Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Przejście z kawy na Yerba Mate » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (11): « previous 1 [2] 3 4 next » ... last » Post New ThreadPost Reply
Przejście z kawy na Yerba Mate
Posts in this Thread Author Date
« Previous Page
 Co mocniejsze? milok 16-01-2011 01:51
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate outlast 16-01-2011 10:28
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate Gringos 16-01-2011 17:56
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate markar68 16-01-2011 18:00
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate Gringos 16-01-2011 18:09
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate INES777 16-01-2011 18:27
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate nikothamus 19-02-2013 12:40
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate Gringos 16-01-2011 20:38
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate fagor 17-01-2011 01:03
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate renioo 17-01-2011 13:20
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate jacoll 17-01-2011 21:49
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate Gringos 17-01-2011 23:54
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate czika 20-01-2011 20:24
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate slawosl 20-01-2011 20:59
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate barnix 20-01-2011 22:49
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate patulio 29-01-2011 17:22
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate markar68 07-02-2011 21:49
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate Jacenty 08-03-2011 13:06
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate markar68 08-03-2011 16:03
 RE: Przejście z kawy na Yerba Mate pandarus 08-03-2011 16:55
Next Page »

Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
milok
unregistered
Co mocniejsze? Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Lubię kawe, Yerby jeszcze nie próbowałem, ale zamierzam. Co jest mocniejsze kawa rozpuszczalna czy Yerba?
16-01-2011 01:51
outlast outlast is a male
Lord

/images/avatars/avatar-2107.jpg

Registration Date: 06-11-2010

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Rzuc okiem ile jest kawy naturalnej w produkcie rozpuszczalnym. Podpowiem - to taka mala wartosc wyrazona jednocyfrowo w % Big Grin

Wspomnij swe nerki i zdecyduj. Happy

Über uns ist es sternenklar,
drinnen glüht der Samowar

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by outlast: 16-01-2011 10:29.

16-01-2011 10:28 outlast is offlineSend an Email to outlastSearch for Posts by outlastAdd outlast to your Buddy List
Gringos Gringos is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1985.jpg

Registration Date: 24-12-2010

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Pozwolę sobie dodać do dyskusji ten artykuł :
KLIK

16-01-2011 17:56 Gringos is offlineSend an Email to GringosSearch for Posts by GringosAdd Gringos to your Buddy List
markar68 markar68 is a female
Emperor

/images/avatars/avatar-2066.jpeg

Registration Date: 11-10-2010

cholera wyrwało mi się z ust skoro nie uzależnia to czemu słyszę szept rano zalej mnie zalej Big Grin
co to pozytywnego działania yerba mate to potwierdzam Pleased
kawy już prawie nie pije a potrafiłam i 5 kubasów wypijać Wink

Terry Pratchett
16-01-2011 18:00 markar68 is offlineSend an Email to markar68Search for Posts by markar68Add markar68 to your Buddy List
Double Ace

Nie jestem ekspertem ale to może bardziej uzależnienie o podłożu psychologicznym niż fizjologicznym. Jak coś mi smakuje to tez mi jakiś głosik tam szepcze zjedz mnie , ja tak mam np. z serkiem homogenizowanym pewnej firmy co walczy z głodem , jadam go namiętnie i systematycznie.
Tutaj chyba mamy podobna sytuację Big Grin

16-01-2011 18:09 Gringos is offlineSend an Email to GringosSearch for Posts by GringosAdd Gringos to your Buddy List
INES777 INES777 is a female
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Registration Date: 06-05-2010

cytat:
Gringos napisał(a)
Nie jestem ekspertem ale to może bardziej uzależnienie o podłożu psychologicznym niż fizjologicznym. Jak coś mi smakuje to tez mi jakiś głosik tam szepcze zjedz mnie , ja tak mam np. z serkiem homogenizowanym pewnej firmy co walczy z głodem , jadam go namiętnie i systematycznie.
Tutaj chyba mamy podobna sytuację Big Grin

Racja Gringos, człowiek uzależnia się od samego rytuału picia ym, taki nawyk...
W moim przypadku jednak fizjologiczne uzależnienie też zaobserwowałam. Tudno mi jest spędzić aktywny dzień bez dawki kofeiny uzyskanej z yerba mate.

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

Numer gg STRAŻNIKA FORUM 42482579 - zadaj szybkie pytanie on-line!
16-01-2011 18:27 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
nikothamus nikothamus is a male
Newbie

/images/avatars/avatar-2565.jpg

Registration Date: 19-02-2013

Thumb Up! Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

To i ja się wypowiem jako nowy siorbak Baby
Kawę piłem od kilku lat niemal wiaderkami. Jako programista potrzebowałem kofeiny na równi z jedzeniem. W zasięgu ręki musiała być kawa albo coś na kofeinie. Mam nawet podkładkę na usb żeby podgrzewać sobie kubek z kawą. Jednym słowem kofeinowy cpun Big Grin
Podobnie jak palacz odpala fajka od ostatniego ja dosypywałem kawę do resztki tego co było w kubku... reszta -sami wiecie... jak brakowało miejsca to wylewałem "grunt" do kibla i zasypywałem kolejną porcję syfu.

Nie specjalnie lubię herbatę itp. ale ... spróbowałem yerby i zadziałało.
Pewnego razu zobaczyłem dziwny efekt że ile bym kawy nie wypił (rekord 14 mega kubków a'la wiaderko / dobę) efekt działania kofeiny był znikomy. Potrzebowałem tego syfu więcej i więcej a spać jak się chciało tak się chciało. Często muszę robić po nocy więc o spaniu nie ma zbytnio mowy.

Yerbę siorbię od 2 tygodni i o dziwo do kawy mnie nie ciągnie. Generalnie nabijam tykwę mieszanką rosamonte i silueta naranja i tak sobie siorbię cały dzień aż straci smak. Wiem że tu na forum są koneserzy zalewający góra 5-7 razy ale jak dla mnie póki smak się trzyma to zalewam Tongue

Co do zmian w organizmie... mniej więcej po tygodniu siorbania poprawiła mi się koncentracja. Nie jestem już taki nerwowy (skutek uboczny nadmiaru kofeiny) i jakoś do kawy mnie nie ciągnie.
Zmienił mi się zapach paszczowy bo od kawy to podobno waliłem jak niemyty ekspres (słowa zony).
Na początku oczywiście lekko dosładzałem sobie zalewkę bo wszyscy wiemy jak smakuje pierwszy łyk Shocked zgadzam się z określeniem "smakuje jak zalany popiół z popielniczki".
Co do kolejnych zmian to spadło mi ciśnienie (mierzę codziennie) o kilka jednostek. Serducho tak nie napierdziela i poprawił mi się słuch. Sądzę że to wszystko miało związek z tonami kofeiny jakie krążyło we mnie każdego dnia. Dla ciekawskich dodam że poleciało mi kilka kilogramów bo jak się siorbie to jeść się nie chce.
Zainteresowanych zapraszam na priv gdzie mogę odpowiedzieć co się ze mną dzieje Pleased
Zainwestowałem w yerbę jakieś 60zł (tykwa, bombilla i 3 próbki po 100 g) i opłacało się. Dokupiłem sobie tylko rosamonte 500g i silueta naranja 500g. Inwestycja około 50zł za obie yerby. Generalnie to po 2 tygodniach wydałem mniej na yerbę niż wydawałem na kawę i inne dopalacze typu redbul i spółka.

życzę miłego siorbania Wink

19-02-2013 12:40 nikothamus is offlineSend an Email to nikothamusSearch for Posts by nikothamusAdd nikothamus to your Buddy List
Double Ace

No tak , miły kop rano daje.
Mi całkowicie zastąpiła kawę , gdzie spożywałem spore ilości , rano około 3 kubków i w ciągu dnia tez się parę zebrało.

16-01-2011 20:38 Gringos is offlineSend an Email to GringosSearch for Posts by GringosAdd Gringos to your Buddy List
fagor
Newbie

Registration Date: 15-01-2011

dzieki yerbie czuje sie o wiele lepiej niz jak kawe piłem

17-01-2011 01:03 fagor is offlineSend an Email to fagorHomepage of fagorSearch for Posts by fagorAdd fagor to your Buddy List
renioo
unregistered

Dobra kawa nie jest zła Big Grin nawet czarna z eksresu, ale to tylko max 1 dziennie, ale teraz się nie zdarza. Bywa, że i w szkole pijamy yerbę, więc porannej kawy nie ma.
Kiedyś pijałem z 3 kubki dziennie kawy z ekspresu, teraz 0,7 ... yerby Big Grin I tak od roku Tongue
17-01-2011 13:20
jacoll
unregistered

ja w sumie zaczełem yerbe pic bo po kawie to juz mnie serce bolało i sie bałem pic Big Grin
17-01-2011 21:49
Double Ace

Kawkę dalej pijam czasami ( fakt , iż moja żona kupiła nowy ekspres nie pomaga ) ale po niej czułem się trochę rozdrażniony , a po wypiciu Yerby odczuwam pobudzenie ale z jak by to określić spokojem i harmonią.

17-01-2011 23:54 Gringos is offlineSend an Email to GringosSearch for Posts by GringosAdd Gringos to your Buddy List
czika
Newbie

Registration Date: 20-01-2011

Ja YM piję w sumie od niedawna, ale zupełnie odstawiłam kawę i wystarcza mi tylko YM. Dodaje mi energii, ale nie pobudza za bardzo, działa lepiej niż kawa i ja też czuję się lepiej Smile

20-01-2011 20:24 czika is offlineSend an Email to czikaSearch for Posts by czikaAdd czika to your Buddy List
slawosl slawosl is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-946.jpg

Registration Date: 12-08-2008

Po dłuższej przerwie wróciłem do yerbania, ale z dobrej kawy nie potrafiłbym zrezygnować. To dwa naprawdę niezłe produkty z bożej apteki Wink
20-01-2011 20:59 slawosl is offlineSend an Email to slawoslSearch for Posts by slawoslAdd slawosl to your Buddy List
barnix barnix is a male
Newbie

Registration Date: 19-01-2011

nigdy nie wróce do picia kawy, tylko Yerba

20-01-2011 22:49 barnix is offlineSend an Email to barnixHomepage of barnixSearch for Posts by barnixAdd barnix to your Buddy List
patulio patulio is a male
Newbie

/images/avatars/avatar-1987.gif

Registration Date: 08-01-2011

Mała czarna z ekspresu z cynamonem, goździkami i imbirem od czasu do czasu ;-) Ale co yerba to yerba

29-01-2011 17:22 patulio is offlineSend an Email to patulioSearch for Posts by patulioAdd patulio to your Buddy List
Emperor

rosamonte elaborada i cruz de malta czerwona Happy

Terry Pratchett
07-02-2011 21:49 markar68 is offlineSend an Email to markar68Search for Posts by markar68Add markar68 to your Buddy List
Jacenty
Newbie

Registration Date: 02-12-2010

Thread Starter Thread Started by Jacenty

Markar68 spróbuje te yerbki, które polecasz. Namówiliście mnie na przejście od kawy do Yerby, ale po kilku tygodniach praktyki odniosłem wrażenie, że to jednak nie ta sama moc i wróciłem do kawy. Może po prostu brakowało mi tego kołatania serca w klacie Pleased

Nie mniej spróbuje tych gatunków, które wymieniliście powyżej i do tego zamiast tykwy z owocu zainwestuje w porcelanową.

08-03-2011 13:06 Jacenty is offlineSend an Email to JacentySearch for Posts by JacentyAdd Jacenty to your Buddy ListView the MSN Profile for Jacenty
Emperor

próbuj próbuj koniecznie Happy kawa jest niezdrowa Mad i choć o tym od dawna wiedziałam to chlałam na umór teraz jedną sobie rano piję jak nie mam czasu na yerbkę i jest ok Happy
kawa wypłukuje minerały głównie magnez i jest zabójcza dla żołądka co nie znaczy żeby w ogóle nie pić Happy
yerby też można się poczepiać Confused ale jak to mówią z głową i umiarem jest dużo zdrowsza Happy

Terry Pratchett
08-03-2011 16:03 markar68 is offlineSend an Email to markar68Search for Posts by markar68Add markar68 to your Buddy List
pandarus
Lord

Registration Date: 10-01-2011

Tak se polatałem po forum i nie znalazłem by forumowicze namawiali do rezygnacji z kawy, herbaty i innych trunków. Stwierdza się tylko, że można zastąpić pobudzające działanie kawy na bardziej przyjazne zdrowiu picie yerba mate. Big Grin Co do pobudzających właściwości yerby to .... nie będę o tym dyskutował. Big Grin
08-03-2011 16:55 pandarus is offlineSend an Email to pandarusSearch for Posts by pandarusAdd pandarus to your Buddy List
Pages (11): « previous 1 [2] 3 4 next » ... last » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Przejście z kawy na Yerba Mate

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: