Yerba Mate Forum » Yerba pogaduchy... » Dlaczego yerba jest lepsza niż kawa... ;-) » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (4): « poprzednie 1 [2] 3 4 następny » Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Dlaczego yerba jest lepsza niż kawa... ;-)
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
yerba w yapę yerba w yapę jest mężczyzną
Triple Ace

Data Rejestracji: 05-03-2013

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Coroicamat napisał(a)
Zaplątałem się przepraszam Big Grin Chodziło mi o to, że ja nie odczuwam braków magnezu z powodu kawy.

Na forum odchudzającym, na którym siedziała moja druga połówka siedzi kobitka, Polka, ale pracuje w Niemczech jako właśnie dieta-specjalistka.
Mówi o nowych poglądach jakie tam już wprowadza się w życie i zmienia się stare mity, które u nas jeszcze funkcjonują.... i PODOBNO kawa i wypłukiwanie magnezu to jeden z nich. Osobiście się nie zgadzam, bo choć piłem tylko rozpuszczalną to dotrwałem do owych objawów, które tam są mitem...

p/s inny mit to taki, że u nas cukrzykom co prawda ogranicza się spożywanie cukru - białej śmierci - ale wtyka im się owoce, pieczywo i inne produkty bogate w węglowodany (np owa fruktoza), które również powodują zażywanie insuliny... i tu podzielam zdanie.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez yerba w yapę: 09-04-2013 18:38.

09-04-2013 18:37 yerba w yapę jest offlineWyślij email do: yerba w yapęSzukaj postów użytkownika: yerba w yapęDodaj yerba w yapę do Listy kontaktów
Mariusz4284 Mariusz4284 jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-2479.jpg

Data Rejestracji: 07-10-2012

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

kawa jest mniej zdrowa niż yerba mate każdy kto się trochę zna to powie
kawa wypłukuje z minerałów mate je dostarcza
kofeina z mate jest dostarczana w sposób mniej gwałtowny i zdrowszy

mate po prostu jest zdrowa jak zielona herbata a daje kopa jak kawa
30-05-2013 21:37 Mariusz4284 jest offlineWyślij email do: Mariusz4284Strona domowa Mariusz4284Szukaj postów użytkownika: Mariusz4284Dodaj Mariusz4284 do Listy kontaktów
Mariusz4284 Mariusz4284 jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-2479.jpg

Data Rejestracji: 07-10-2012

w roku 1771 krol swecji gustav trzeci dokonał eksperymentu dwóm bliźniaczym więźniom którzy mieli kare śmierci zamienił na dożywocie i nakazał pic jednemu kawę 3 razy dziennie a drugiemu herbate 3 razy dzienne i dłużej żył ten co pijał herbatkę
żył 83 lata
30-05-2013 21:48 Mariusz4284 jest offlineWyślij email do: Mariusz4284Strona domowa Mariusz4284Szukaj postów użytkownika: Mariusz4284Dodaj Mariusz4284 do Listy kontaktów
INES777 INES777 jest kobietą
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Data Rejestracji: 06-05-2010

gdyby pił yerbę, zamiast herbaty umarłby zapewne na raka przełyku lub krtani Wink

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

Numer gg STRAŻNIKA FORUM 42482579 - zadaj szybkie pytanie on-line!
31-05-2013 12:16 INES777 jest offlineWyślij email do: INES777Szukaj postów użytkownika: INES777Dodaj INES777 do Listy kontaktów
Mamgird Mamgird jest kobietą
Newbie

Data Rejestracji: 28-06-2013

Jestem smakoszem kawy, lubię ją pić, daje mi też nową energię w ciągu dnia, czy myślicie, że mogę ją zastąpić Yerbą, czy da mi podobną satysfakcję podczas degustacji?
06-07-2013 22:58 Mamgird jest offlineWyślij email do: MamgirdSzukaj postów użytkownika: MamgirdDodaj Mamgird do Listy kontaktów
Błażej Błażej jest mężczyzną
Member

/images/avatars/avatar-3262.jpg

Data Rejestracji: 01-05-2013

Opowiem Ci o swoim przypadku. Od razu nadmienię że nie jestem smakoszem kawy.
Ale mimo wszystko pijałem czasami o kawę. Jednak za każdym razem po godzinie od wypicia kawy zaczynałem się czuć źle, mimo iż na początku był tzw. kop...jednak krótkotrwały, a potem zwała i znów senność oraz złe samopoczucie. I prawie zawsze po kawie po 30 min od wypicia zaczynałem się gorzej czuć, a mianowicie kręciło mi się w głowie, miałem skórcze mięśni (wypłukiwany magnez). Jak zapewne wiesz, kawa wypłukuje wszystkie cenne dla nas mikroelementy i witaminy, a Yerba jeśli spojrzeć na skład nam je dostarcza.
Jeśli chodzi o danie nowej energii to Yerba zdecydowanie dostarczy Ci energii lepszej jakości i uwalnianej stopniowo by utrzymywać poziom Wink
Natomiast co do satysfakcji... każdy odczuwa to inaczej, a więc warto spróbować i przekonać się samemu czy smak Yerby, jej przyrządzanie oraz siorbanie Ci odpowiada Smile I nie zrażaj się smakiem po pierwszym zalaniu... Wink
Jeśli powyższe czynności związane z Yerbą nie będą Ci przeszkadzać, to jeśli chodzi o mnie, jestem jak najbardziej za aby zastąpić kawę Yerbą lub ograniczyć kawę do minium tak by tylko podtrzymać jej "smak" w ustach jeśli jesteś taką kawoszką Wink

A w ogóle to czas na śniadanie , a po...na przygotowanie nowej dostawy "ziółkowego towaru" Yerby Big Grin

"W życiu nie liczy się to, ile masz na swoim koncie wygranych pojedynków, lecz to, że potrafisz żyć chwilą i wiesz, co to szczęście"

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez Błażej: 07-07-2013 07:40.

07-07-2013 07:34 Błażej jest offlineWyślij email do: BłażejSzukaj postów użytkownika: BłażejDodaj Błażej do Listy kontaktów
yerba w yapę yerba w yapę jest mężczyzną
Triple Ace

Data Rejestracji: 05-03-2013

cytat:
Mamgird napisał(a)
Jestem smakoszem kawy, lubię ją pić, daje mi też nową energię w ciągu dnia, czy myślicie, że mogę ją zastąpić Yerbą, czy da mi podobną satysfakcję podczas degustacji?

Już to gdzieś piałem, ale tu troszkę powtórzę. Ja smakoszem kawy nie jestem, ale lubię kawę z mlekiem - jej smak i aromat. Jak lubisz ptysie to nie zastąpisz ich marchewką.
Yerba to całkiem inny smak jak i kawa. Ciężko Ci będzie ją wyeliminować - tym bardziej jak rozumiem, że kawę pijesz dla jej smaku (smakosz), a nie dla "kopa". Jest jednak szansa, żeś skoro smakosz to doszukasz się szybko jej aromatu i może Ci się spodoba. O zastąpieniu raczej nie ma mowy...
Jeśli jesz i pijesz dużo innych minerałów to możesz nawet nie odczuwać efektów ubocznych kawy, bo nadążasz je uzupełniać. Jeśli tak jest to raczej nie musisz szukać zamiennika, ale yerbę możesz spróbować Wink

jeśli jesteś z Łodzi to zapraszam na degustacje - niestety bombillę mam na razie jedną, ale myta wchodzi w każdy inny otwór - tzn inny = obcy Big Grin

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez yerba w yapę: 07-07-2013 21:47.

07-07-2013 21:45 yerba w yapę jest offlineWyślij email do: yerba w yapęSzukaj postów użytkownika: yerba w yapęDodaj yerba w yapę do Listy kontaktów
Ponezi
Newbie

Data Rejestracji: 23-06-2013

Mam jakąś awersję do kawy. Wolę pić nawet energole niż kawę.
Ale to nie wszystko. Lubię sam rytuał przygotowania yerby
08-07-2013 00:49 Ponezi jest offlineWyślij email do: PoneziSzukaj postów użytkownika: PoneziDodaj Ponezi do Listy kontaktów
koddi
Newbie

/images/avatars/avatar-2746.jpg

Data Rejestracji: 17-08-2013

Zanim zacząłem pić Yerbę piłem dużo kawy, przede wszystkim mocna czarna.
Gorycz, surowość, smak pobudzenie. I ten zapach z rana, świeżo zmielonej kawy ..... pychota.

Jednak dnia pewnego zostałem poczęstowany CBSe energia i pierwszy i kolejny łyk był dla mnie zupełnie czymś nowym, przypadł mi do gustu ten lekki ziołowy posmak.
I już po kilku dniach Energia zaczęła wypierać "małą czarną" z mojego podstawowego menu.

CBSe energia ma jedną wadę w sobie....szybko traci smak Frown . dlatego zacząłem pić pajarito i był to zdecydowanie krok w dobrą stronęSmile .......do czasu Smile gdy po raz pierwszy nie spr. Rosamonte......

Oczywiście popełniłem kilka błędów w samym przygotowaniu naparu... co w połączeniu z unikalnym smakiem Rosamote zdystansowało mnie trochę do Rosa.....

Ale na koniec tej opowieści mogę powiedzieć że już po roku picia Rosamonte mmmmmmnnnniam .... nie ma sobie ona równych, i na stałe zagościła w moim Menu.
Jest ona zdecydowanie najsmaczniejszą alternatywą dla kogoś kto w kawie cenił sobie jej CZARNY charakter, gorycz i pobudzenie.

Po roku i przy okazji urodzin, doczekałem się mojego Palo Santo. Happy
Tak więc czy przejście z kawy na Yerba mate to dobry pomysł ?
Ja odpowiem OCZYWIŚCIE!!

Nie powoduje "dołka kofeinowego" po spadku kofeiny w organizmie jak to bywa w przypadku kawy
"Dodaje skrzydeł" orzeźwia umysł i ciało Smile
Wspomaga procesy trawienne
Oczyszcza organizm
W zależności od rodzaju suszu możemy wybrać siłę pobudzenia jaką daje nam natura

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez koddi: 17-08-2013 11:25.

17-08-2013 11:22 koddi jest offlineWyślij email do: koddiSzukaj postów użytkownika: koddiDodaj koddi do Listy kontaktów
Fikus
niezarejestrowany

Kawa niestety nie smakuje mi tak jak ym a szkoda bo szybciej się ją parzy ;] No ale "rytuał" picia ym jest tym co trzyma mnie przy tym nadal ;]

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez Fikus: 06-11-2013 10:46.

21-08-2013 09:20
jewgien
niezarejestrowany

Yerba daje organizmowi to co kawa zabiera i (w pożądanych swych skutkach) wykracza daleko poza możliwości kawy .........Yerba działa długofalowo (kawa - próbuje doraźnie) ........regularne picie Yerby - likwiduje też stężenie poranne (obolałość poranną), z którym kawa nieskutecznie walczy ..........człowiek budzi się od razu żeśki, wypoczęty i gotów do działania ........wypija Yerbę i dalej jest wypoczęty i żeśki ........Yerba daje pobudzenie i luz (ułatwia odpoczynek w ruchu ........w np: pracy) .........czym jeśli nawet nie wydłuży życia, to sprawi że człowiek umiera (mimo że np: w 90 lat) "w kwiecie wieku", a kawa daje pobudzenie i napięcie (rozdrażnienie). Kawa wymaga by ją pić, a Yerba - daje rozumieć że warto ją pić.

Yerba daje inną jakość życia, a kawa - jedynie pozory i nadzieje.
28-08-2013 12:57
magdalenarzeczna
Newbie

Data Rejestracji: 28-08-2013

Z jakim dodatkiem najlepiej pić Yerbamate? Bo sama nie wydaje się trochę gorzka?
28-08-2013 13:38 magdalenarzeczna jest offlineWyślij email do: magdalenarzecznaStrona domowa magdalenarzecznaSzukaj postów użytkownika: magdalenarzecznaDodaj magdalenarzeczna do Listy kontaktów
trebor
Viking

Data Rejestracji: 08-03-2012

ad1.z żadnym...słodzącym
ad2.nie

ad3.to nie ten temat
28-08-2013 20:36 trebor jest offlineWyślij email do: treborSzukaj postów użytkownika: treborDodaj trebor do Listy kontaktów
Asistar
Newbie

Data Rejestracji: 25-10-2013

wg mnie lepiej smakuje i nie zawiera kofeiny
25-10-2013 17:55 Asistar jest offlineWyślij email do: AsistarSzukaj postów użytkownika: AsistarDodaj Asistar do Listy kontaktów
wypass wypass jest mężczyzną
Moderator

/images/avatars/avatar-22720.jpg

Data Rejestracji: 18-03-2010

cytat:
Asistar napisał(a)
wg mnie lepiej smakuje i nie zawiera kofeiny

Hm...a wg mnie zawiera kofeinę.... Tongue

25-10-2013 22:01 wypass jest offlineWyślij email do: wypassStrona domowa wypassSzukaj postów użytkownika: wypassDodaj wypass do Listy kontaktówDodaj wypass do twojej listy kontaktowej
Podranicz
niezarejestrowany

Nigdy nie lubiłam smaku kawy i tego jak na mnie działa - dostawałam palpitacji serca niemalże. Szukałam jednak czegoś co jest w stanie dodać mi energii a przy tym bedzie dobrze smakowało - no i yerba spełnia te oczekiwania.
27-10-2013 09:44
Malwixia
Newbie

/images/avatars/avatar-2903.png

Data Rejestracji: 01-11-2013

W kawie najgorzej boli mnie że magnez z nas wyciąga :/
01-11-2013 00:58 Malwixia jest offlineWyślij email do: MalwixiaSzukaj postów użytkownika: MalwixiaDodaj Malwixia do Listy kontaktów
josecuervo josecuervo jest mężczyzną
Junior Member

/images/avatars/avatar-292.jpg

Data Rejestracji: 13-11-2007

Dobra kawa nie jest zła Wink Przechodziłem przez etap odstawienia jej po poznaniu mate, ale jednak trochę mi jej brakowało. Dobrze przygotowana, dobra jakościowo, świeżo zmielona kawa potrafi dać dużo radości. Może nie tyle co yerba, ale jednak. Ja zaczynam dzień od dobrej kawy, dla smaku, a później przerzucam się na mate, która daje powera i uśmiech na twarzy.
07-11-2013 22:33 josecuervo jest offlineWyślij email do: josecuervoStrona domowa josecuervoSzukaj postów użytkownika: josecuervoDodaj josecuervo do Listy kontaktów
Condor
Newbie

/images/avatars/avatar-2908.png

Data Rejestracji: 31-10-2013

Yerba jest lepsza bo jest po prostu zdrowsza.
20-11-2013 00:09 Condor jest offlineWyślij email do: CondorSzukaj postów użytkownika: CondorDodaj Condor do Listy kontaktów
modnisia
Newbie

/images/avatars/avatar-2926.jpg

Data Rejestracji: 28-11-2013

Bo ma lepszy smak no i jest zdrowsza
28-11-2013 17:37 modnisia jest offlineWyślij email do: modnisiaStrona domowa modnisiaSzukaj postów użytkownika: modnisiaDodaj modnisia do Listy kontaktów
Strony (4): « poprzednie 1 [2] 3 4 następny » Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba pogaduchy... » Dlaczego yerba jest lepsza niż kawa... ;-)

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: