Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » A może uprawa yerby ? » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (3): « previous 1 [2] 3 next » Post New ThreadPost Reply
A może uprawa yerby ?
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
IronLeon IronLeon is a male
Member

Registration Date: 31-07-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
matej_mlody napisał(a)
HPS robią klmat Afryki Smile zawsze mozna pogodzic dwie roślinki Big Grin heh... A na jaką wysokość rośnie mata?

no właśnie też mnie to ciekawi Wink ?
31-07-2007 23:19 IronLeon is offlineSend an Email to IronLeonHomepage of IronLeonSearch for Posts by IronLeonAdd IronLeon to your Buddy List
Polaczka
unregistered
Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Znalazlam takie zdjecie:

http://www.yerbamate.com.pl/media/1/2006...20mate%2013.JPG
31-07-2007 23:19
matej_mlody matej_mlody is a female
Junior Member

Oj... To chyba na to trzeba mega boxa Big Grin a tak serio to dojdzie w naszym klimacie ? np. w szklarni?
31-07-2007 23:24 matej_mlody is offlineSend an Email to matej_mlodySearch for Posts by matej_mlodyAdd matej_mlody to your Buddy List
Polaczka
unregistered

Nie mam pojecia. Jak na razie nie slyszalam o tym, azeby w Polsce w ogole ktos wyhodowal ten ostrokrzewik Wink
31-07-2007 23:29
Member

To w domu by się tego pewnie nie hodowało Big Grin
31-07-2007 23:32 IronLeon is offlineSend an Email to IronLeonHomepage of IronLeonSearch for Posts by IronLeonAdd IronLeon to your Buddy List
BrutalDeLux
Member

/images/avatars/avatar-34.jpg

Registration Date: 18-07-2007

to tak samo jak hodowla jabłoni w domu Do tego potrzebne są warunki.. Tongue

31-07-2007 23:50 BrutalDeLux is offlineSend an Email to BrutalDeLuxSearch for Posts by BrutalDeLuxAdd BrutalDeLux to your Buddy List
Agaa Agaa is a female
Forum Ace

/images/avatars/avatar-44.jpg

Registration Date: 22-07-2007

Myśle, ze w szklarni dałoby sie wyhodować. Jak wyrosła cytryna i mandarynka to czemu nie yerba? Nawet w domku w odpoweidnich warunkach... Fajnie by było spróbowac.
01-08-2007 00:13 Agaa is offlineSend an Email to AgaaSearch for Posts by AgaaAdd Agaa to your Buddy List
milkah
unregistered

quote:
Agaa napisał(a)
Myśle, ze w szklarni dałoby sie wyhodować. Jak wyrosła cytryna i mandarynka to czemu nie yerba? Nawet w domku w odpoweidnich warunkach... Fajnie by było spróbowac.

Ale chyba jednak yerba potrzebuje specjalnego klimatu? Mysle ze jesli to byloby takie 'proste' uprawialiby ja i tutaj. A tak nie jest Smile
01-08-2007 00:50
Agaa Agaa is a female
Forum Ace

Nie chodziło mi o takie wielkie uprawy, tylko o pojedyncze sadzonki, tak dla zabawy. Może by coś wyrosło Smile
01-08-2007 00:51 Agaa is offlineSend an Email to AgaaSearch for Posts by AgaaAdd Agaa to your Buddy List
matej_mlody matej_mlody is a female
Junior Member

Zawsze można podcinać i pielęgnować krzewik. Przeciesz bonsai to normalne drzewo a przez podcinanie robi się małe i smukłe. Z yerbą powinno być podobnie. Tyle, że nasiona trudno dostępne... www.magicznyogrod.pl powinien mieć. Pozdrawiam
01-08-2007 11:12 matej_mlody is offlineSend an Email to matej_mlodySearch for Posts by matej_mlodyAdd matej_mlody to your Buddy List
Member

yerba chyba potrzebuje specjalnych warunków pogodowych no nie?i naświetlania?
01-08-2007 13:39 IronLeon is offlineSend an Email to IronLeonHomepage of IronLeonSearch for Posts by IronLeonAdd IronLeon to your Buddy List
Agaa Agaa is a female
Forum Ace

quote:
IronLeon napisał(a)
yerba chyba potrzebuje specjalnych warunków pogodowych no nie?i naświetlania?

Na pewno, to nie ten klimat na uprawy yerby. Ale jeśli sie postaramy może coś wyrosnac Smile
01-08-2007 14:17 Agaa is offlineSend an Email to AgaaSearch for Posts by AgaaAdd Agaa to your Buddy List
Iapetus Iapetus is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-257.jpg

Registration Date: 19-07-2007

Jednak taka hodowla to mimzdaniem bedzie raczej dawała satysfakcję z posiadania roślinki, niż z picia mate własnego chowu. O ile dobrze pamiętam ostrokrzew potzrebuje ok 5 lat, żeby można było korzystać z jego dobrodziejstw. Poza tym, że samo wyhodowanie roślinki to nie wszystko sam susz trzeba jeszcze odpowiednio przygotować.
01-08-2007 17:38 Iapetus is offlineSend an Email to IapetusSearch for Posts by IapetusAdd Iapetus to your Buddy List
Polaczka
unregistered

Wlasnie znalazlam cos o przebiegu "przygotowania" suszu Smile Zakladam nowy temat
01-08-2007 20:08
Limba
Double Ace

Registration Date: 03-08-2007

Tak, roslinka tylko dla satysfakcji.. Yerby z tego sie nie zrobi Smile
03-08-2007 17:31 Limba is offlineSend an Email to LimbaSearch for Posts by LimbaAdd Limba to your Buddy List
sebo33 sebo33 is a male
Forum Ace

Registration Date: 13-07-2007

Rosna rosna :) Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Moje 2 sadzonki maja juz okolo 15 cm wys.i po 10 listkow Smile a mialy po 4 jak je dostalem klimat w akwarium im sprzyja 90% wilgotnosci i okolo 28 C ciepla zima beda w akwarium dalej lub dam do terrarium . Wlasnie napisalem do zoo do wrocka z ta sprawa bo mam 4 kameleony i nie wiem czy ich zywe jedzenie ( swierszcze i karaczany ) nie dobiora sie do roslinek a nie chce sprawdzac bo szkoda sadzonek .A klimat by mialy fajny i naswietlenie podobne do normalnego czyli ponad 10 godz dziennie .Mozna je rozmnazac przez odciecie wierzcholka pedu ,galazki zaprawiamy ukorzeniaczem i do ziemi po okolo 2-3 tyg powinny wypuscic korzonki . Mysle ze na 2 rok o tej porze bede mial juz pare sadzonek zrobionych jezeli krzewiki beda trzymac tempo wzrostu to dam znac na forum o ile bedzie ktos zainteresowany . Z tego co znalazlem w internecie to najgorszy jest 1 rok potem mozna juz wsadzic do doniczki i moze stac w pokoju roslinka , tylko musimy ja spryskiwac codziennie po lisciach woda a zima temp nie moze spasc ponizej 5 C .W temp 5-15 roslina wegetuje czyli nie rosnie ,ale nie umiera wyzsza temperatura i wilgotnosc.pobudza do wzrostu .

08-08-2007 21:11 sebo33 is offlineSend an Email to sebo33Search for Posts by sebo33Add sebo33 to your Buddy List
lmprysted
unregistered

Yaupon Holly,ktoś zna?- też ilex tyle że vomitoria.Ma to jakąś naszą nazwe? .
Net donosi że ów krzew wcale wymiotów nie powodował (jeno przedawkowanie,tudzież rytuały..)
27-08-2007 18:30
DaKo
Newbie

Registration Date: 10-07-2007

Kurcze a ja tak późno w tym temacie odpisuje, w Gliwicach a kokręnie w palmiarni rośnie może nie jest bardzo dużcyh rozmiarów ale rosnie yerba mate o to fotki mojego autorstwa Pleased (na pewnym serwerze Smile

http://www.yerbamate.com.pl/images/stories/dako1.jpg
http://www.yerbamate.com.pl/images/stories/dako2.jpg
http://www.yerbamate.com.pl/images/stories/dako3.jpg

zaskoczylo mnie jak zobaczyłem ja pierwszy raz, ale nie byłem cham i zrobilem fotki Pleased musze sie kiedys wybrac i dowiedziec wiecej o niej ale nie wiem kiedy bedzie mie dane :/

19-09-2007 00:45 DaKo is offlineSend an Email to DaKoSearch for Posts by DaKoAdd DaKo to your Buddy List
lukaszwojcik lukaszwojcik is a male
Junior Member

Registration Date: 20-02-2010

A może uprawa yerby ? Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Tak zastanawiam się czy w naszym klimacie dałoby się wyhodować ostrokrzew paragwajski ? I czy nadawałby się do sparzenia z niego yerby ?

04-04-2010 16:08 lukaszwojcik is offlineSend an Email to lukaszwojcikHomepage of lukaszwojcikSearch for Posts by lukaszwojcikAdd lukaszwojcik to your Buddy List
gafik gafik is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1692.jpg

Registration Date: 05-03-2010

RE: A może uprawa yerby ? Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Też już się nad tym zastanawiałem... i... doszedłem do wniosku, że tylko jako krzaczek ozdobny w doniczce by się chyba u nas nadawał ten ostrokrzew. Frown
04-04-2010 16:43 gafik is offlineSend an Email to gafikSearch for Posts by gafikAdd gafik to your Buddy List
Pages (3): « previous 1 [2] 3 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » A może uprawa yerby ?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: