Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Yerba mate najlepsza dla początkującego » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (16): « first ... « previous 13 14 [15] 16 next » Post New ThreadPost Reply
Yerba mate najlepsza dla początkującego
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Kao Kao is a male
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Registration Date: 22-12-2014

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Podpinam się pod powyższą wypowiedzią. Jak nie Pipore to Amanda Smile

click>Charytatywne klikacze<click
08-01-2017 15:28 Kao is offlineSend an Email to KaoSearch for Posts by KaoAdd Kao to your Buddy List
Bielo Bielo is a male
Newbie

Registration Date: 04-01-2017

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
(...) to zawsze sugeruję mu kupno argentynki i paragwajki, oraz ewentualnie urugwajki, aby poznał każdy 'biegun' yerbowego globu.

a brazylia i chimarrao? Wink

Ja jak zaczynałem to kupiłem sobie zestaw 10 próbek po 50 gramów różnych yerb, były tam zwykłe z patyczkami, despalady, ziołowe i ze dwie smakowe. 50g to trochę mało, żeby wyrobić sobie jednoznaczne zdanie na temat danej marki, ale mi się udało Pleased później kupowałem już półkilogramowe paczki i smak w zasadzie był podobny do próbek. Jednakże trzeba mieć świadomość, że yerba lubi się rozwarstwiać w jednej części paczki są same pyłki i drobne listeczki by np. na wierzchu były same grube kawałki. To samo z próbkami, czasem można dostać z dołu sam miał - toteż po próbkach nie powinno się od razu przekreślać danej yerby.

Jeżeli chcesz od razu pół kilo to poleciłbym Pipore, Rosamonte, Amandę [może być despalada, bo zazwyczaj ma mniej pyłku]
Pajarito moim zdaniem za mocna.
11-01-2017 10:33 Bielo is offlineSend an Email to BieloSearch for Posts by BieloAdd Bielo to your Buddy List
Majeranek Majeranek is a male
Member

Registration Date: 25-03-2016

Mate Green polecam na początek (i nie tylko) np. Frutas, Lemon
11-01-2017 16:11 Majeranek is offlineSearch for Posts by MajeranekAdd Majeranek to your Buddy List
Kao Kao is a male
King

Raczej żaden początkujący nie poradzi sobie z biegu z takim Canariasem, a co dopiero chimarrao, dlatego też lepiej oswoić się na początek z mniej pylastymi yerbami które nie zatkają rury, aby opanować rzemiosło operowania bombillą, ubijania kopczyka itp. Ale zgodzę się z tobą, każdy yerbiarz powinien nie ogranicać się do argentyny i paragwaju i poznać co najmniej urugwaj

11-01-2017 17:13 Kao is offlineSend an Email to KaoSearch for Posts by KaoAdd Kao to your Buddy List
Kao Kao is a male
King

Raczej żaden początkujący nie poradzi sobie z biegu z takim Canariasem, a co dopiero chimarrao, dlatego też lepiej oswoić się na początek z mniej pylastymi yerbami które nie zatkają rury, aby opanować rzemiosło operowania bombillą, ubijania kopczyka itp. Ale zgodzę się z tobą, każdy yerbiarz powinien nie ogranicać się do argentyny i paragwaju i poznać co najmniej urugwaj

11-01-2017 17:13 Kao is offlineSend an Email to KaoSearch for Posts by KaoAdd Kao to your Buddy List
necron217
Newbie

Registration Date: 11-01-2017

Faktycznie za namową @Quashima zasmakowałem tej Amandy i przyznam że smak ma wyśmienity, macie jeszcze coś w zanadrzu co polecilibyście początkującym?
11-01-2017 17:48 necron217 is offlineSend an Email to necron217Homepage of necron217Search for Posts by necron217Add necron217 to your Buddy List
Hubson
Triple Ace

/images/avatars/avatar-18991.jpg

Registration Date: 22-02-2016

Rosamonte elaborada con palo
11-01-2017 21:31 Hubson is offlineSend an Email to HubsonSearch for Posts by HubsonAdd Hubson to your Buddy List
RaR RaR is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-27794.jpg

Registration Date: 28-08-2016

Można polecić też union suave

11-01-2017 22:49 RaR is offlineSend an Email to RaRSearch for Posts by RaRAdd RaR to your Buddy List
Kao Kao is a male
King

Rar - potwierdzam

12-01-2017 14:35 Kao is offlineSend an Email to KaoSearch for Posts by KaoAdd Kao to your Buddy List
Michał44 Michał44 is a male
Newbie

Registration Date: 27-01-2017

quote:
Quashima napisał(a)
Według mnie, najlepszą mate jaką możesz spróbować na początek jest czerwona amanda. Była to także moja pierwsza yerba, nie jest zbyt nachalna w smaku, raczej łagodna i przyjemna na początek, wprowadzi Cię w ten smak Smile

Zgadzam się co do Amandy, też od niej zaczynałem Smile Jest polecana początkującym. Opakowanie na zdjęciu to Amanda Klasyczna, są też wersje Amandy aromatyzowane - cytrynowe i cytrusowe. Następnym razem jak będę zamawiał paczkę yerba mate to właśnie którąś z nich.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Michał44: 31-01-2017 10:52.

31-01-2017 10:50 Michał44 is offlineSend an Email to Michał44Homepage of Michał44Search for Posts by Michał44Add Michał44 to your Buddy List
aga2113
Newbie

Registration Date: 03-02-2017

Ja zaczynałam od zwykłej, tradycyjnej.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by aga2113: 03-02-2017 22:02.

03-02-2017 15:07 aga2113 is offlineSearch for Posts by aga2113Add aga2113 to your Buddy List
RaR RaR is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-27794.jpg

Registration Date: 28-08-2016

Kurcze jak cokolwiek może być "bezsmakowe" Confused

03-02-2017 16:13 RaR is offlineSend an Email to RaRSearch for Posts by RaRAdd RaR to your Buddy List
mario_79 mario_79 is a male
Double Ace

Registration Date: 27-10-2015

A moim zdaniem to jakakolwiek z domieszką ziół. Zioła łagodzą smak czystej Yerby i na początek jest ok.
03-02-2017 22:15 mario_79 is offlineSend an Email to mario_79Search for Posts by mario_79Add mario_79 to your Buddy List
AirMan
Newbie

Registration Date: 10-02-2017

Witam.

Czy yerbe koniecznie trzeba zalewać wodą o temp. 70-80 stopni? Jeśli dobrze rozumiem to wrzątek zabija jej wartości i właściwości? widziałem kiedyś wypowiedź Cejrowskiego który stwierdził że nawet lepiej jest zalać yerbe lodowatą wodą, wtedy wg niego lepiej puszcza "soki" wiec jak to jest Smile
10-02-2017 19:18 AirMan is offlineSend an Email to AirManSearch for Posts by AirManAdd AirMan to your Buddy List
Majeranek Majeranek is a male
Member

Registration Date: 25-03-2016

jak zalejesz zimną to będzie to terere (da się pić, dobre jest) , zalewaj wodą jaką chcesz byle nie wyższą niż te 80 stopni, czytaj forum, dużo się dowiesz Wink
10-02-2017 20:03 Majeranek is offlineSearch for Posts by MajeranekAdd Majeranek to your Buddy List
Spider89 Spider89 is a male
Newbie

Registration Date: 13-02-2017

Ja od siebie polecę dla początkujących Mate Green Frutas i CBSe Frutos Del Bosque, mocne yerby jak np. Pipore Despalada mogą na początku powodować zgagę - trzeba najpierw przygotować organizm Wink
15-02-2017 15:36 Spider89 is offlineSend an Email to Spider89Search for Posts by Spider89Add Spider89 to your Buddy ListView the MSN Profile for Spider89
Pantarma
Newbie

/images/avatars/avatar-24868.gif

Registration Date: 16-02-2017

Kurcze, taki wybór, ciężko ogarnąć! Chyba zrobię tak, jak Bielo - kupię kilka, kilkanaście próbek z tych, które tutaj były polecane i wypróbuję.
16-02-2017 13:35 Pantarma is offlineSend an Email to PantarmaSearch for Posts by PantarmaAdd Pantarma to your Buddy List
skrzypek211 skrzypek211 is a male
Newbie

Registration Date: 22-05-2017

from the very beginning Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Dzień dobry!
Jestem troche zielony w temacie yerby i chciałbym sie dowiedzieć od jakiej yerby zaczać bo słyszałem że klasyczna jest gorzka i smakuje jak papierosy.
Druga sprawa. Jak to jest z ta wodą niby ma mieć te max. 80 stopni ale nie majac żadneg termometru jak mam to sprawdzić.
22-05-2017 22:29 skrzypek211 is offlineSend an Email to skrzypek211Search for Posts by skrzypek211Add skrzypek211 to your Buddy List
Michal
unregistered
Polecam Ci te produkty Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
22-05-2017 22:29
Kao Kao is a male
King

Nie jest gorzka ani nie smakuje jak papierosy. Może być lekko cierpka i lekko gorzkawa(aczkolwiek bardziej nazwałbym ten smak wytrawnym) oraz dymna w posmaku. Na start polecam ci Pipore elaborada lub Colon especial. Woda ma nie parzyć w palec.

23-05-2017 00:53 Kao is offlineSend an Email to KaoSearch for Posts by KaoAdd Kao to your Buddy List
Pages (16): « first ... « previous 13 14 [15] 16 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Yerba mate najlepsza dla początkującego

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: