Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Jak dbać o tykwę by służyła długo ? » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (7): « first ... « previous 4 5 [6] 7 next » Post New ThreadPost Reply
Jak dbać o tykwę by służyła długo ?
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
INES777 INES777 is a female
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Registration Date: 06-05-2010

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Na pewno nie polecam zostawiać mokrej tykwy przez długi czas...nie ma co kusić losu, pleśń może się pojawić już po jednej nocy takiej praktyki.
Niejednokrotnie były już takie przypadki na naszym forum... a jak się wda pleśń, od razu wyrzucać, nie ma co reanimować tykwowych zwłok, szkoda naszego zdrowia...

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

Numer gg STRAŻNIKA FORUM 42482579 - zadaj szybkie pytanie on-line!
13-06-2014 11:53 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
wypass wypass is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-22720.jpg

Registration Date: 18-03-2010

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

cytat:
Maxter37 napisał(a)
Wyparzanie i wytrawianie... tzn curado? Oczywiście, że swojej zrobiłem. Fusów nie zostawiam na zbyt długo nigdy. Wypass, czyli mam rozumieć, że wg Ciebie nie ma się co przejmować? Smak yerby w sumie jest taki sam...

Dokładnie, po skończonym piciu wysyp, wypłucz i odstaw na parapet...
Sama doschnie do następnego zaparzania Wink

13-06-2014 12:33 wypass is offlineSend an Email to wypassHomepage of wypassSearch for Posts by wypassAdd wypass to your Buddy ListAdd wypass to your Contact List
doktorsky doktorsky is a male
Triple Ace

Registration Date: 03-09-2013

cytat:
INES777 napisał(a)
Na pewno nie polecam zostawiać mokrej tykwy przez długi czas...nie ma co kusić losu, pleśń może się pojawić już po jednej nocy takiej praktyki.
Niejednokrotnie były już takie przypadki na naszym forum... a jak się wda pleśń, od razu wyrzucać, nie ma co reanimować tykwowych zwłok, szkoda naszego zdrowia...

Być może coś w tym jest. Ja mam na stanie jedną jedyną tykwę kupioną chyba za 23zl. Pomijając uwagi o curado, zrobiłem po swojemu i nic się nie stało. Jedynie co zrobiłem, to porządnie wyskrobałem wilgotną jeszcze tykwę, bo świerza sklepowa jest czyszczona na odwal Smile

13-06-2014 15:53 doktorsky is offlineHomepage of doktorskySearch for Posts by doktorskyAdd doktorsky to your Buddy List
Coroicamat
unregistered

Ja moją tykwę zostawiłem na tydzień z fusami(zalaną, była cały czas w wodzie a nie wilgotna) i wyjechałem z domu, czego żałuję. Aczkolwiek po kilku dniach skrobania, traktowania wrzątkiem, spirytusem, kwaskiem cytrynowym, sokiem cytrynowym, wszystkim z osobna i wszystkim na raz, jeszcze raz skrobaniem i wyparzaniem kilkanaście razy, suszeniem suszarką i powtarzaniem wszystkiego do skutku tykwa służy mi do dziś, ma się bardzo dobrze i ja żyję Big Grin aczkolwiek piłem z pół roku z tej tykwy zanim ją tak oczyściłem, myślałem ze sie nie porzygam, kiedy zacząłem ją skrobać i zdrapałem jakoś pół centymetrową warstwę bliżej niezidentyfikowanego czarnego szlamu, ale jak już mówiłem, żyję ^^ myśle że każdą tykwę da się odratować takimi rytuałami rezurekcyjnymi.
13-06-2014 23:42
INES777 INES777 is a female
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Registration Date: 06-05-2010

może się da odratować...ludzie cuda tu już wyprawiali z tykwami...gotowali, a nawet zapiekali w piekarniku... tylko czy warto?
Pleśń jest karcynogenna, a nowe tykwy widziałam w PL już za 14 zł.

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

Numer gg STRAŻNIKA FORUM 42482579 - zadaj szybkie pytanie on-line!
14-06-2014 08:27 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
wypass wypass is a male
Moderator

Zapiekać to ja Palo Santo Smile

14-06-2014 13:20 wypass is offlineSend an Email to wypassHomepage of wypassSearch for Posts by wypassAdd wypass to your Buddy ListAdd wypass to your Contact List
Coroicamat
unregistered

Tykwa nawet jakby była za darmo prosto z Argentyny czy Bóg wie czego to i tak by się jej nie dało wstawić na miejsce spleńsniałej, pękniętej tykwy z której się piło kilka lat :d w każdym razie ja tak mam, sentyment i przywiązanie
16-06-2014 11:46
marcik marcik is a male
Triple Ace

Registration Date: 06-11-2012

Z tykwami bywa różnie, mam już kilka w swojej kolekcji w tym dwie które już nie nadają się do picia, a ostatnio kolejna do nich dołączyła, zaczeła pękać niestety

marcik has attached this image (reduced version):

20140616_151747.jpg
16-06-2014 15:29 marcik is offlineSend an Email to marcikSearch for Posts by marcikAdd marcik to your Buddy List
Coroicamat
unregistered

Nieszkodliwe pekniecie, bedzie sie troszke sączyć ale to nic. Nie zdejmuj wiroli
16-06-2014 15:37
marcik marcik is a male
Triple Ace

Szczerze mówiąc po pojawieniu sie tego pęknięcia jeszcze z tej tykwy nie piłem, ale na szczęście mam kilka innych naczynek. Boję się, że jak zaparzę ciepłą woda to to pęknięcie może się trochę "rozejść"
16-06-2014 15:53 marcik is offlineSend an Email to marcikSearch for Posts by marcikAdd marcik to your Buddy List
wypass wypass is a male
Moderator

Nie dowiesz się jak nie spróbujesz...
Jeśli nie będzie ciekło...można pić Pleased

16-06-2014 16:04 wypass is offlineSend an Email to wypassHomepage of wypassSearch for Posts by wypassAdd wypass to your Buddy ListAdd wypass to your Contact List
marcik marcik is a male
Triple Ace

Kurde, tak mnie trochę podpuszczacie i chyba ulegnę Wink Jutro pewnie uszykuję yerbe w tym i zdam relacje.
16-06-2014 16:14 marcik is offlineSend an Email to marcikSearch for Posts by marcikAdd marcik to your Buddy List
wypass wypass is a male
Moderator

Najlepiej sprawdź wcześniej...
Nalej samej wody i zobacz czy cieknie...bo jak cieknie bardzo i się nie da pić...
To szkoda suszu Wink

16-06-2014 16:20 wypass is offlineSend an Email to wypassHomepage of wypassSearch for Posts by wypassAdd wypass to your Buddy ListAdd wypass to your Contact List
fikusa95
unregistered

To prawda, lepiej sprawdzić, szkoda narażać się na niepotrzebne straty.
17-06-2014 10:47
marcik marcik is a male
Triple Ace

Niestety dość mocno się sączy, testowane na ciepłej wodzie, a wiadomo jak yerba farbuje więc nie będę ryzykował.
17-06-2014 11:58 marcik is offlineSend an Email to marcikSearch for Posts by marcikAdd marcik to your Buddy List
wypass wypass is a male
Moderator

To masz ładny kubek na bombille Pleased

17-06-2014 12:17 wypass is offlineSend an Email to wypassHomepage of wypassSearch for Posts by wypassAdd wypass to your Buddy ListAdd wypass to your Contact List
marcik marcik is a male
Triple Ace

Jedynie Wink
17-06-2014 15:42 marcik is offlineSend an Email to marcikSearch for Posts by marcikAdd marcik to your Buddy List
fikusa95
unregistered

W tej kwestii naprawdę nie warto ryzykować.
22-07-2014 11:24
kosonia1987 kosonia1987 is a female
Newbie

/images/avatars/avatar-7807.jpg

Registration Date: 30-10-2014

RE: Jak dbać o tykwę by służyła długo ? Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Super, dzięki za cenne informacje Smile
01-11-2014 01:14 kosonia1987 is offlineSend an Email to kosonia1987Homepage of kosonia1987Search for Posts by kosonia1987Add kosonia1987 to your Buddy List
bombanaplacu bombanaplacu is a female
Newbie

Registration Date: 17-03-2016

Wigi miałam podobną sytuację, dołączam się do pytania.
17-03-2016 15:10 bombanaplacu is offlineSend an Email to bombanaplacuHomepage of bombanaplacuSearch for Posts by bombanaplacuAdd bombanaplacu to your Buddy List
Pages (7): « first ... « previous 4 5 [6] 7 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Jak dbać o tykwę by służyła długo ?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: