan 03-11-2007 15:04
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) rafkow 22-11-2007 18:12
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) nie_ja1 17-01-2008 10:39
 RE: Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) Markam 21-01-2008 15:05
 Rosamonte despalada yetta 15-07-2008 12:30
Next Page »

Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Michal
unregistered
Shocked Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek ) Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Rosamonte bez galazek... drobno mielona... pelen aromat Podobna w smaku troche do cruz de malty despelady, ale bez takiego trawiastego posmaku... bardzo przyjemnie sie ja pije... dlugo trzyma... i jak to moj znajomy powiedzial "niezle klepie" Wink wlasnie sie jej napilem i spac nie moge Happy

11-08-2007 01:48
Arkaszka
unregistered
RE: Rosamonte bez galazek ( despalada ) Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Fajna, delikatna bez irytuj켧ego posmaku tytoniu, najbardziej lubie z domieszka smakowej AQ
30-10-2010 17:14
wywar wywar is a male
The Godfather

/images/avatars/avatar-80.gif

Registration Date: 27-06-2007
Sk켨: Warszawa

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

a ja sie napilem tej despelady kilka zalan, polozylem spac i wlasnie wstalem, ale to chyba zmeczenie Smile

11-08-2007 11:54 wywar is offlineSend an Email to wywarHomepage of wywarSearch for Posts by wywarAdd wywar to your Buddy List
aree1987 aree1987 is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-573.jpg

Registration Date: 01-08-2007
Sk켨: Mielec

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

No ja pije drugie zalanie. Mialem watpliwosci co do tego zeby zalewac na wieczor ta mate, dlatego zalalem cos 1/3 kubka. Smak bardzo dobry, 쿪godny. No i silne pobudzenie do tego, takze nie wiem czy w nocy zasne znowuWink
Ale smak mi odpowiada dzialanie tez, dlatego bardzo mozliwe ze przerzuce sie teraz wlasnie na "despelady".
16-08-2007 21:46 aree1987 is offlineSend an Email to aree1987Homepage of aree1987Search for Posts by aree1987Add aree1987 to your Buddy List
kamson kamson is a male
The Godfather

/images/avatars/avatar-402.gif

Registration Date: 27-06-2007
Sk켨: localhost

no w쿪턭ie ten 쿪godny smak ale pobudza skubane Wink mam za sob dopiero jedno zalanie ale ju j polubi쿮m. Nie lubi intensywnej w smaku yerby

16-08-2007 23:20 kamson is offlineSend an Email to kamsonSearch for Posts by kamsonAdd kamson to your Buddy List
dusiolek dusiolek is a male
pasterz gwiazd

/images/avatars/avatar-8.png

Registration Date: 03-07-2007
Sk켨: Gdask

W pi켾ek przysz쿪 paczka (tu wypada podzikowa wszystkim dobrym duszkom z yerbamatestore za jej zawarto뜻) z zamwion dla 퓇nki Rosamonte. Jednak sprbowa mia쿮m okazj dopiero wczoraj. Kilka razy wspomina쿮m mimochodem, 풽 nie przepadam za, jak to odczuwam, budyniowo perfumowanym smakiem tej marki, dodatkowo wzbogaconym tak metaliczn nut. W ka풼ym razie tak to odczuwam. Tymczasem despelada...

...przesad by쿽by powiedzie, 풽 si zakocha쿮m. Nie, nie porzuc Pajarito[1]. Ale ta Rosamonte jednak mnie zadziwi쿪. Znikn교 gdzie ten odpychaj켧y metaliczny posmak, ktrym przesz쿽 mi ostatnio nawet naczynko. Perfumy, na ktre narzeka쿮m maj inn, mniej wyczuwaln barw i ca쿸owicie przesta퀉 mi przeszkadza. A budy (nie cierpi tego smaku od dziecistwa) gdzie si w ogle ulotni. Nie bd odkrywczy, napisz to co poprzednicy. Smak 쿪godny i przyjemny. Wolno si wyp퀅kuje i by쿽 wiele zala. Dzi wracam do Pajarito, ale p撰niej sprawdz jeszcze, czy to pierwsze wra풽nie mnie nie zwiod쿽. Bo je턫i nie, to ze spokojnym sumieniem mog poleca...

A ...jeszcze jedno. 칚nka chcia쿪 especial. Zaryzykowa쿮m i zamwi쿮m tylko jedn tak jak chcia쿪, a do tego dwie despelady. Okaza쿽 si, 풽 s퀅sznie: 'wiesz, ta jest jeszcze lepsza' Smile

O mocy si nie wypowiadam. Kilka nieprzyjemnych zdarze w ostatnich dniach sprawi쿽, 풽 po 턢ianach gotowi jeste턬y biega rwnie bez kofeinowego kopa. Trudno mi powiedzie, czy pobudzenie zawdziczali턬y nakrceniu przez okoliczno턢i, czy te Rosamonte. Spa w ka풼ym razie poszed쿮m w trybie normalnym i natychmiast, bez 풹dnego problemu, zasn교em...

[1] chyba... Wink

19-08-2007 08:25 dusiolek is offlineSend an Email to dusiolekHomepage of dusiolekSearch for Posts by dusiolekAdd dusiolek to your Buddy ListAdd dusiolek to your Contact List
Fosfolipid Fosfolipid is a male
Niebieskogwiazdkowiec

/images/avatars/avatar-20709.jpg

Registration Date: 14-07-2007
Sk켨: Krakw

Ja te niedawno paczk odebra쿮m od listonosza (풽by to on wiedzia, na co si nara풹 nosz켧 prawie 2 kilo ziela przez przez osiedla Nowej Huty Wink ). Pierwsze zaparzenie Rosamonte Despalada odby쿽 si wczoraj, jakie 2 godziny przed wyj턢iem. Moje wcze턭iejsze do턻iadczenia z t mark, ale Elaborad con Palo, zasugerowa퀉 mi zasypanie du풽go, ceramicznego naczynia w 3/4. Drugie, trzecie i czwarte zalanie. Jako tak czas up퀉n교 i musia쿮m wyj뜻. Wsiad쿮m na rower i dosta녠m takiego kopa, 풽 po drodze dwa tramwaje wyprzedzi쿮m. Dar쿮m pod gr ponad 35km/h, a sie przechodnie ogl켨ali.

Efekt utrzyma si jeszcze z godzink. Potem zrobi쿮m jeszcze jedn zaparzk, ju w pracy. Takiego pa쿮ra dawno nie mia쿮m i zasuwa쿮m na wy퓋zych obrotach do koca dnia, a w쿪턢iwie jeszcze do pierwszej w nocy, bo o tej porze prac skoczy쿮m. I jeszcze powrt do domu, jka na skrzyd쿪ch. Musz przyzna, 풽 Despalada ma u mnie odt켨 wielkie powa풹nie i prawdopodobnie zast켺i Cruz de Malta Despalada.

Z technicznej strony jeszcze musz doda, 풽 jest zmielona tak, jak trzeba - ma쿽 py쿽, bombilla si nie zapycha, a i ga낢zek jest tak ma쿽, jak by powinno. Nawet mniej Big Grin

Z czystym sumieniem mog powiedzie, 풽 Rosamonte Despalada jest najlepszym moim odkryciem od czasu pierwszego zasiorbania Taragui.

A je턫i brakuje Ci yerby, kliknij tu.
23-08-2007 13:56 Fosfolipid is offlineSend an Email to FosfolipidHomepage of FosfolipidSearch for Posts by FosfolipidAdd Fosfolipid to your Buddy List
jab
Full Member

/images/avatars/avatar-62.jpg

Registration Date: 05-08-2007
Sk켨: in켨 :P

Zala쿮m 1/2 kubeczka.

Trudno mi porwnywa z czymkolwiek, bo wczoraj zala쿮m pierwszy raz Pajarito, jako pierwsz yerb w 퓓ciu (poza saszetkami). Tak wic ta Rosamonte to moja druga yerba, drugie parzenie w 퓓ciu.Smile

Smaku yerby jeszcze si ucz, jeszcze jedna do drugiej jest bardzo podobna. W ka풼ym razie ta smakuje mi podobnie jak Pajarito, ale na 100% mocniej pobudza. Gdybym mia si pokusi o jakie porwnania, to powiedzia쿫ym, 풽 ta Rosamonte jest od Pajarito jaka g쿪dsza, rwniejsza... Musz jednak uwzgldnia, 풽 moje wra풽nia mog zale풽 od r璨nic w ilo턢i, temperaturze wody, naczyniach. Przy czwartym zalaniu smak wyra펝ie si tonuje, cho nadal jest wyra펝y i dostatecznie (jak dla mnie) mocny.

W ka풼ym razie jestem pewien, 풽 z powodzeniem zast켺i mi kaw w pracy. Wieczorkiem raczej jej nie zasypi.Tongue Za to przed podr璨 owszemSmile

30-08-2007 10:22 jab is offlineSend an Email to jabSearch for Posts by jabAdd jab to your Buddy List
odi odi is a male
Junior Member

Registration Date: 27-08-2007

Mam takie pytanie do pijcych mate tej marki. Nie macie wra|enia, |e pierwsze zalania s troch kwa[ne? Przed Rosamonte piBem niemarkow "yerba mate" i czego[ takiego jeszcze nie spotkaBem. Przy okazji chciaBem si przywita Smile

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by odi: 30-08-2007 15:31.

30-08-2007 15:30 odi is offlineSend an Email to odiSearch for Posts by odiAdd odi to your Buddy List
Szatanek Szatanek is a female
Viking

/images/avatars/avatar-1279.jpg

Registration Date: 10-07-2007
Sk켨: z Piek쿪

Kwasne? Nie zauwazylam Smile
I witamy na forum Smile

30-08-2007 15:32 Szatanek is offlineSend an Email to SzatanekSearch for Posts by SzatanekAdd Szatanek to your Buddy List
pielgrzym pielgrzym is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-95.gif

Registration Date: 29-08-2007
Sk켨: Krakw

Thumb Up! Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witam Smile

Dla mnie Rosamonte Despelada to pierwsza Yerba ktrej skosztowa쿮m (wiem, ma쿽 rozs켨ne kosztowa od razu jedn z mocniejszych Big Grin ). Gdy przysz쿪 paczka z 'osprztem' i wywarem nie wytrzyma쿮m i po jednym dniu zaparzy쿮m sobie j w kubeczku (tykwa by쿪 w trakcie przygotowania). Po lekturze tego w켾ku by쿮m lekko sceptyczny - szczeglnie przesadzony wyda mi si tekst o je펋zie na rowerze Big Grin po pierwszych trzech zalaniach przy쿪pa쿮m si na ca쿸owitym braku poczucia zmczenia i znu풽nia, ktre towarzyszy chyba ka풼emu Krakusowi. Taki efekt 'od턻ie풽nia', jedyne do czego mog to porwna to do pe쿻ej energii i witalno턢i pobudki w grach Smile Pomy턫a쿮m 'to wyprbuje ten pa쿮r' i postanowi쿮m umy pod쿽g. Tym razem nie mopem, ale szmat na kolanach. Po 40 minutach mia쿮m wypucowan ca낢 kondygnacje (ok. 100mkw). Wpad쿮m w euforie i zacz怨a si nauka. Po 2 godzinach (pierwszy raz w 퓓ciu mog쿮m si tak fajowo skupi) poszed쿮m na rowerek. Chyba nie musz opisywa jak zapindala쿮m Big Grin Efekt na쿪dowania utrzyma si ok. 4 godzin, potem czu쿮m zmczenie, ale dalej mog쿮m si bez problemu skupi na nauce. Dwa dni p撰niej, gdy tykwa by쿪 gotowa do u퓓cia mia쿮m okazj sprawdzi jak si Yerbe przedawkowuje. Nie zdawa쿮m sobie sprawy, 풽 z tykwy parzy si DU츾 silniejszy wywar. Z kubka wypija쿮m po 5-6 zala, z tykwy jeszcze po 7-8 czuje posmak wywaru. Oczywi턢ie te 8 zala z tykwy przywali쿮m sobie za jednym zamachem ok. 10 rano. Nie by쿽 풹dnych efektownych reakcji - zamiast uspokojenia by쿮m tylko lekko rozdra퓆iony (uczucie 'mam du퓇 energii, ale do czego si nie zabior to mnie wkurza'). Po ok. 4 godzinach wrci normalny pa쿮r z yerby - trzyma mnie przez reszt dnia, a do 3 w nocy.

Po tym incydencie pij yerbe bardziej z g쿽w - nie zasypuje 3/4 tykwy, tylko po쿽w i nie pij za jednym zamachem - wypijam 3-4 zalania i po 3 godzinach 4-5 takich s쿪bszych, wodnistych.

Mimo, 풽 jestem na diecie (w wakacje zrzuci쿮m 8 kg Cool ), to znajduje brak poczucia g쿽du po wypiciu yerby nieco k쿽potliwym. Trudniej pamita o cyklicznym do퓓wianiu organizmu (ja w dietce bia쿸owej musz wcina 8 posi쿸w dziennie) Wink po tym przedawkowaniu przez ca퀉 dzie zjad쿮m tylko p쿪tki owsiane, bo w rozdra퓆ieniu i ferworze sesji po prostu zapomnia쿮m o posi쿸ach Roll Eyes

Nie pi쿮m innej yerby, wic cie퓃o mi wypowiada si o smaku - delikatny zio쿽wy posmak - dla mnie bomba Smile

Yerba daje super energi - zdaj sobie spraw, 풽 jestem osob wyj켾kowo podatn na tego typu u퓓wki i z pewno턢i dzia쿪nie wywaru by쿽 spotgowane konkretnym placebo, niemniej wyniki przesz퀉 moje naj턬ielsze oczekiwania. G쿽wnie dlatego, 풽 nie 'trzepie' tak jak na przyk쿪d guarana w toniku czy jakie napoje kofeinowe. No i przyspiesza konkretnie metabolizm (na czym mi osobi턢ie bardzo zale풹쿽). Oszczdze Wam dywagacji na temat ilo턢i kup dziennie Big Grin zalejcie tykwy i rozkoszujcie si tym cudekiem Smile

PS. Mimo wszystko jest to chyba zwikszona eksploatacja organizmu, bo w dni kiedy yerby nie pije praktycznie ca퀉 dzie przesypiam Cool
10-09-2007 14:16 pielgrzym is offlineSend an Email to pielgrzymHomepage of pielgrzymSearch for Posts by pielgrzymAdd pielgrzym to your Buddy List
Szatanek Szatanek is a female
Viking

/images/avatars/avatar-1279.jpg

Registration Date: 10-07-2007
Sk켨: z Piek쿪

Tak sobie to czytam i czytam, i ciesze sie, ze (narazie) nie zdecydowalam sie na ta yerbe... Rano nie mam kiedy pic, a poznym popoludniem... Moglabym nie moc zasnac :/ Zapewne wyprobuje w jakies ferie. A narazie zostane przy slabszych w dzialaniu Tongue

10-09-2007 15:32 Szatanek is offlineSend an Email to SzatanekSearch for Posts by SzatanekAdd Szatanek to your Buddy List
jab
Full Member

/images/avatars/avatar-62.jpg

Registration Date: 05-08-2007
Sk켨: in켨 :P

Co do kwa턭o턢i: mo풽 cos jest na rzeczy... Mj 퓇낢dek sygnalizuje czasem, 풽 kwa턭awo jest po tej yerbie. Po Cruz np. tak nie ma. Ale to kwestia osobniczych wra퓄iwo턢i...

11-09-2007 21:54 jab is offlineSend an Email to jabSearch for Posts by jabAdd jab to your Buddy List
gale gale is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-14.jpg

Registration Date: 12-07-2007
Sk켨: kWIDZYN

Rosamonte despalada
Ekstraklasa w턳d YM w쿪턭ie dosz쿪 d퀅go oczekiwana (cholerna poczta) nie zawiod쿮m si wyborna w moim rankingu uplasuje si w 턢is쿮j czo농wce
28-09-2007 13:20 gale is offlineSend an Email to galeSearch for Posts by galeAdd gale to your Buddy List
Tyghrys Tyghrys is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-121.jpg

Registration Date: 31-08-2007

Tak jak pielgrzym zacz교em od tej Yerby. Jako niedo턻iadczony mateista pomy턫a쿮m ze skoro tyle osb sie tak pozytywnie o niej rozpisuje to trzeba sprbowa zby sie nie zrazi. Paczuszka z zamwionym zestawem przysz쿪 bardzo szybko (tu podzikowania dla Yerbamatestore.pl). Oczywi턢ie zacz교em robi Currado matero i nie wytrzyma쿮m. Zala쿮m od razu te w kubeczku (prezent do zamwienia). By쿪 godzina 15. Tego dnia poszed쿮m spa o 3 nad ranem. Nie by쿮m g쿽dny, ani 턯i켧y. Rano obudzi쿮m sie o 7 i by쿮m wypoczty jak nigdy dot켨. Prbowa쿮m te ostatnio Cruz de Malta cytrynow ale stwierdzi쿮m ze jednak zostaje jak na razie przy Rosamonte. To mj nr 1. Co prawda paczuszka Despalada mi sie ju skoczy쿪 i teraz pij Suave, ale przymierzam sie do nastpnego zamwienia i na pewno znajdzie sie w nim despalada.
02-10-2007 08:19 Tyghrys is offlineSend an Email to TyghrysSearch for Posts by TyghrysAdd Tyghrys to your Buddy List
Tycjan Tycjan is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-142.jpg

Registration Date: 08-10-2007
Sk켨: Opole

Po wypiciu kilkunastu prbek YM Rosamonte okaza쿪 si moja ulubiona mark.
Despalada jest drobno mielona, ale nie zapycha bombili. Wyra펝y smak z lekk goryczk, ale oglnie wszystko si tonuje. Ja ja pijam nie zale퓆ie od pory dnia.
Czytaj forum wida, 풽 nie jestem jedynym wyznawca tej marki i w쿪턭ie sobie j s켧z 풽by nie by쿽 Smile

03-11-2007 15:04 Tycjan is offlineSend an Email to TycjanSearch for Posts by TycjanAdd Tycjan to your Buddy List
rafkow rafkow is a male
Newbie

/images/avatars/avatar-175.jpg

Registration Date: 18-11-2007

Witam

Dzisiaj, otrzyma쿮m za spraw promocji ten gatunek Yerby Smile
I po kilku zalaniach, stwierdzam, 풽 na sta쿮 bdzie l켨owa w moim koszyku obok Pajarito Smile

Co do jej w쿪턢iwo턢i pobudzaj켧ych jeszcze si nie wypowiem.
Dzisiaj od rana Yerby nie pi쿮m a chodz jak nakrcony i tryskam energi. Obawiam si, 풽 pod wieczr, za spraw Despalady, mog osi켫n길 moc przenoszenia gr Smile
Chyba, 풽 mj organizm wyczu, 풽 dzisiaj zostanie zasilony Despalad i pozwoli sobie na tak porann rozrzutno뜻 Wink

www.fotoklimaty.pl
22-11-2007 18:12 rafkow is offlineSend an Email to rafkowHomepage of rafkowSearch for Posts by rafkowAdd rafkow to your Buddy List
nie_ja1 nie_ja1 is a female
Member

Registration Date: 01-11-2007
Sk켨: Trjmiasto

Jak dla mnie-za mocna. Lubi mocne smaki ale ta wyj켾kowo mnie odrzuci쿪. I wcale nie wydawa mi si 쿪godny smak tylko bardzo mocny. Pewnie ju jej nie sprbuj. Popijam Colon i CdM czerwon i jest ok ale by mo풽 ze wzgldu na inny smak mi podpasowa퀉. Ale ta to nie nie,dzikujSmile

17-01-2008 10:39 nie_ja1 is offlineSend an Email to nie_ja1Homepage of nie_ja1Search for Posts by nie_ja1Add nie_ja1 to your Buddy List
Markam Markam is a male
Newbie

Registration Date: 15-07-2007

Jak dla mnie po pajarito taka nijaka, dzia쿪nie ok, ale nie ten aromat i smak.
21-01-2008 15:05 Markam is offlineSend an Email to MarkamSearch for Posts by MarkamAdd Markam to your Buddy List
yetta yetta is a female
Junior Member

Registration Date: 03-07-2008

Rosamonte despalada Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Chcia쿪m si dowiedzie czego wicej konkretnie o Rosamonte despalada. Widz, 풽 nie ma wyodrbnionego w켾ku (a szkoda). No nic w쿪턭ie zamwi쿪m prbk i za par dni bdzie 'degustacja'. Big Grin

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by yetta: 15-07-2008 12:34.

15-07-2008 12:30 yetta is offlineSearch for Posts by yettaAdd yetta to your Buddy List
Pages (4): [1] 2 3 next » ... last » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Gatunki » Rosamonte » Rosamonte Despalada ( sin Palo -bez g교azek )

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: