Yerba Mate Forum » Gatunki » La Merced » La Merced de campo » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (3): [1] 2 3 next » Post New ThreadPost Reply
La Merced de campo
Posts in this Thread Author Date
 La Merced de campo prosiaque 23-10-2007 11:22
 RE: La Merced de campo Potain 30-10-2007 17:25
 RE: La Merced de campo buka 30-11-2007 19:00
 RE: La Merced de campo Materio 01-12-2007 09:33
 RE: La Merced de campo uszak 11-01-2008 12:25
 RE: La Merced de campo guma 08-04-2008 18:42
 RE: La Merced de campo Zielu 14-04-2008 19:30
 RE: La Merced de campo kingamusic 22-04-2008 08:12
 RE: La Merced de campo blackangelek 29-04-2008 07:20
 RE: La Merced de campo jamajski 29-04-2008 10:50
 RE: La Merced de campo maciejslu 02-05-2008 18:25
 RE: La Merced de campo milto 13-05-2008 20:54
 RE: La Merced de campo nerhaa 05-06-2008 02:18
 RE: La Merced de campo Alien 09-06-2008 18:31
 RE: La Merced de campo Sinuhe 09-07-2008 21:24
 RE: La Merced de campo yetta 11-07-2008 08:58
 RE: La Merced de campo oxygen 11-07-2008 11:01
 RE: La Merced de campo yetta 11-07-2008 13:15
 RE: La Merced de campo karlikos 22-08-2008 10:15
 RE: La Merced de campo watchu 11-09-2008 10:15
Next Page »

Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
prosiaque
Double Ace

/images/avatars/avatar-150.jpg

Registration Date: 16-07-2007

La Merced de campo Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Cóż można napisać o tym zielsku? Jeśli Yerba Mate to napój bogów, to dla kogo jest La Merced? Chyba tylko dla samego Zeusa Big Grin Bo nie da się ukryć, że jest boska. Delikatny i zarazem bogaty smak, a do tego potężna moc Big Grin Ale co ja się tak rozpisuję? Ta yerba, podobnie jak np. samochody Ferrari, nie potrzebuje reklamy... Evil

23-10-2007 11:22 prosiaque is offlineSend an Email to prosiaqueSearch for Posts by prosiaqueAdd prosiaque to your Buddy List
Potain
Full Member

Registration Date: 03-09-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Wlasnie pije la merced campo. Delikatna i dobra. Jako, ze do fanow yerb z argentyny nie naleze, tota mi pasuje.Rosamonte, czy CDM moga jej buciki czyscic. Jutro jeszcze sprobuje barbacua. Roznie sie czyms ?
30-10-2007 17:25 Potain is offlineSend an Email to PotainSearch for Posts by PotainAdd Potain to your Buddy List
buka buka is a female
Junior Member

/images/avatars/avatar-149.jpg

Registration Date: 01-10-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Jak dla mnie cudowna. Najlepsza mate, jaką do tej pory piłam.
30-11-2007 19:00 buka is offlineSend an Email to bukaSearch for Posts by bukaAdd buka to your Buddy ListView the MSN Profile for buka
Materio Materio is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-212.jpg

Registration Date: 25-10-2007

Świetne zielsko zdecydowanie polecam. Wyjątkowa mate. Pozdrawiam
01-12-2007 09:33 Materio is offlineSend an Email to MaterioSearch for Posts by MaterioAdd Materio to your Buddy List
uszak uszak is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-302.jpg

Registration Date: 13-12-2007

Delikatna, subtelna. Można pić i pić Smile Polecam!

Edit: Nie wiem dlaczego, ale piję juz chyba piąte zalanie a mate wciąż mocna i dość gorzka. Czy za dużo suszu czy co? Hmmm...

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by uszak: 20-01-2008 13:49.

11-01-2008 12:25 uszak is offlineSend an Email to uszakHomepage of uszakSearch for Posts by uszakAdd uszak to your Buddy List
guma guma is a male
Junior Member

Registration Date: 03-02-2008

Pycha , polecam swietny smak i niezly kop Big Grin

08-04-2008 18:42 guma is offlineSearch for Posts by gumaAdd guma to your Buddy List
Zielu Zielu is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-457.jpg

Registration Date: 19-03-2008

czym ona się fizycznie wyróżnia sposród innych La Merced?

14-04-2008 19:30 Zielu is offlineSend an Email to ZieluSearch for Posts by ZieluAdd Zielu to your Buddy List
kingamusic kingamusic is a female
Full Member

/images/avatars/avatar-141.gif

Registration Date: 19-08-2007

Zdecydowanie mogę stwierdzić - wyśmienita yerba Cool . Zamówiłam niestety tylko próbkę 100gramową i jak najszybciej muszę zdobyć wieelkie opakowanie. Polecam!
22-04-2008 08:12 kingamusic is offlineSend an Email to kingamusicSearch for Posts by kingamusicAdd kingamusic to your Buddy List
blackangelek
Double Ace

Registration Date: 04-04-2008

"veri gut gatunek jerby"
29-04-2008 07:20 blackangelek is offlineSend an Email to blackangelekSearch for Posts by blackangelekAdd blackangelek to your Buddy List
jamajski
Member

Registration Date: 06-03-2008

...cóż...cholera no, z La Merced bede zdradzał Pajarito i to wielokrotnie, przyznaje sie do tego... Bardzo dobra, jest u mnie na równi z Ptaszkiem (czyli miejsce pierwsze), a może nawet lekko ponad nim, smak swietny, ciężki do opisania, bo mimo ze jest to czysta Yerba, ma cos w sobie, nie tak jak Rosamonte o której już pisałem, że jest płaska. Szkoda że kupiłem tylko próbkę 100g, trzeba szybko zaopatrzeć się w większe pudło Wink
Pozdrawiam
P.S
Jutro pod bombillę pójdzie La Merced barbacua, zobaczymy cóż to bedzie za smak Wink
29-04-2008 10:50 jamajski is offlineSend an Email to jamajskiSearch for Posts by jamajskiAdd jamajski to your Buddy List
maciejslu maciejslu is a male
Lord

/images/avatars/avatar-753.jpg

Registration Date: 01-04-2008

quote:
jamajski napisał(a)Jutro pod bombillę pójdzie La Merced barbacua, zobaczymy cóż to bedzie za smak Wink

Ja właśnie dostałem niedawno pół kilo, ale sobie poczekam trochę... Na razie de Campo jest Nr. 1 dla mnie, więc nie chcę tego za szybko zmieniać Big Grin Big Grin Big Grin

Rewolucja wydawnicza nadeszła!
02-05-2008 18:25 maciejslu is offlineSend an Email to maciejsluHomepage of maciejsluSearch for Posts by maciejsluAdd maciejslu to your Buddy List
milto milto is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-502.jpg

Registration Date: 30-04-2008

To moja pierwsza yerba, którą piłem z materka. Mocna, smak gorzki, choć w miarę kolejnych zalań łagodnieje no i ten cudowny posmak, który pojawia się w ustach w jakieś 0.5 min. po łyku Smile
13-05-2008 20:54 milto is offlineSend an Email to miltoSearch for Posts by miltoAdd milto to your Buddy List
nerhaa nerhaa is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-871.png

Registration Date: 30-07-2007

Trzecia dziś testowana La Merced - jako ostatnia. Najmniej przypadła mi do gustu, co nie znaczy, że nie smakuje - smakuje i to jak, ale to taka jakby słabsza barbacua - czuć również smak wędzonki, ale tylko przelotnie.

Dobra, nie można powiedzieć, że nie, ale jednak De Monte bije ją na głowę i bogactwem smaku i mocą a Barbacua wyrazistością smaku i długością mocy. Nie pojawi się pewnie więcej w planach zakupowych, ale chętnie ukończę opakowanie.

A teraz nie mam pojęcia jak zasnąć - testy zakończone, mam nadzieję, że anyżowa CdM mi się nie przyśni, bo będzie to koszmar Big Grin

Dobrej nocy i ewentualnie smacznego Big Grin

05-06-2008 02:18 nerhaa is offlineSend an Email to nerhaaSearch for Posts by nerhaaAdd nerhaa to your Buddy List
Alien
Full Member

/images/avatars/avatar-567.jpg

Registration Date: 15-05-2008

Dobra ale szału nie ma. Bardzo deliktana w smaku.
Za to do Terrare idealna.
09-06-2008 18:31 Alien is offlineSend an Email to AlienSearch for Posts by AlienAdd Alien to your Buddy List
Sinuhe Sinuhe is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-682.gif

Registration Date: 03-07-2008

Piewszy kontakt - wydawała mi się przepaskudna. Ale hm... zmniejszyłem dawkę z jakichś 3/4 do ok. 1/3 sporej tykwy i uznałem, że jest bardzo dobra. A w naczynku z Lapacho wręcz świetna.
Ogólnie jestem bardzo na tak - z tym, że objawia urodę przy 2 i 3 zalaniu. Potem już dla mnie za wodnista.
09-07-2008 21:24 Sinuhe is offlineSend an Email to SinuheSearch for Posts by SinuheAdd Sinuhe to your Buddy List
yetta yetta is a female
Junior Member

Nie mam jeszcze matera i piję w kubku ceramicznym.
Ponieważ jestem w ciąży, to zalałam 2 łyżki yerby wrzątkiem (70-80 st). Limit dzienny w ciąży, to podobno 3 łyżki yerby dziennie.
Pierwsze łyki okropne, bardzo mocna, jak dla mnie zbyt mocna. I "konsystencja" suszu bardzo nieciekawa, bardzo dużo pyłku w niej, jak dla mnie zbyt dużo. Ponownie zalałam 1 łyżkę yerby i po zaparzeniu przefiltrowałam ją przez filtr do kawy. Krystalicznie czysta i po prostu pyszna.

I kolejne pytanie, czy zawsze najpierw zalewacie yerbę zimną wodą, a potem dopiero wrzątkiem (żeby pozbyć się goryczki), czy od razu wrzątkiem?

This post has been edited 2 time(s), it was last edited by yetta: 11-07-2008 09:48.

11-07-2008 08:58 yetta is offlineSearch for Posts by yettaAdd yetta to your Buddy List
oxygen oxygen is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-632.jpg

Registration Date: 10-06-2008

Przecież właśnie o tą goryczkę w yerbie chodzi!!!
11-07-2008 11:01 oxygen is offlineSend an Email to oxygenSearch for Posts by oxygenAdd oxygen to your Buddy List
yetta yetta is a female
Junior Member

Ale gdzieś wyczytałam o zalaniu najpierw zimną wodą, żeby pozbyć się goryczki, a potem ciepłą - więc chyba nie wszystkim o tą goryczkę chodzi. Roll Eyes
11-07-2008 13:15 yetta is offlineSearch for Posts by yettaAdd yetta to your Buddy List
karlikos karlikos is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-1023.jpg

Registration Date: 28-07-2008

Wink Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
yetta napisał(a)
Ale gdzieś wyczytałam o zalaniu najpierw zimną wodą, żeby pozbyć się goryczki, a potem ciepłą - więc chyba nie wszystkim o tą goryczkę chodzi. Roll Eyes

hyyyy nigdy nie slyszalem o takich praktykach. zimna woda zalewam tylko terereSmile a i tak czuc ten niepowtarzalny smak YM czyli goryczke Wink

a co do La Merced..... bardzo dobra Mate, wlasciwie jedna z lepszych. pierwsze zalanie mocne i szorstkie ale z czasem lagodniejeSmile Specyficzny aromat inny niz wszystkie jest dopelnieniem smaku. zostawia delikatny posmak.....hyy nie wiem jak to opisac... cierpkosci jakby susz byl palony albo to poprostu snak lasu tropikalnegoSmile

Krotko mowiac TOP 5. Polecam.

22-08-2008 10:15 karlikos is offlineSend an Email to karlikosSearch for Posts by karlikosAdd karlikos to your Buddy List
watchu
unregistered

Smak zupełnie inny niż np. Rosamonte. Tu nie ma goryczy tylko takie szlachetny lekko kwaskowaty posmak przechodzący w takie fajne uczucie na języku jak po zjedzeniu orzechów włoskich. To efekt chyba garbników tak ? Bardzo mi ten smak odpowiada :-) Na razie dwa najlepsze gatunki dla mnie to Taragui i La merced :-)
11-09-2008 10:15
Pages (3): [1] 2 3 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Gatunki » La Merced » La Merced de campo

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: