Yerba Mate Forum » Gatunki » Cruz de Malta » Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (8): [1] 2 3 next » ... last » Post New ThreadPost Reply
Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona)
Posts in this Thread Author Date
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) Limba 03-08-2007 17:47
 CdM Grosser 31-10-2012 18:02
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) Fosfolipid 04-08-2007 14:57
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) Limba 05-08-2007 20:45
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) Janos1k 07-08-2007 23:34
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) galeś 10-08-2007 06:31
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) kingamusic 26-08-2007 13:17
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) Tycjan 09-10-2007 21:46
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) kingamusic 20-10-2007 19:32
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) pielgrzym 28-10-2007 15:00
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) Tycjan 28-10-2007 17:18
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) uszak 18-12-2007 15:31
 Cruz de Malta daje kopa lechw 17-01-2008 17:27
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) slowiczan 10-02-2008 18:59
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) slomek 11-02-2008 07:41
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) tenebri 04-03-2008 00:13
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) Pajarito 07-03-2008 09:54
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) uxia 07-03-2008 10:45
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) Rastafari 03-07-2008 16:40
 RE: Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona) krtek 11-07-2008 11:06
Next Page »

Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Limba
Double Ace

Registration Date: 03-08-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Pije od czasu do czasu te yerbe, jest bardzo intensywna, a smak wysmienity. Po pierwszym zalaniu wydala mi sie bardzo mocna, ale przyzwyczailam sie szybko. Zalewam nawet po kilka razy Smile

03-08-2007 17:47 Limba is offlineSend an Email to LimbaSearch for Posts by LimbaAdd Limba to your Buddy List
Grosser
Newbie

Registration Date: 09-09-2012

CdM Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witam Wszystkich Miło!

to mój pierwszy post. CdM zainteresowała mnie informacjami o jej mocy, choć nieco przestraszyły mnie te wspomnienia o możliwości arytmii serca - czasem miewałem bóle serca. Ostatecznie spróbowałem. Piję yerbę niecałe pół roku, próbowałem różnych odmian i stwierdzam, że z pewnością jest to najsmaczniejsza jaką piłem i będzie to mój główny lubiany gatunek.

Nie potwierdzam jednak w moim przypadku szczególnej mocy ani też "diabelnie silnego" smaku. Może to dlatego, że piję nieortodoksyjnie i w rozcieńczeniu, 5 kopiastych stołowych na 1,5 litra wody, gdy się wypłucze - kolejne pięć dodaję, do momentu gdy braknie, w granicach rozsądku, miejsca na wodę. Dopiero z tego wlewam do tykwy. Pomimo tego i tak wychodzi jej zastraszająca, jak dla mnie ilość, piję kilka kg miesięcznie. Interesuje mnie w związku z tym ile Wy sypiecie własnie CdM do matero, skoro macie takie mocne wrażenia smakowe i tak bardzo Was pobudza. Swoim sposobem pijam różne mate i np. Pajarito czy Colon Especial działają na mnie mocniej.

Pozdrawiam,

Grosser

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Grosser: 31-10-2012 18:03.

31-10-2012 18:02 Grosser is offlineSend an Email to GrosserSearch for Posts by GrosserAdd Grosser to your Buddy List
Fosfolipid Fosfolipid is a male
Niebieskogwiazdkowiec

/images/avatars/avatar-20709.jpg

Registration Date: 14-07-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Moja przygoda z Cruz to tylko Despelada, więc nie wiem, jak to ze zwykłą jest. W każdym razie, jest najmocniejszą marką, której próbowałem (choć to też może być wina braku lodyżek). Smak zdecydowany i mocny, ale faktycznie mniej goryczki tak charakterystycznej dla wielu odmian.

Co do innych zawartości mikro i amkroelementów, myślę że to kwestia innego sposobu suszenia i leżakowania. Każda firma ma swoje własne sposoby, których szczegółów raczej postronnym nie zdradza.

A jeśli brakuje Ci yerby, kliknij tu.
04-08-2007 14:57 Fosfolipid is offlineSend an Email to FosfolipidHomepage of FosfolipidSearch for Posts by FosfolipidAdd Fosfolipid to your Buddy List
Limba
Double Ace

Registration Date: 03-08-2007

Ja tez pije despelade, siostre naszej Cruz Smile Fakt ma same listki. A sposoby sa rozne, a jedna jest mate.. Stad te wszystkie firmy
05-08-2007 20:45 Limba is offlineSend an Email to LimbaSearch for Posts by LimbaAdd Limba to your Buddy List
Janos1k
Junior Member

/images/avatars/avatar-63.jpg

Registration Date: 07-08-2007

zdecydowanie jedna z mocniejszych mate jakie mialem okazje pic. Smak dobry i intensywny, polecam! Smile

07-08-2007 23:34 Janos1k is offlineSend an Email to Janos1kSearch for Posts by Janos1kAdd Janos1k to your Buddy List
galeś galeś is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-14.jpg

Registration Date: 12-07-2007

Początek naszej przygody nieciekawy ale z czasem weszła do mojego ,,jadłospisu" na czołowe miejsce .Gorąco polecam daje niezłego kopa
10-08-2007 06:31 galeś is offlineSend an Email to galeśSearch for Posts by galeśAdd galeś to your Buddy List
kingamusic kingamusic is a female
Full Member

/images/avatars/avatar-141.gif

Registration Date: 19-08-2007

Smile Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Zdecydowalam się zamówić jutro Cruz de Malte ze względu na tego opisywanego przez Was ,,kopa". Teraz piję pajarito. Co sądzicie o smakowych Maltach, bo nie wiem na którą mam się zdecydować?

quote:
Originally posted by Enoder
A dla mnie - szuwary. Zero mocy i smak jak z rurki do akwarium.

SpróbowaBam w koDcu tej Malty (czerwonej). Fakt - pobudza. Ale smak?-taki jaki[ niezdecydowany. Du|o bardziej smakowaBa mi Pajarito, któr wcze[niej zawsze piBam i mo|e przyzwyczaiBam si wBa[nie do tej mocnej goryczy, któtej brakuje Malcie. Ale có|; to byBo narazie mojej pierwsze z ni spotkanie; wiecej napisz po dBu|szym czasie picia.
Aha: du|y plus za to |e smak utrzymuje si dBuuugo.

[Iapetus]: Przycisk "Edytuj" nie gryzie. Polecam zapoznanie się z regulaminem forum.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by kingamusic: 26-08-2007 13:23.

26-08-2007 13:17 kingamusic is offlineSend an Email to kingamusicSearch for Posts by kingamusicAdd kingamusic to your Buddy List
Tycjan Tycjan is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-142.jpg

Registration Date: 08-10-2007

Nie wiem jak u innych ale u siebie zarówno po czerwonej jak i po białej zauważyłem bóle serducha :/ Piłem po jednej porcji z obu ale wynik był ten sam.

09-10-2007 21:46 Tycjan is offlineSend an Email to TycjanSearch for Posts by TycjanAdd Tycjan to your Buddy List
kingamusic kingamusic is a female
Full Member

/images/avatars/avatar-141.gif

Registration Date: 19-08-2007

quote:
Originally posted by Tycjan
Nie wiem jak u innych ale u siebie zarówno po czerwonej jak i po białej zauważyłem bóle serducha :/ Piłem po jednej porcji z obu ale wynik był ten sam.

I ja zauwa|yBam dzis to u siebie Frown
20-10-2007 19:32 kingamusic is offlineSend an Email to kingamusicSearch for Posts by kingamusicAdd kingamusic to your Buddy List
pielgrzym pielgrzym is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-95.gif

Registration Date: 29-08-2007

Ja mam odczucia, że smak Cruz de Malta jest intensywniejszy niż Pajarito (tej zwykłej Pajarito). Pobudza nieźle, ma mało pyłu (pył mnie strasznie denerwuje w Pajarito). Piłbym codziennie, ale ona strasznie kopie - wole nie przesadzać Wink Wydaje mi się, że to nie jest marka dla początkujących, ze względu na dużą moc (działa raczej guaranowato - ja po yerbie, pomijając rosamonte depalade, raczej kopa nie mam - nie czuje po prostu zmęczenia). Cruz de Malta to IMO świetna Yerba na dni, kiedy musimy być wyjątkowo aktywni Smile
28-10-2007 15:00 pielgrzym is offlineSend an Email to pielgrzymHomepage of pielgrzymSearch for Posts by pielgrzymAdd pielgrzym to your Buddy List
Tycjan Tycjan is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-142.jpg

Registration Date: 08-10-2007

Ja z powodu "kopania" w ogóle odstawiłem Cruz de Malta. Moje serducho po niej wariuje.

28-10-2007 17:18 Tycjan is offlineSend an Email to TycjanSearch for Posts by TycjanAdd Tycjan to your Buddy List
uszak uszak is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-302.jpg

Registration Date: 13-12-2007

quote:
Tycjan napisał(a)
Ja z powodu "kopania" w ogóle odstawiłem Cruz de Malta. Moje serducho po niej wariuje.

Jeszcze jej nie piłem, choć mam zamiar za kilka dni. Jednak też się boję efektu "kopania". Winny jest temu prawdopodobnie potas (podobno ta mate ma go dość sporo). Zbyt dużo potasu może prowadzić do arytmii.

EDIT: Już piłem i naprawdę dobra mate. Wolę despaladę, ale ta też w porządku. Chyba marka Cruz de Malta będzie moją ulubioną (ale jeszcze nie próbowałem wielu, na półce czeka m.in. Pajarito). Ta elaborada nie ma tyle pyłu, co Rosamonte i to jest jej plus. No i konkretny smak (zwłaszcza pierwszego zalania). Dla lubiących zdecydowaną gorycz Smile

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by uszak: 01-01-2008 23:46.

18-12-2007 15:31 uszak is offlineSend an Email to uszakHomepage of uszakSearch for Posts by uszakAdd uszak to your Buddy List
lechw
Newbie

Registration Date: 17-01-2008

Cruz de Malta daje kopa Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Zgadzam się z Tycjanem. Ja też po tym miałem problemy z sercem. Myślałem, że po tym po ścianach będę chodził. Zdecydowanie odstawiłem Cruz de Malta.
Piję zazwyczaj Rosamonte lub Pajarito i uważam je za najlepsze marki.
Po co eksperymentować?
17-01-2008 17:27 lechw is offlineSend an Email to lechwSearch for Posts by lechwAdd lechw to your Buddy List
slowiczan slowiczan is a male
Newbie

/images/avatars/avatar-365.jpg

Registration Date: 12-12-2007

Yerba pyszna, na początku jak ją piłem to myślałem że zwrócę. A była to moja pierwsza yerba jaka piłem, więc miałem prawo hehe. Teraz nie wyobrażam sobie braku, cruz de malty w domowym yerbo zapasie, i co mi najbardziej odpowiada to dobrze "klepie". Problemów z sercem nie zauważyłem.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by slowiczan: 10-02-2008 19:01.

10-02-2008 18:59 slowiczan is offlineSend an Email to slowiczanSearch for Posts by slowiczanAdd slowiczan to your Buddy List
slomek slomek is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-320.jpg

Registration Date: 12-12-2007

Cruz de Malta... nowa milosc mojego zycia Big Grin
U-wiel-biam!
Dlatego nic konstruktywnego na temat jej smaku nie bede pisal Wink
Fakt jest jeden- kopa daje niezgorszego (przynajmniej despalada)

11-02-2008 07:41 slomek is offlineSend an Email to slomekHomepage of slomekSearch for Posts by slomekAdd slomek to your Buddy List
tenebri
Newbie

Registration Date: 16-08-2007

Witajcie! Ostatnio zakupiłem sobie 1kg tej yerby...po pierwszym zaparzeniu bylem pod wielkim wrażeniem, wydawało mi sie nie jest to mocna yerba, niestety dziś jak sobie ja zalałem przed pracą to myślałem, że odlecę.. serducho mi nieźle zaczęło pykac. Nie wiem czy to od CdM czy po prostu mam słabszy dzień. Po innych yerbach nie miałem takich dolegliwości , wiec musi coś byc w tej CdM Smile bedę musiał już na nią uważacSmile
04-03-2008 00:13 tenebri is offlineSend an Email to tenebriSearch for Posts by tenebriAdd tenebri to your Buddy List
Pajarito
Triple Ace

/images/avatars/avatar-391.jpg

Registration Date: 28-02-2008

w pewnym sklepie internetowym znalazłem cruz de malta czerwoną w dziale "mocne" a białą w dziale "klasyczne". Czyli co? Czerwona mocniejsza? Jak się zapatrujecie na taki podział?

07-03-2008 09:54 Pajarito is offlineSend an Email to PajaritoSearch for Posts by PajaritoAdd Pajarito to your Buddy List
uxia uxia is a female
Member

/images/avatars/avatar-318.gif

Registration Date: 21-12-2007

Moim zdaniem czerwona jest o wiele mocniejsza.

07-03-2008 10:45 uxia is offlineSend an Email to uxiaHomepage of uxiaSearch for Posts by uxiaAdd uxia to your Buddy List
Rastafari Rastafari is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-321.jpg

Registration Date: 20-01-2008

Ma moc, tęsknię za jej wyrazistym smakiem, polecam!
03-07-2008 16:40 Rastafari is offlineSend an Email to RastafariSearch for Posts by RastafariAdd Rastafari to your Buddy List
krtek
Double Ace

/images/avatars/avatar-864.jpg

Registration Date: 11-07-2008

CdM to mate od której zaczynałem swoją przygodę w połowie lat osiemdziesiątych, przywieziona przez ojca mojego kolegi z Niemiec. Do dzis mam do niej ogromny sentyment i czasami popijam.
Dla mnie ma mocny wyrazisty smak i zapach, muszę mieć na nią ochotę, do tego mocno pobudzająca
11-07-2008 11:06 krtek is offlineSend an Email to krtekSearch for Posts by krtekAdd krtek to your Buddy List
Pages (8): [1] 2 3 next » ... last » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Gatunki » Cruz de Malta » Cruz De Malta Despalada (sin palo - bez patyków /czerwona)

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: