Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Św. Tomasz » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (3): [1] 2 3 next » Post New ThreadPost Reply
Św. Tomasz
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Roger
Junior Member

Registration Date: 02-09-2007

Frown Świety Tomasz nie chce ze mna pic :/ Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witam Smile
Mam taki problem z yerba Pajarito (chociaż w sumie nie jestem pewien czy tylko z tą mate bo wcześniej nie zwracałem na to aż takiej uwagi ) . Od jakiegoś czasu Tomcio nie wypija pierwszego zalania, nie wiem czy chodzi tu o temperaturę wody czy o coś innego. Nie mam żadnego termometra, wiec ten parametr wody raczej wyznaczałem na "czuja", wiedziałem ze nie ma być wrząca i taka nie była nigdy ale. Wiec mam pytanie czy to że yerba nie nasiąka przy pierwszym zalaniu prawie wcale, może być spowodowanie zbyt wysoka temp. wody??
03-01-2008 18:51 Roger is offlineSend an Email to RogerSearch for Posts by RogerAdd Roger to your Buddy List
kwasny1 kwasny1 is a male
Member

/images/avatars/avatar-303.jpg

Registration Date: 04-12-2007

RE: Świety Tomasz nie chce ze mna pic :/ Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Tez tak czasami mialem, wydaje mi sie ze spowodowane to bylo zbytnim ubiciem suszu...tzn. za bardzo potrzasalem po nasypaniu Yerby do tykwy. Teraz najpierw wkladam bombile (nie wkrecam jej bo mi sie potrafi czasami przytkac), zasypuje, przekrecam raz do "gory nogami" w celu usuniecia z dna pylu i... gotowe.
Swietego Tomasza suszy jak mnie w Nowy Rok Big Grin

03-01-2008 19:51 kwasny1 is offlineSend an Email to kwasny1Search for Posts by kwasny1Add kwasny1 to your Buddy List
Piksel Piksel is a male
Member

/images/avatars/avatar-315.gif

Registration Date: 02-01-2008

Jak wygląda u was to pierwsze zalanie? Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Nasypuję 2/6 pojemności kubka i zalewam najpierw ok 1/2 kubka i to wsiąka, a potem cały kubek i yerba za pierwszym razem smakuje bardzo gorzko, niezbyt mi ten smak odpowiada. Zaś za kolejnym razem jest znakomita, doskonała, zresztą piję 3/4 zalania dziennie od paru tygodni. I mam pytanie, czy to pierwsze zalanie dla św. Tomka ma być do pełna? I jeżeli tak, to ile trzeba czekać, aby cało zostało wchłonięte??

03-01-2008 20:48 Piksel is offlineSend an Email to PikselSearch for Posts by PikselAdd Piksel to your Buddy List
Papudrak Papudrak is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-276.gif

Registration Date: 03-01-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
I mam pytanie, czy to pierwsze zalanie dla św. Tomka ma być do pełna? I jeżeli tak, to ile trzeba czekać, aby cało zostało wchłonięte??

Z tego co mi wiadomo (nie wiele wiem) to naczynko napełnia się w 3/4 jego objętości suszem, po czym zalewamy wodą do pełna, po około 2-3 minutach cała nasza woda zostanie wessana przez św. Tomasza. Chłopak cierpi na zespół wiecznego kaca, także przy odrobinie szczęścia wypije co trzeba.

03-01-2008 21:18 Papudrak is offlineSend an Email to PapudrakSearch for Posts by PapudrakAdd Papudrak to your Buddy List
uszak uszak is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-302.jpg

Registration Date: 13-12-2007

RE: Jak wygląda u was to pierwsze zalanie? Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
Piksel napisał(a)
I mam pytanie, czy to pierwsze zalanie dla św. Tomka ma być do pełna? I jeżeli tak, to ile trzeba czekać, aby cało zostało wchłonięte??

Nie do pełna, ponieważ cały kopczyk z suszu się rozleci. Ja zalewam do wysokości kopczyka, czekam minutę - dwie (wtedy pije św. Tomasz, czyli susz naciąga). Po tym dolewam do pełna i piję Smile
03-01-2008 21:20 uszak is offlineSend an Email to uszakHomepage of uszakSearch for Posts by uszakAdd uszak to your Buddy List
Junior Member

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
Nie do pełna, ponieważ cały kopczyk z suszu się rozleci. Ja zalewam do wysokości kopczyka, czekam minutę - dwie (wtedy pije św. Tomasz, czyli susz naciąga). Po tym dolewam do pełna i piję Smile
Pewnie można i tak, każdy wyrabia swój sposób oparty na własnych doświadczeniach, czasami nieco bolesnych.

03-01-2008 21:22 Papudrak is offlineSend an Email to PapudrakSearch for Posts by PapudrakAdd Papudrak to your Buddy List
uszak uszak is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-302.jpg

Registration Date: 13-12-2007

quote:
Papudrak napisał(a)
quote:
Pewnie można i tak, każdy wyrabia swój sposób oparty na własnych doświadczeniach, czasami nieco bolesnych.

Z tego co pamiętam, to tak tłumaczył Cejrowski (jedyna różnica taka, że ja nie wkręcam bombilli, tylko układam ją na kopczyku).
03-01-2008 21:38 uszak is offlineSend an Email to uszakHomepage of uszakSearch for Posts by uszakAdd uszak to your Buddy List
Junior Member

quote:
Z tego co pamiętam, to tak tłumaczył Cejrowski (jedyna różnica taka, że ja nie wkręcam bombilli, tylko układam ją na kopczyku).

Tak, jest to sposób stosowany przez Cejrowskiego, z tym że on wkręca bombillę, ja natomiast najpierw układam bombillę po czym zasypuję ją yerbą.

03-01-2008 21:46 Papudrak is offlineSend an Email to PapudrakSearch for Posts by PapudrakAdd Papudrak to your Buddy List
rachool
Lord

Registration Date: 26-08-2007

a byles grzeczny w tamtym roku?Big Grin
03-01-2008 21:50 rachool is offlineSend an Email to rachoolSearch for Posts by rachoolAdd rachool to your Buddy List
Roger
Junior Member

Registration Date: 02-09-2007

Zastanawiałem się właśnie czy moim zachowaniem obraziłem któregoś ze świętych, który poskarżył sie reszcie między innymi Tomciowi i sie obraził na mnie i ma gdzieś łyka yerby ode mnie Smile .

A tak poważnie to się zastanawiam czy kwasny1 nie ma czasem racji, bo od niedawna, tzn. od Canarias zacząłem trochę mocniej wstrząsać suszem, i możliwe że to, to. Ale dzisiaj tego nie będę sprawdzał bo ostatnie zasypanko jeszcze dobrze się trzyma Smile

Czyli za wysoka temp. odpada?? Bo już się czaiłem na jakiś termometr Smile
03-01-2008 22:09 Roger is offlineSend an Email to RogerSearch for Posts by RogerAdd Roger to your Buddy List
Junior Member

Moim zdaniem odpada. Za wysoka temperatura na pewno powoduje szybsze wypłukiwanie smaku, gorzknienie. Sądzę, że nie ma to wpływu na wsiąkanie.
Tak na logikę, czym bardziej jest coś zbite, tym mniej powietrza jest pomiędzy listkami, czym mniej powietrza, tym mniej miejsca na wodę, tym mniej wody 'wsiąka'.
Jakie rozważania ;p

03-01-2008 22:26 Papudrak is offlineSend an Email to PapudrakSearch for Posts by PapudrakAdd Papudrak to your Buddy List
Wolbashi Wolbashi is a female
Triple Ace

/images/avatars/avatar-156.jpg

Registration Date: 14-10-2007

u mnie róznie bywa, ale zazwyczaj Tomek juz się napił u innych yerboholików, bo u mnie zazwyczaj nie mam ochoty wypijać pierwszego zalania Smile czasami mi się zdarza, ze trochę wsiąknie, ale nie jest to jakies niesamowicie intensywne zjawisko Smile nie przejmuję się tym, ze tomek nie chce, za to mam zapewnionego towarzysza w postaci mojego kota, który w tym momencie przebywa ze mną w pokoju, kiedy ja raczę się CDM

pozdrawiam wszystkich opuszczonych przez Tomka

W.
04-01-2008 17:18 Wolbashi is offlineSend an Email to WolbashiHomepage of WolbashiSearch for Posts by WolbashiAdd Wolbashi to your Buddy ListView the MSN Profile for Wolbashi
emiel emiel is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-948.jpg

Registration Date: 18-09-2007

ze mną Tomuś zwykle popija, no chyba ze pije z kubka, jak ostatnio w pracy, to mi lubi yerbe wysypać...

04-01-2008 22:31 emiel is offlineSend an Email to emielHomepage of emielSearch for Posts by emielAdd emiel to your Buddy List
burt83
Member

/images/avatars/avatar-277.jpg

Registration Date: 20-12-2007

Lepiej żeby nie pił, niż żeby wypijał wszystko sam. Zresztą może po prostu nie lubi Pajarito Smile
09-01-2008 10:57 burt83 is offlineSend an Email to burt83Search for Posts by burt83Add burt83 to your Buddy List
N_Pietrow
Full Member

Registration Date: 01-02-2008

To spróbuj ze św. Mikołajem pić. Ja wole na przykład towarzystwo św. Piotra niż Tomka, bardziej rozmowny ;]

05-02-2008 01:08 N_Pietrow is offlineSend an Email to N_PietrowSearch for Posts by N_PietrowAdd N_Pietrow to your Buddy List
Arkadyjczyk Arkadyjczyk is a male
Newbie

/images/avatars/avatar-1203.jpg

Registration Date: 03-04-2009

Św. Tomasz. Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witam wszystkich bardzo serdecznie. w sumie dopiero zaczynam przygodę z Yerba Mate, choć wciągnęło mnie od razu. dlatego też pozwalam sobie pisać wątek u "wtajemniczonych" mam pytanie jako historyk sztuki zajmujący się ikonografią po KUL, padło tu kilkakrotnie sformułowanie 1 łyk dla św. Tomasza. Którego Tomasza?? Apostoła?? z Akwinu? a Cempis ?? jakiegoś innego no i dlaczego ? jakiś tekst, legenda, ktoś może mnie oświecić? Będę bardzo zobowiązany

This post has been edited 3 time(s), it was last edited by Arkadyjczyk: 03-04-2009 22:44.

03-04-2009 21:55 Arkadyjczyk is offlineSend an Email to ArkadyjczykSearch for Posts by ArkadyjczykAdd Arkadyjczyk to your Buddy List
wujo444 wujo444 is a male
King

/images/avatars/avatar-807.jpg

Registration Date: 16-07-2008

szukajka?

- Ano, zwykle to nas wyzucajom."

03-04-2009 22:42 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
Olcio Olcio is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1246.jpeg

Registration Date: 24-10-2008

Pewno że apostoł
03-04-2009 22:54 Olcio is offlineSend an Email to OlcioSearch for Posts by OlcioAdd Olcio to your Buddy List
Arkadyjczyk Arkadyjczyk is a male
Newbie

/images/avatars/avatar-1203.jpg

Registration Date: 03-04-2009

ale dlaczego? co on ma wspólnego z YM?
03-04-2009 22:57 Arkadyjczyk is offlineSend an Email to ArkadyjczykSearch for Posts by ArkadyjczykAdd Arkadyjczyk to your Buddy List
pawel pawel is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1085.gif

Registration Date: 19-05-2008

na tym drugim forum zobacz

03-04-2009 23:02 pawel is offlineSend an Email to pawelHomepage of pawelSearch for Posts by pawelAdd pawel to your Buddy List
Pages (3): [1] 2 3 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Św. Tomasz

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: