Yerba Mate Forum » Yerba pogaduchy... » Dlaczego yerba jest lepsza niż kawa... ;-) » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (4): « previous 1 2 [3] 4 next » Post New ThreadPost Reply
Dlaczego yerba jest lepsza niż kawa... ;-)
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Basiks
Newbie

Registration Date: 06-12-2013

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Ze względu na to, że kawa zaczęła źle na mnie działać postanowiłam się przestawić na Yerbę. Lepiej wpływa na organizm.
06-12-2013 17:23 Basiks is offlineSend an Email to BasiksSearch for Posts by BasiksAdd Basiks to your Buddy List
Basiks
Newbie

Registration Date: 06-12-2013

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Jest zdrowsza, stawia na nogi i ma lepszy smak!
18-12-2013 11:19 Basiks is offlineSend an Email to BasiksSearch for Posts by BasiksAdd Basiks to your Buddy List
Arturro Arturro is a male
Junior Member

Registration Date: 04-01-2014

Link wygasł, ale obejrzałem z angielskimi napisami. Masakra Big Grin
05-01-2014 12:15 Arturro is offlineSend an Email to ArturroSearch for Posts by ArturroAdd Arturro to your Buddy List
katarzyna_kilar katarzyna_kilar is a female
Newbie

Registration Date: 14-01-2014

Herbata czasami może być gorsza niż kawa.
15-01-2014 12:27 katarzyna_kilar is offlineSend an Email to katarzyna_kilarSearch for Posts by katarzyna_kilarAdd katarzyna_kilar to your Buddy List
Arturro Arturro is a male
Junior Member

Registration Date: 04-01-2014

macie jakis taki filmik podobny prześmiewczy co do alkoholu albo tytoniu albo herbaty?
15-01-2014 14:22 Arturro is offlineSend an Email to ArturroSearch for Posts by ArturroAdd Arturro to your Buddy List
gromg gromg is a male
Newbie

Registration Date: 22-01-2014

Widocznie większość piszących negatywnie o kawie nie poznała smaku prawdziwej kawy, a ograniczała się do kawopodobnych wyrobów z marketowych półek.
Ten kto poznał smak dobrej kawy omija półki z kawami czibo, czy kronung szerokim łukiem.
Prawdziwy smak kawy poznamy kupując świeżą kawę w palarni kawy i mieląc ją w domu choćby ręcznym młynkiem żarnowym.
Fachowe przyrządzanie kawy to jest również rytuał a nie zalanie szklanki wrzątkiem.
Ciekaw jestem jak przyrządza maga1327113 kawę po arabsku.
Ja tam jestem zwolennikiem kawy, pomimo, że nie jest zdrowa. Yerbę piję dodatkowo, czyli jest tak, że kawa wypłukuje mi magnez, a yerba dostarcza minerałów i jest ok Pleased
22-01-2014 12:37 gromg is offlineSend an Email to gromgSearch for Posts by gromgAdd gromg to your Buddy List
jurekrakoczy
Newbie

Registration Date: 20-02-2014

Moje pobudzenie po Yerbie jest zdecydowanie dłuższe niż po kawie.
20-02-2014 17:33 jurekrakoczy is offlineSend an Email to jurekrakoczyHomepage of jurekrakoczySearch for Posts by jurekrakoczyAdd jurekrakoczy to your Buddy List
bartek88k
Member

/images/avatars/avatar-3339.jpg

Registration Date: 05-02-2014

Mam do Was pytanie. Można w jakiś sposób porównać zawartość kofeiny pomiędzy kawa a YM? jeśli ktoś wcześniej pił kawę z dwóch łyżeczek to ile mniej więcej YM odpowiada tej ilości kawy?

Mowię tak na oko. Bo wiem, że każdy gatunek ma inna zawartość kofeiny.
20-02-2014 20:57 bartek88k is offlineSend an Email to bartek88kSearch for Posts by bartek88kAdd bartek88k to your Buddy List
kladacy_na_mate kladacy_na_mate is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1801.png

Registration Date: 26-05-2009

50 gramów kawy Arabica ma od 500 mg do 1200 mg kofeiny,

50 gramów Yerba Mate Rosamonte ma 480 mg kofeiny.

Ile ważą 2 łyżeczki kawy to nie wiem, ale myślę, że jakieś 15 g. Czyli taka filiżanka kawy będzie miała od 150 mg do 360 mg kofeiny. Zależy od gatunku kawy.

: )

20-02-2014 23:54 kladacy_na_mate is offlineSend an Email to kladacy_na_mateSearch for Posts by kladacy_na_mateAdd kladacy_na_mate to your Buddy List
robekarkus
unregistered

Zgadzam się, że herbata w dużej ilości też nie jest zdrowa. Słyszałem o kawie zielonej, działającej odchodzająco. Ale kawa to jednak Kawa.
25-02-2014 15:59
Marsylianka Marsylianka is a female
Newbie

Registration Date: 28-02-2014

Po kawie mam takie niezdrowe pobudzenie - bardziej jestem nerwowa niż rozbudzona, natomiast po Y nigdy czegoś takiego nie odczuwałam.
28-02-2014 12:59 Marsylianka is offlineSend an Email to MarsyliankaHomepage of MarsyliankaSearch for Posts by MarsyliankaAdd Marsylianka to your Buddy List
Matero Matero is a female
Newbie

Registration Date: 04-03-2014

Poza wszelkimi zaletami zdrowotnymi yerby, jak dla mnie jej wyższość nad kawą objawia się w jednym - jest "bajerancka", przygotowanie jej i picie to całkiem fajny rytuał, no i te zdziwione miny ludzi, którzy pierwszy raz widzą nas siorbiących przez bombille...Wink
04-03-2014 21:09 Matero is offlineSend an Email to MateroSearch for Posts by MateroAdd Matero to your Buddy List
miedzian
unregistered

Fakt rytuał przygotowania jest dla europejczyków niecodziennym widokiem, to dodaje trochę magii. Mnie kawa po prostu nie smakuje, a yerba i owszem. Poza tym efekt pobudzenia po kofeinie przechodzi bardzo, bardzo szybko, a wtedy mam jeszcze bardziej dość dnia dzisiejszego..3
Zgodzę się z gromg, że droższe kawy mają lepszy smak, a w niektórych nie czuć nawet tak bardzo goryczki ale i tak pijałem od święta, w czasie energetycznego kryzysu ;]
04-03-2014 21:35
blondi7
unregistered

Szkoda, że picie i przygotowywanie tej yerby jest tak kosztowne i pochłania sporo czasu. Pracuję na dwa etaty, kawę tylko zaparzę i mam, a z tego co czytam z yerbą jest więcej zabawy Crying
Poza tym skoro yerba ma mniej kofeiny niż tradycyjna kawa to jak może bardziej pobudzać?
02-07-2014 06:39
trebor
Viking

Registration Date: 08-03-2012

jak przestaniesz żyć teorią i spróbujesz w praktyce to przekonasz się że yerba pobudza lepiej niż kawa,nie kosztuje to więcej finansowo ani czasowo
02-07-2014 06:58 trebor is offlineSend an Email to treborSearch for Posts by treborAdd trebor to your Buddy List
Gerber10
Newbie

Registration Date: 05-10-2017

RE: Dlaczego yerba jest lepsza niż kawa... ;-) Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

poniewaz dostarcza minerraly i witaminy anie wypłukuje tak jak kawa. Najlepsze są dostarczane z chin http://transport-morski.pl i przez też odpowiednich dostawców.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Gerber10: 09-10-2017 13:34.

05-10-2017 09:56 Gerber10 is offlineSend an Email to Gerber10Search for Posts by Gerber10Add Gerber10 to your Buddy List
Mikado
Junior Member

Registration Date: 23-03-2017

quote:
Originally posted by gromg
Widocznie większość piszących negatywnie o kawie nie poznała smaku prawdziwej kawy, a ograniczała się do kawopodobnych wyrobów z marketowych półek.
Ten kto poznał smak dobrej kawy omija półki z kawami czibo, czy kronung szerokim łukiem.
Prawdziwy smak kawy poznamy kupując świeżą kawę w palarni kawy i mieląc ją w domu choćby ręcznym młynkiem żarnowym.
Fachowe przyrządzanie kawy to jest również rytuał a nie zalanie szklanki wrzątkiem.
Ciekaw jestem jak przyrządza maga1327113 kawę po arabsku.
Ja tam jestem zwolennikiem kawy, pomimo, że nie jest zdrowa. Yerbę piję dodatkowo, czyli jest tak, że kawa wypłukuje mi magnez, a yerba dostarcza minerałów i jest ok Pleased

Zgadzam się z tym wpisem, ja uczyłem się przyrządzać kawę dwa lata na ekspresie ciśnieniowym a licząc wcześniejsze próby to jeszcze dłużej, Nauka zaczyna sie jeszcze przez zakupem a kończy na poznaniu smaku dobrej kawy.

This post has been edited 2 time(s), it was last edited by Mikado: 06-10-2017 19:12.

06-10-2017 19:07 Mikado is offlineSend an Email to MikadoSearch for Posts by MikadoAdd Mikado to your Buddy List
Dixiea2017
Newbie

Registration Date: 16-10-2017

Yerba w rozróżnieniu od standardowej kawusi nie wypłukuje witamin.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Dixiea2017: 16-10-2017 11:53.

16-10-2017 11:53 Dixiea2017 is offlineSend an Email to Dixiea2017Homepage of Dixiea2017Search for Posts by Dixiea2017Add Dixiea2017 to your Buddy List
cornbreads2134
Newbie

Registration Date: 16-10-2017

Yerba pobudza odwrotnie jak kawa – dla mnie dużo lepiej.
16-10-2017 12:08 cornbreads2134 is offlineSend an Email to cornbreads2134Homepage of cornbreads2134Search for Posts by cornbreads2134Add cornbreads2134 to your Buddy List
Mikado
Junior Member

Registration Date: 23-03-2017

quote:
Originally posted by cornbreads2134
Yerba pobudza odwrotnie jak kawa – dla mnie dużo lepiej.

Mnie yerba już nie pobudza.

quote:
Originally posted by Dixiea2017
Yerba w rozróżnieniu od standardowej kawusi nie wypłukuje witamin.

Co do zdrowotności kawy to oczywiście nie jest zdrowa
ale mędrki od koncernów importerów kawy dwoją się i troją co by przekonać plebs
że jest odwrotnie. Dlatego co rusz w mediach można poczytać o jej dobroczynnościach.
Ostatnio zdaje się przekonywali że zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

This post has been edited 3 time(s), it was last edited by Mikado: 16-10-2017 15:55.

16-10-2017 15:46 Mikado is offlineSend an Email to MikadoSearch for Posts by MikadoAdd Mikado to your Buddy List
Pages (4): « previous 1 2 [3] 4 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba pogaduchy... » Dlaczego yerba jest lepsza niż kawa... ;-)

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: