Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Konserwacja PS » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (2): « previous 1 [2] Post New ThreadPost Reply
Konserwacja PS
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
David K.
unregistered
Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
Bartocha napisał(a)
quote:
David K. napisał(a)
quote:
Bartocha napisał(a)
quote:
David K. napisał(a)
Ja piję już bardzo długo w moim nieokutym palo santo, przy odpowiedniej pielęgnacji nigdy nam nie pęknie Smile Żadne moje drewniane naczynko (nieokute) nie pękło.

Cześć David
Twoje zdjęcie przeczy Twym słowom ......... http://www.yerbamateforum.pl/attachment....tachmentid=1623
...... moje nieokute też pęka...... wytrzymuje już ponad rok codziennego użytkowania.......dlatego dla mnie jest warte swej ceny.
Powodzenia.

Nie wiem, czy chodzi ci o łodyżkę, która sprawia, że wygląda na pęknięte (też to zobaczyłem. Moje palo jest całkowicie zdrowe, kolego. Nie lubię okutych dlatego, że lubię widok drewna na zewnątrz, co ładnie komponuje się z moją bombillą.

EDIT: ahaaaa, no tak, uszczerbiło mi się w jednym miejscu Smile

Davidzie... nie uszczerbiło Ci się.... tylko pęka tak jak moje.

Wracając do tematu.
Konserwacja nieokutego PS w moim przypadku wygląda tak:
- po wypiciu odstawiam do góry dnem, by wysychało wolniej (mniejsze naprężenia)
- od czasu do czasu, gdy widzę, że bardzo tego potrzebuje nacieram bezwonną oliwą z oliwek tylko od zewnętrznej strony

Od ponad roku pije z niego yerbe codziennie.... tylko na ciepło.
Klimat tego kraju sprawia, że niestety pęka.
Dzięki temu, że spróbowałem wiem, że do okutych nie wrócę.....prędzej rozkuje okute Big Grin

Na dzień dzisiejszy wygląda tak......... Wink

Uszczerbilo sie od tego, ze obrabialem to palo santo, bo bylo nierowne i nozykiem rozwalilem spora czesc szyjki na gorze, a po wlaniu cieplej wody sie rozszerza, normalne... ja nigdy nie smarowalem oliwa, lecz wsypywalem yerby do samiusienkiej gory i zalewalem woda, np. Moje algarrobo, ktore stoi na polce tez sluzylo mi bardzo dlugo a nie ma pekniecia nigdzie. Przymierzam sie teraz do kupna cuia'i oraz bomby Smile
11-10-2013 14:34
Bartocha Bartocha is a male
King

/images/avatars/avatar-2686.jpg

Registration Date: 25-06-2011

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

David.....możesz wrzucić zdjęcie......
Takie, by było widać górną i boczna krawędź w miejscu "uszczerbienia".

11-10-2013 14:44 Bartocha is offlineSend an Email to BartochaSearch for Posts by BartochaAdd Bartocha to your Buddy List
David K.
unregistered

quote:
Bartocha napisał(a)
David.....możesz wrzucić zdjęcie......
Takie, by było widać górną i boczna krawędź w miejscu "uszczerbienia".

Nie ma mnie w domu teraz Frown Ale jak wrócę to wrzucę
11-10-2013 14:50
pulpo
unregistered
Konserwacja Palo Santo Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Hej, mam pytanie odnośnie zakonserwowania naczynka z Palo Santo. Chciałbym zrobić dłuższą przerwę, dlatego natarłem je oliwą, jak wyschło, ale zastanawiam się teraz, czy przypadkiem nie lepiej by było ono wilgotne? Ktoś już tutaj to robił? Rozumiem, że to metoda na kilka miesięcy?

Pozdrawiam
01-04-2015 10:00
Michal
unregistered
Polecam Ci te produkty Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
01-04-2015 10:00
maciej129 maciej129 is a male
Member

/images/avatars/avatar-9241.png

Registration Date: 02-02-2015

RE: Konserwacja Palo Santo Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Skończyła mi się yerba i wyrzuciłem mokry susz, palo santo wyschło i jest okej Smile
Choć ja mam nieokute i z opaskami Smile

07-04-2015 13:26 maciej129 is offlineSend an Email to maciej129Search for Posts by maciej129Add maciej129 to your Buddy List
Pages (2): « previous 1 [2] Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Konserwacja PS

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: