Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Św. Tomasz » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (3): [1] 2 3 następny » Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Św. Tomasz
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Roger
Junior Member

Data Rejestracji: 02-09-2007

Frown Świety Tomasz nie chce ze mna pic :/ Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam Smile
Mam taki problem z yerba Pajarito (chociaż w sumie nie jestem pewien czy tylko z tą mate bo wcześniej nie zwracałem na to aż takiej uwagi ) . Od jakiegoś czasu Tomcio nie wypija pierwszego zalania, nie wiem czy chodzi tu o temperaturę wody czy o coś innego. Nie mam żadnego termometra, wiec ten parametr wody raczej wyznaczałem na "czuja", wiedziałem ze nie ma być wrząca i taka nie była nigdy ale. Wiec mam pytanie czy to że yerba nie nasiąka przy pierwszym zalaniu prawie wcale, może być spowodowanie zbyt wysoka temp. wody??
03-01-2008 18:51 Roger jest offlineWyślij email do: RogerSzukaj postów użytkownika: RogerDodaj Roger do Listy kontaktów
kwasny1 kwasny1 jest mężczyzną
Member

/images/avatars/avatar-303.jpg

Data Rejestracji: 04-12-2007

RE: Świety Tomasz nie chce ze mna pic :/ Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tez tak czasami mialem, wydaje mi sie ze spowodowane to bylo zbytnim ubiciem suszu...tzn. za bardzo potrzasalem po nasypaniu Yerby do tykwy. Teraz najpierw wkladam bombile (nie wkrecam jej bo mi sie potrafi czasami przytkac), zasypuje, przekrecam raz do "gory nogami" w celu usuniecia z dna pylu i... gotowe.
Swietego Tomasza suszy jak mnie w Nowy Rok Big Grin

03-01-2008 19:51 kwasny1 jest offlineWyślij email do: kwasny1Szukaj postów użytkownika: kwasny1Dodaj kwasny1 do Listy kontaktów
Piksel Piksel jest mężczyzną
Member

/images/avatars/avatar-315.gif

Data Rejestracji: 02-01-2008

Jak wygląda u was to pierwsze zalanie? Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nasypuję 2/6 pojemności kubka i zalewam najpierw ok 1/2 kubka i to wsiąka, a potem cały kubek i yerba za pierwszym razem smakuje bardzo gorzko, niezbyt mi ten smak odpowiada. Zaś za kolejnym razem jest znakomita, doskonała, zresztą piję 3/4 zalania dziennie od paru tygodni. I mam pytanie, czy to pierwsze zalanie dla św. Tomka ma być do pełna? I jeżeli tak, to ile trzeba czekać, aby cało zostało wchłonięte??

03-01-2008 20:48 Piksel jest offlineWyślij email do: PikselSzukaj postów użytkownika: PikselDodaj Piksel do Listy kontaktów
Papudrak Papudrak jest mężczyzną
Junior Member

/images/avatars/avatar-276.gif

Data Rejestracji: 03-01-2008

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
I mam pytanie, czy to pierwsze zalanie dla św. Tomka ma być do pełna? I jeżeli tak, to ile trzeba czekać, aby cało zostało wchłonięte??

Z tego co mi wiadomo (nie wiele wiem) to naczynko napełnia się w 3/4 jego objętości suszem, po czym zalewamy wodą do pełna, po około 2-3 minutach cała nasza woda zostanie wessana przez św. Tomasza. Chłopak cierpi na zespół wiecznego kaca, także przy odrobinie szczęścia wypije co trzeba.

03-01-2008 21:18 Papudrak jest offlineWyślij email do: PapudrakSzukaj postów użytkownika: PapudrakDodaj Papudrak do Listy kontaktów
uszak uszak jest mężczyzną
Forum Ace

/images/avatars/avatar-302.jpg

Data Rejestracji: 13-12-2007

RE: Jak wygląda u was to pierwsze zalanie? Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Piksel napisał(a)
I mam pytanie, czy to pierwsze zalanie dla św. Tomka ma być do pełna? I jeżeli tak, to ile trzeba czekać, aby cało zostało wchłonięte??

Nie do pełna, ponieważ cały kopczyk z suszu się rozleci. Ja zalewam do wysokości kopczyka, czekam minutę - dwie (wtedy pije św. Tomasz, czyli susz naciąga). Po tym dolewam do pełna i piję Smile
03-01-2008 21:20 uszak jest offlineWyślij email do: uszakStrona domowa uszakSzukaj postów użytkownika: uszakDodaj uszak do Listy kontaktów
Junior Member

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Nie do pełna, ponieważ cały kopczyk z suszu się rozleci. Ja zalewam do wysokości kopczyka, czekam minutę - dwie (wtedy pije św. Tomasz, czyli susz naciąga). Po tym dolewam do pełna i piję Smile
Pewnie można i tak, każdy wyrabia swój sposób oparty na własnych doświadczeniach, czasami nieco bolesnych.

03-01-2008 21:22 Papudrak jest offlineWyślij email do: PapudrakSzukaj postów użytkownika: PapudrakDodaj Papudrak do Listy kontaktów
uszak uszak jest mężczyzną
Forum Ace

/images/avatars/avatar-302.jpg

Data Rejestracji: 13-12-2007

cytat:
Papudrak napisał(a)
cytat:
Pewnie można i tak, każdy wyrabia swój sposób oparty na własnych doświadczeniach, czasami nieco bolesnych.

Z tego co pamiętam, to tak tłumaczył Cejrowski (jedyna różnica taka, że ja nie wkręcam bombilli, tylko układam ją na kopczyku).
03-01-2008 21:38 uszak jest offlineWyślij email do: uszakStrona domowa uszakSzukaj postów użytkownika: uszakDodaj uszak do Listy kontaktów
Junior Member

cytat:
Z tego co pamiętam, to tak tłumaczył Cejrowski (jedyna różnica taka, że ja nie wkręcam bombilli, tylko układam ją na kopczyku).

Tak, jest to sposób stosowany przez Cejrowskiego, z tym że on wkręca bombillę, ja natomiast najpierw układam bombillę po czym zasypuję ją yerbą.

03-01-2008 21:46 Papudrak jest offlineWyślij email do: PapudrakSzukaj postów użytkownika: PapudrakDodaj Papudrak do Listy kontaktów
rachool
Lord

Data Rejestracji: 26-08-2007

a byles grzeczny w tamtym roku?Big Grin
03-01-2008 21:50 rachool jest offlineWyślij email do: rachoolSzukaj postów użytkownika: rachoolDodaj rachool do Listy kontaktów
Roger
Junior Member

Data Rejestracji: 02-09-2007

Zastanawiałem się właśnie czy moim zachowaniem obraziłem któregoś ze świętych, który poskarżył sie reszcie między innymi Tomciowi i sie obraził na mnie i ma gdzieś łyka yerby ode mnie Smile .

A tak poważnie to się zastanawiam czy kwasny1 nie ma czasem racji, bo od niedawna, tzn. od Canarias zacząłem trochę mocniej wstrząsać suszem, i możliwe że to, to. Ale dzisiaj tego nie będę sprawdzał bo ostatnie zasypanko jeszcze dobrze się trzyma Smile

Czyli za wysoka temp. odpada?? Bo już się czaiłem na jakiś termometr Smile
03-01-2008 22:09 Roger jest offlineWyślij email do: RogerSzukaj postów użytkownika: RogerDodaj Roger do Listy kontaktów
Junior Member

Moim zdaniem odpada. Za wysoka temperatura na pewno powoduje szybsze wypłukiwanie smaku, gorzknienie. Sądzę, że nie ma to wpływu na wsiąkanie.
Tak na logikę, czym bardziej jest coś zbite, tym mniej powietrza jest pomiędzy listkami, czym mniej powietrza, tym mniej miejsca na wodę, tym mniej wody 'wsiąka'.
Jakie rozważania ;p

03-01-2008 22:26 Papudrak jest offlineWyślij email do: PapudrakSzukaj postów użytkownika: PapudrakDodaj Papudrak do Listy kontaktów
Wolbashi Wolbashi jest kobietą
Triple Ace

/images/avatars/avatar-156.jpg

Data Rejestracji: 14-10-2007

u mnie róznie bywa, ale zazwyczaj Tomek juz się napił u innych yerboholików, bo u mnie zazwyczaj nie mam ochoty wypijać pierwszego zalania Smile czasami mi się zdarza, ze trochę wsiąknie, ale nie jest to jakies niesamowicie intensywne zjawisko Smile nie przejmuję się tym, ze tomek nie chce, za to mam zapewnionego towarzysza w postaci mojego kota, który w tym momencie przebywa ze mną w pokoju, kiedy ja raczę się CDM

pozdrawiam wszystkich opuszczonych przez Tomka

W.
04-01-2008 17:18 Wolbashi jest offlineWyślij email do: WolbashiStrona domowa WolbashiSzukaj postów użytkownika: WolbashiDodaj Wolbashi do Listy kontaktówZobacz profil MSN Wolbashi
emiel emiel jest mężczyzną
Double Ace

/images/avatars/avatar-948.jpg

Data Rejestracji: 18-09-2007

ze mną Tomuś zwykle popija, no chyba ze pije z kubka, jak ostatnio w pracy, to mi lubi yerbe wysypać...

04-01-2008 22:31 emiel jest offlineWyślij email do: emielStrona domowa emielSzukaj postów użytkownika: emielDodaj emiel do Listy kontaktów
burt83
Member

/images/avatars/avatar-277.jpg

Data Rejestracji: 20-12-2007

Lepiej żeby nie pił, niż żeby wypijał wszystko sam. Zresztą może po prostu nie lubi Pajarito Smile
09-01-2008 10:57 burt83 jest offlineWyślij email do: burt83Szukaj postów użytkownika: burt83Dodaj burt83 do Listy kontaktów
N_Pietrow
Full Member

Data Rejestracji: 01-02-2008

To spróbuj ze św. Mikołajem pić. Ja wole na przykład towarzystwo św. Piotra niż Tomka, bardziej rozmowny ;]

05-02-2008 01:08 N_Pietrow jest offlineWyślij email do: N_PietrowSzukaj postów użytkownika: N_PietrowDodaj N_Pietrow do Listy kontaktów
Arkadyjczyk Arkadyjczyk jest mężczyzną
Newbie

/images/avatars/avatar-1203.jpg

Data Rejestracji: 03-04-2009

Św. Tomasz. Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam wszystkich bardzo serdecznie. w sumie dopiero zaczynam przygodę z Yerba Mate, choć wciągnęło mnie od razu. dlatego też pozwalam sobie pisać wątek u "wtajemniczonych" mam pytanie jako historyk sztuki zajmujący się ikonografią po KUL, padło tu kilkakrotnie sformułowanie 1 łyk dla św. Tomasza. Którego Tomasza?? Apostoła?? z Akwinu? a Cempis ?? jakiegoś innego no i dlaczego ? jakiś tekst, legenda, ktoś może mnie oświecić? Będę bardzo zobowiązany

Ten post był edytowany3 raz(y), ostatnio edytowany przez Arkadyjczyk: 03-04-2009 22:44.

03-04-2009 21:55 Arkadyjczyk jest offlineWyślij email do: ArkadyjczykSzukaj postów użytkownika: ArkadyjczykDodaj Arkadyjczyk do Listy kontaktów
wujo444 wujo444 jest mężczyzną
King

/images/avatars/avatar-807.jpg

Data Rejestracji: 16-07-2008

szukajka?

- Ano, zwykle to nas wyzucajom."

03-04-2009 22:42 wujo444 jest offlineWyślij email do: wujo444Szukaj postów użytkownika: wujo444Dodaj wujo444 do Listy kontaktów
Olcio Olcio jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1246.jpeg

Data Rejestracji: 24-10-2008

Pewno że apostoł
03-04-2009 22:54 Olcio jest offlineWyślij email do: OlcioSzukaj postów użytkownika: OlcioDodaj Olcio do Listy kontaktów
Arkadyjczyk Arkadyjczyk jest mężczyzną
Newbie

/images/avatars/avatar-1203.jpg

Data Rejestracji: 03-04-2009

ale dlaczego? co on ma wspólnego z YM?
03-04-2009 22:57 Arkadyjczyk jest offlineWyślij email do: ArkadyjczykSzukaj postów użytkownika: ArkadyjczykDodaj Arkadyjczyk do Listy kontaktów
pawel pawel jest mężczyzną
Viking

/images/avatars/avatar-1085.gif

Data Rejestracji: 19-05-2008

na tym drugim forum zobacz

03-04-2009 23:02 pawel jest offlineWyślij email do: pawelStrona domowa pawelSzukaj postów użytkownika: pawelDodaj pawel do Listy kontaktów
Strony (3): [1] 2 3 następny » Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Św. Tomasz

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: