Yerba Mate Forum » Yerba pogaduchy... » Dlaczego yerba jest lepsza niż kawa... ;-) » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (4): « poprzednie 1 2 [3] 4 następny » Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Dlaczego yerba jest lepsza niż kawa... ;-)
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Basiks
Newbie

Data Rejestracji: 06-12-2013

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ze względu na to, że kawa zaczęła źle na mnie działać postanowiłam się przestawić na Yerbę. Lepiej wpływa na organizm.
06-12-2013 17:23 Basiks jest offlineWyślij email do: BasiksSzukaj postów użytkownika: BasiksDodaj Basiks do Listy kontaktów
Basiks
Newbie

Data Rejestracji: 06-12-2013

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jest zdrowsza, stawia na nogi i ma lepszy smak!
18-12-2013 11:19 Basiks jest offlineWyślij email do: BasiksSzukaj postów użytkownika: BasiksDodaj Basiks do Listy kontaktów
Arturro Arturro jest mężczyzną
Junior Member

Data Rejestracji: 04-01-2014

Link wygasł, ale obejrzałem z angielskimi napisami. Masakra Big Grin
05-01-2014 12:15 Arturro jest offlineWyślij email do: ArturroSzukaj postów użytkownika: ArturroDodaj Arturro do Listy kontaktów
katarzyna_kilar katarzyna_kilar jest kobietą
Newbie

Data Rejestracji: 14-01-2014

Herbata czasami może być gorsza niż kawa.
15-01-2014 12:27 katarzyna_kilar jest offlineWyślij email do: katarzyna_kilarSzukaj postów użytkownika: katarzyna_kilarDodaj katarzyna_kilar do Listy kontaktów
Arturro Arturro jest mężczyzną
Junior Member

Data Rejestracji: 04-01-2014

macie jakis taki filmik podobny prześmiewczy co do alkoholu albo tytoniu albo herbaty?
15-01-2014 14:22 Arturro jest offlineWyślij email do: ArturroSzukaj postów użytkownika: ArturroDodaj Arturro do Listy kontaktów
gromg gromg jest mężczyzną
Newbie

Data Rejestracji: 22-01-2014

Widocznie większość piszących negatywnie o kawie nie poznała smaku prawdziwej kawy, a ograniczała się do kawopodobnych wyrobów z marketowych półek.
Ten kto poznał smak dobrej kawy omija półki z kawami czibo, czy kronung szerokim łukiem.
Prawdziwy smak kawy poznamy kupując świeżą kawę w palarni kawy i mieląc ją w domu choćby ręcznym młynkiem żarnowym.
Fachowe przyrządzanie kawy to jest również rytuał a nie zalanie szklanki wrzątkiem.
Ciekaw jestem jak przyrządza maga1327113 kawę po arabsku.
Ja tam jestem zwolennikiem kawy, pomimo, że nie jest zdrowa. Yerbę piję dodatkowo, czyli jest tak, że kawa wypłukuje mi magnez, a yerba dostarcza minerałów i jest ok Pleased
22-01-2014 12:37 gromg jest offlineWyślij email do: gromgSzukaj postów użytkownika: gromgDodaj gromg do Listy kontaktów
jurekrakoczy
Newbie

Data Rejestracji: 20-02-2014

Moje pobudzenie po Yerbie jest zdecydowanie dłuższe niż po kawie.
20-02-2014 17:33 jurekrakoczy jest offlineWyślij email do: jurekrakoczyStrona domowa jurekrakoczySzukaj postów użytkownika: jurekrakoczyDodaj jurekrakoczy do Listy kontaktów
bartek88k
Member

/images/avatars/avatar-3339.jpg

Data Rejestracji: 05-02-2014

Mam do Was pytanie. Można w jakiś sposób porównać zawartość kofeiny pomiędzy kawa a YM? jeśli ktoś wcześniej pił kawę z dwóch łyżeczek to ile mniej więcej YM odpowiada tej ilości kawy?

Mowię tak na oko. Bo wiem, że każdy gatunek ma inna zawartość kofeiny.
20-02-2014 20:57 bartek88k jest offlineWyślij email do: bartek88kSzukaj postów użytkownika: bartek88kDodaj bartek88k do Listy kontaktów
kladacy_na_mate kladacy_na_mate jest mężczyzną
Lord

/images/avatars/avatar-1801.png

Data Rejestracji: 26-05-2009

50 gramów kawy Arabica ma od 500 mg do 1200 mg kofeiny,

50 gramów Yerba Mate Rosamonte ma 480 mg kofeiny.

Ile ważą 2 łyżeczki kawy to nie wiem, ale myślę, że jakieś 15 g. Czyli taka filiżanka kawy będzie miała od 150 mg do 360 mg kofeiny. Zależy od gatunku kawy.

: )

20-02-2014 23:54 kladacy_na_mate jest offlineWyślij email do: kladacy_na_mateSzukaj postów użytkownika: kladacy_na_mateDodaj kladacy_na_mate do Listy kontaktów
robekarkus
niezarejestrowany

Zgadzam się, że herbata w dużej ilości też nie jest zdrowa. Słyszałem o kawie zielonej, działającej odchodzająco. Ale kawa to jednak Kawa.
25-02-2014 15:59
Marsylianka Marsylianka jest kobietą
Newbie

Data Rejestracji: 28-02-2014

Po kawie mam takie niezdrowe pobudzenie - bardziej jestem nerwowa niż rozbudzona, natomiast po Y nigdy czegoś takiego nie odczuwałam.
28-02-2014 12:59 Marsylianka jest offlineWyślij email do: MarsyliankaStrona domowa MarsyliankaSzukaj postów użytkownika: MarsyliankaDodaj Marsylianka do Listy kontaktów
Matero Matero jest kobietą
Newbie

Data Rejestracji: 04-03-2014

Poza wszelkimi zaletami zdrowotnymi yerby, jak dla mnie jej wyższość nad kawą objawia się w jednym - jest "bajerancka", przygotowanie jej i picie to całkiem fajny rytuał, no i te zdziwione miny ludzi, którzy pierwszy raz widzą nas siorbiących przez bombille...Wink
04-03-2014 21:09 Matero jest offlineWyślij email do: MateroSzukaj postów użytkownika: MateroDodaj Matero do Listy kontaktów
miedzian
niezarejestrowany

Fakt rytuał przygotowania jest dla europejczyków niecodziennym widokiem, to dodaje trochę magii. Mnie kawa po prostu nie smakuje, a yerba i owszem. Poza tym efekt pobudzenia po kofeinie przechodzi bardzo, bardzo szybko, a wtedy mam jeszcze bardziej dość dnia dzisiejszego..3
Zgodzę się z gromg, że droższe kawy mają lepszy smak, a w niektórych nie czuć nawet tak bardzo goryczki ale i tak pijałem od święta, w czasie energetycznego kryzysu ;]
04-03-2014 21:35
blondi7
niezarejestrowany

Szkoda, że picie i przygotowywanie tej yerby jest tak kosztowne i pochłania sporo czasu. Pracuję na dwa etaty, kawę tylko zaparzę i mam, a z tego co czytam z yerbą jest więcej zabawy Crying
Poza tym skoro yerba ma mniej kofeiny niż tradycyjna kawa to jak może bardziej pobudzać?
02-07-2014 06:39
trebor
Viking

Data Rejestracji: 08-03-2012

jak przestaniesz żyć teorią i spróbujesz w praktyce to przekonasz się że yerba pobudza lepiej niż kawa,nie kosztuje to więcej finansowo ani czasowo
02-07-2014 06:58 trebor jest offlineWyślij email do: treborSzukaj postów użytkownika: treborDodaj trebor do Listy kontaktów
Gerber10
Newbie

Data Rejestracji: 05-10-2017

RE: Dlaczego yerba jest lepsza niż kawa... ;-) Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

poniewaz dostarcza minerraly i witaminy anie wypłukuje tak jak kawa. Najlepsze są dostarczane z chin http://transport-morski.pl i przez też odpowiednich dostawców.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez Gerber10: 09-10-2017 13:34.

05-10-2017 09:56 Gerber10 jest offlineWyślij email do: Gerber10Szukaj postów użytkownika: Gerber10Dodaj Gerber10 do Listy kontaktów
Mikado
Junior Member

Data Rejestracji: 23-03-2017

cytat:
Originally posted by gromg
Widocznie większość piszących negatywnie o kawie nie poznała smaku prawdziwej kawy, a ograniczała się do kawopodobnych wyrobów z marketowych półek.
Ten kto poznał smak dobrej kawy omija półki z kawami czibo, czy kronung szerokim łukiem.
Prawdziwy smak kawy poznamy kupując świeżą kawę w palarni kawy i mieląc ją w domu choćby ręcznym młynkiem żarnowym.
Fachowe przyrządzanie kawy to jest również rytuał a nie zalanie szklanki wrzątkiem.
Ciekaw jestem jak przyrządza maga1327113 kawę po arabsku.
Ja tam jestem zwolennikiem kawy, pomimo, że nie jest zdrowa. Yerbę piję dodatkowo, czyli jest tak, że kawa wypłukuje mi magnez, a yerba dostarcza minerałów i jest ok Pleased

Zgadzam się z tym wpisem, ja uczyłem się przyrządzać kawę dwa lata na ekspresie ciśnieniowym a licząc wcześniejsze próby to jeszcze dłużej, Nauka zaczyna sie jeszcze przez zakupem a kończy na poznaniu smaku dobrej kawy.

Ten post był edytowany2 raz(y), ostatnio edytowany przez Mikado: 06-10-2017 19:12.

06-10-2017 19:07 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
Dixiea2017
Newbie

Data Rejestracji: 16-10-2017

Yerba w rozróżnieniu od standardowej kawusi nie wypłukuje witamin.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez Dixiea2017: 16-10-2017 11:53.

16-10-2017 11:53 Dixiea2017 jest offlineWyślij email do: Dixiea2017Strona domowa Dixiea2017Szukaj postów użytkownika: Dixiea2017Dodaj Dixiea2017 do Listy kontaktów
cornbreads2134
Newbie

Data Rejestracji: 16-10-2017

Yerba pobudza odwrotnie jak kawa – dla mnie dużo lepiej.
16-10-2017 12:08 cornbreads2134 jest offlineWyślij email do: cornbreads2134Strona domowa cornbreads2134Szukaj postów użytkownika: cornbreads2134Dodaj cornbreads2134 do Listy kontaktów
Mikado
Junior Member

Data Rejestracji: 23-03-2017

cytat:
Originally posted by cornbreads2134
Yerba pobudza odwrotnie jak kawa – dla mnie dużo lepiej.

Mnie yerba już nie pobudza.

cytat:
Originally posted by Dixiea2017
Yerba w rozróżnieniu od standardowej kawusi nie wypłukuje witamin.

Co do zdrowotności kawy to oczywiście nie jest zdrowa
ale mędrki od koncernów importerów kawy dwoją się i troją co by przekonać plebs
że jest odwrotnie. Dlatego co rusz w mediach można poczytać o jej dobroczynnościach.
Ostatnio zdaje się przekonywali że zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Ten post był edytowany3 raz(y), ostatnio edytowany przez Mikado: 16-10-2017 15:55.

16-10-2017 15:46 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
Strony (4): « poprzednie 1 2 [3] 4 następny » Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba pogaduchy... » Dlaczego yerba jest lepsza niż kawa... ;-)

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: