Yerba Mate Forum » Gatunki » La Merced » La Merced Barbacua » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (5): « previous 1 2 [3] 4 5 next » Post New ThreadPost Reply
La Merced Barbacua
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
eMax eMax is a male
Member

Registration Date: 15-12-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

A dla mnie La Merced Barbacua smakuje jak Yerba z oscypkiem... Smak wędzenia przebija się przez nią trochę zbyt mocno... Jest nietypowa... Może jeszcze odkryje inny smak z niej który mnie bardziej przekona...
01-02-2009 12:29 eMax is offlineSend an Email to eMaxHomepage of eMaxSearch for Posts by eMaxAdd eMax to your Buddy List
Wojciech.Sos Wojciech.Sos is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-1062.jpg

Registration Date: 21-01-2009

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Po wypróbowaniu -przez wielu polecanej Barbacua stwierdzam że i dla mnie nie jest to żadna rewelacja- szybko nudzący się posmak -wędzonkiWink nie przepadam za tego typu posmakami-ale np. Pajarito cenię sobie o wiele bardziej(pomimo ostrzejszego jak mawiają smaku)
Pozdrawiam
01-02-2009 15:16 Wojciech.Sos is offlineSend an Email to Wojciech.SosSearch for Posts by Wojciech.SosAdd Wojciech.Sos to your Buddy List
aniel aniel is a female
Member

/images/avatars/avatar-1037.jpg

Registration Date: 31-12-2008

bardzo dobra Yerba. delikatna w smaku a zarazem taka dymna, podwędzona i tytoniowa. po teście 100gr zamówiłam poł killo - do tego smaku chcę wracać.
03-02-2009 13:57 aniel is offlineSend an Email to anielSearch for Posts by anielAdd aniel to your Buddy List
Tomasx Tomasx is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1109.jpg

Registration Date: 01-11-2008

Mojaaa ulubiona!!!!! nie znam lepszej polecam

07-02-2009 12:35 Tomasx is offlineSend an Email to TomasxSearch for Posts by TomasxAdd Tomasx to your Buddy List
mr.tunczyk
Double Ace

Registration Date: 11-12-2008

No mi już się niestety kończy... Ale chyba sobie zamówię trzy Mercedki. Polubiłem Barbacua Big Grin
14-02-2009 11:35 mr.tunczyk is offlineSend an Email to mr.tunczykSearch for Posts by mr.tunczykAdd mr.tunczyk to your Buddy List
Przeterminowany Przeterminowany is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-1040.jpg

Registration Date: 13-01-2009

pije juz jakieś 250g tej yerby i tylko ją. i powiem że na dłuzszą mete zaczyna mnie irytować, za kwaśna... ale 1 dawka suszu na jakiś czas jak najbradzej.
14-02-2009 12:24 Przeterminowany is offlineSend an Email to PrzeterminowanySearch for Posts by PrzeterminowanyAdd Przeterminowany to your Buddy List
Limonka Limonka is a female
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1115.jpg

Registration Date: 07-12-2008

tak sobie ja popijam po dwoch 1,5 tygodnia nie picia jej... faktycznie ma kwasny smak,ale mnie nie przeszkadza. Z pierwszym zalaniem najbardziej czuć, a potem kwasowatość znika. ale to moze jest wlasnie ta wedzonkia. Oprocz kwasowatosci czuć miłą gorycz, ktora nie wykrzywia. a tak kochana wyglada w moim PSWink srednio cięta, troszke pylu Big Grin

Limonka has attached this image (reduced version):

DSC00151 (1).jpg

La Mulata nr 26 i brasiella Happy )

Big Grin

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Limonka: 21-02-2009 09:18.

21-02-2009 09:17 Limonka is offlineSend an Email to LimonkaSearch for Posts by LimonkaAdd Limonka to your Buddy List
yarek yarek is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-1117.jpg

Registration Date: 04-04-2008

Po postach i "Reklamowaniu"tej yerby przez innych mateistów zakupiłem paczkę "Barbacua"z myślą że to będzie jakiś "miód-malina" a tu tymczasem lipa. yerba taka przeciętna,piłem lepsze.Nie czułem ani wędzonki ani innych fajerwerków.myślałem że to wina zbyt ciepłej wody(zwykle daje do 1l termosu szklankę zimnej i uzupełniam wrzątkiem) tym razem zwiększyłem o 100 mll ilość zimnej no i smakowało toto jak przypalone,gorzkie siano ,jak bym tego nie posłodzić fruktozą to by sie to pić nie dało i tak jest niezadobra ale przynajmniej już nie taka ohydna.
---------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------
Ha Ja już nic nie wiem. Zalałem sobie dzisiaj nieco cieplejszą wodą(taką jak zwykle zalewam) i nie jak popszednio w ceramice a w porongo i nie czuje wogóle goryczki ,co prawda wędzonki dalej nie czuje ale yerba sie zrobiła całkiem "znośna" nigdy nie sądziłem że może być taka wielka różnica w smaku między ceramiką a porongo.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by yarek: 27-02-2009 14:13.

26-02-2009 20:31 yarek is offlineSend an Email to yarekSearch for Posts by yarekAdd yarek to your Buddy List
Dżon Dżon is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-1160.jpg

Registration Date: 04-03-2009

Sądzę,że ta yerba jest dobra, godna spróbowania Happy Mnie jakoś specjalnie nie pobudziła akurat,ale to wynagradza jej bardzo dobry dymny smak Smile
06-03-2009 14:29 Dżon is offlineSend an Email to DżonSearch for Posts by DżonAdd Dżon to your Buddy List
szczyp_ior
Forum Ace

/images/avatars/avatar-1154.jpg

Registration Date: 04-12-2008

Mnie smakuje i to bardzo.

Pobudza i smakuje, może jak zostawie zalany susz trochę za długo to gorzka, ale doleje wody i jest dobrze Smile
06-03-2009 14:35 szczyp_ior is offlineSend an Email to szczyp_iorSearch for Posts by szczyp_iorAdd szczyp_ior to your Buddy List
klodd
Newbie

Registration Date: 06-03-2009

la merced barbacua Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

sam jestem poczatkujacym yerby ale co zjadacz yerby to inny komentarz jednemu smakuje drugiemu nie i co gorsza nikt nie potrafi powiedziec jak zlapac smak la merced baracua moze chodzi parzenie yerby moim zdaniem tu kryje sie blad wszystkich yerby mate nie potrafimy dobrze ja zaparzac i dlatego ma wiele smakow u kazdego innego pozdrawiam klodd
09-03-2009 18:08 klodd is offlineSend an Email to kloddSearch for Posts by kloddAdd klodd to your Buddy List
wujo444 wujo444 is a male
King

/images/avatars/avatar-807.jpg

Registration Date: 16-07-2008

wiadomo - smak i intensywność zależa od temperatury wody, ilości suszu, a nawet jak się usypało kopczyk Smile

mała prośba - przecinek nie gryzie.

- Ano, zwykle to nas wyzucajom."

09-03-2009 18:18 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
Sham Sham is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1342.jpg

Registration Date: 14-11-2008

Kupiłem tę mate dla znajomego na urodziny jakiś czas temu. Sam byłem ciekaw jak smakuje, więc od razu na imprezę przyniosłem ps i bombkę Wink Pierwsze zalanie - szynka. Naprawdę, czułem się, jakbym wrzucił tam skórkę kwaśnej, dobrze uwędzonej szynki Big Grin Dopiero po jakimś czasie, jak odsypał mi trochę więcej, na parę zalań stwierdzam, że ta yerba jest dobra. Po prostu. Nie czułem tu wielkich wybuchów smakowych i kopniaków silniejszych od CdM, ale zasmakowała mi, jako "elitarna" Smile

wyssać wszystkie soki życia.
By zgromić wszystko to,
co życiem nie jest
By nie odkryć tuż przed śmiercią,
że nie umiałem żyć."

H. D. Thoreau
09-03-2009 18:24 Sham is offlineSend an Email to ShamHomepage of ShamSearch for Posts by ShamAdd Sham to your Buddy List
pielgrzym pielgrzym is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-95.gif

Registration Date: 29-08-2007

W smaku spoczko, taka delikatna. Zdziwiło mnie natomiast, że przyłapałem się, że jestem po niej... oszołomiony. Ani Cruz de Malta, ani Pajarito, ani Colon, ani inne siekiery mnie tak nie poniewierają. Dziwne :/
25-03-2009 13:00 pielgrzym is offlineSend an Email to pielgrzymHomepage of pielgrzymSearch for Posts by pielgrzymAdd pielgrzym to your Buddy List
SlayR SlayR is a male
Member

/images/avatars/avatar-1185.jpg

Registration Date: 19-03-2009

Drugi gatunek yerby jaki spróbowałem Smile . Pyłu nie za dużo, smak delikatny, dymny, przyjemny. Pierwszą yerbą, którą spróbowałem była zwykła Rosamonte i Merced(es Tongue ) mi bardziej podchodzi Smile .. Zostało mi już tylko 250g La Merced(esa) Frown .

Edit:

Jedyna wada - szybko smak "paruje". W czwartym zalaniu już jest go mało co Smile .

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by SlayR: 26-03-2009 15:22.

26-03-2009 15:12 SlayR is offlineSend an Email to SlayRHomepage of SlayRSearch for Posts by SlayRAdd SlayR to your Buddy List
IGIEŁKA
Lord

/images/avatars/avatar-1389.gif

Registration Date: 24-04-2009

Tak czytam i czytam i dochodzę do wniosku, że może mam jakieś zwichnięte kubki smakowe.
Cały czas mam nadzieję, że moje odczucia z biegiem czasu i praktyki się zmienią. Podchodzę do niej raz po raz i jedyne myśli jakie mnie przy niej nachodzą to:
1. Cholera, nie. Ostatni raz. Znowu mnie naciąga.
2. Ktoś przy "wędzoku" przysnął.
3. Osoba zajmująca się wędzeniem kocha krzyżówki bardziej niż cokolwiek na tym świecie... ..... ...etc..... ....

A teraz możecie mnie zlinczować.

P.S. Zaznaczam, że jeśli kiedyś moja wizja smaku Barbacui się zmieni, wrócę tu z pokorą i się wyspowiadam.
29-05-2009 10:19 IGIEŁKA is offlineSend an Email to IGIEŁKASearch for Posts by IGIEŁKAAdd IGIEŁKA to your Buddy List
mr.tunczyk
Double Ace

RE: la merced barbacua Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
klodd napisał(a)
sam jestem poczatkujacym yerby ale co zjadacz yerby to inny komentarz jednemu smakuje drugiemu nie i co gorsza nikt nie potrafi powiedziec jak zlapac smak la merced baracua moze chodzi parzenie yerby moim zdaniem tu kryje sie blad wszystkich yerby mate nie potrafimy dobrze ja zaparzac i dlatego ma wiele smakow u kazdego innego pozdrawiam klodd

To, że każdy pisze co innego jest w sumie normalne z dwóch powodów:
1. O gustach się nie dyskutuje.
2. Mi chyba nigdy nie wyszła dwa razy taka sama yerba. Za każdym razem jest choć trochę inna temperatura wody.
07-07-2009 20:33 mr.tunczyk is offlineSend an Email to mr.tunczykSearch for Posts by mr.tunczykAdd mr.tunczyk to your Buddy List
norbert norbert is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1013.jpg

Registration Date: 08-02-2008

odpylona la mercedka barbacua Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Dzisiaj postanowiłem odpylić pół opakowania La Mercedki barbacua... pół paczki na sito i jazda...
    zrobiłem małe zalanko, celem próby w PS (130 ml) - brak pyłu nie przeszkadza, a wręcz pomaga wydobyć smak i nowe aromaty: skórę, cedr i jesienną zadymioną od ognisk łąkę nad Wartą, pieczone ziemniaki...

natychmiast odpyliłem drugą część opakowania... będzie mniej kopać, ale za to wrażenia organoleptyczne będą lepsze.

05-10-2009 16:57 norbert is offlineSend an Email to norbertSearch for Posts by norbertAdd norbert to your Buddy List
<>Gringo<>
unregistered

Najlepsza z rodziny La Merced, wręcz Yerba idealna....
30-11-2009 16:27
mr.tunczyk
Double Ace

RE: odpylona la mercedka barbacua Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
norbert napisał(a)
Dzisiaj postanowiłem odpylić pół opakowania La Mercedki barbacua... pół paczki na sito i jazda...
    zrobiłem małe zalanko, celem próby w PS (130 ml) - brak pyłu nie przeszkadza, a wręcz pomaga wydobyć smak i nowe aromaty: skórę, cedr i jesienną zadymioną od ognisk łąkę nad Wartą, pieczone ziemniaki...

natychmiast odpyliłem drugą część opakowania... będzie mniej kopać, ale za to wrażenia organoleptyczne będą lepsze.

Oż Ty... Jak tak można? Big Grin Żartuję oczywiście, to nie profanacja. Ale powiedzcie mi: po co odpylać yerbę? Ja nawet przed piciem nie wysypuję pyłu z matero, bo po prostu jest dobra z pyłem. Smile Oczywiście to tylko moje zdanie i jestem ciekaw Twojego Tongue
08-12-2009 18:13 mr.tunczyk is offlineSend an Email to mr.tunczykSearch for Posts by mr.tunczykAdd mr.tunczyk to your Buddy List
Pages (5): « previous 1 2 [3] 4 5 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Gatunki » La Merced » La Merced Barbacua

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: