Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Pytania laika » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (51): « first ... « previous 25 26 [27] 28 29 next » ... last » Post New ThreadPost Reply
Pytania laika
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
INES777 INES777 is a female
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Registration Date: 06-05-2010

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Dokładnie albo yerba mate , albo guarana....

Ja obstaje przy czerwonej Cruz de Malcie

wbalik1, Macho tylko nie padnij na zawał z rozpędu... Wink

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

Numer gg STRAŻNIKA FORUM 42482579 - zadaj szybkie pytanie on-line!
14-12-2011 11:03 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
wbalik1
Junior Member

Registration Date: 13-12-2011

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

ok-następnym zakupem będzie zatem Cruz de Malcie. Płem do tej pory litry kawy ,więc nie powinno być az tak źle. Nie wiem czy to Ty czy któryś inny z forumowiczów napisal że Rosamote znacznie się różni od Pajarito i Rubii. Dzisiaj od rana pilem Rosamote i ten ktoś mial rację . Rózni się.Zwracam honor
14-12-2011 12:12 wbalik1 is offlineSend an Email to wbalik1Search for Posts by wbalik1Add wbalik1 to your Buddy List
The Godfather

Zatem honor leży teraz po mojej stronie Big Grin

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

14-12-2011 12:20 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
wbalik1
Junior Member

Tak - "Nobody's perfect - my name is Nobody"
14-12-2011 12:53 wbalik1 is offlineSend an Email to wbalik1Search for Posts by wbalik1Add wbalik1 to your Buddy List
LeJarkoff
Lord

/images/avatars/avatar-2385.jpg

Registration Date: 26-06-2011

chyba byś musiał zmienić temat - już chyba z 4 dniowym stażem Tongue

Przestępca , alkoholik - Polak katolik!!!"
14-12-2011 12:55 LeJarkoff is offlineSend an Email to LeJarkoffSearch for Posts by LeJarkoffAdd LeJarkoff to your Buddy List
mattel
Junior Member

Registration Date: 04-11-2011

I za każdym razem dodawać +1 dzień stażu do tematu.

BTW. Spróbuj Krausa może i łagodny ale mnie tam pomaga z rana :-) (wiem cienki jestem)

14-12-2011 16:21 mattel is offlineSend an Email to mattelSearch for Posts by mattelAdd mattel to your Buddy List
The Godfather

quote:
mattel napisał(a)
I za każdym razem dodawać +1 dzień stażu do tematu.

BTW. Spróbuj Krausa może i łagodny ale mnie tam pomaga z rana :-) (wiem cienki jestem)

Wcale nie Kraus jest łagodny w smaku, ale zawiera też sporą dawkę kofeiny.

14-12-2011 16:26 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
wbalik1
Junior Member

Smile Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

No nie -co Ty !!! Zakładanie nowego wątku (+ 1 dzień stażu )To by było zaśmiecanie forum. Po za tym jesteście Wszyscy takimi życzliwyni ekspertami zę za chwilę wątek umrze śmiercią naturalną z powodu wyczerpania się tematu.
Chociaż !!!! nie !!! Zauważyłem że przy pierwszyn porannym zalewaniu duża część ciepła z wody (o tem 75-80 stopni naturalnie ) idzie na ogrzanie ceramicznego naczynka. Więc ,(i tu proszę docenić moją mądrość i przenikliwość umysłu) postanowilem częśćwrzątku przed ostudzeniem do żądanej temp wykorzystać na podgrzane ceramiki a wtedy cała następna woda zostanie przeznaczonqa na reakcję z yerbą
Jutro z rana okaże się czy jestem geniusz czy idiota
14-12-2011 16:58 wbalik1 is offlineSend an Email to wbalik1Search for Posts by wbalik1Add wbalik1 to your Buddy List
wojt221
Full Member

Registration Date: 23-06-2010

Geniusz Big Grin
Ja tez tak czasem robię z moim PS.
14-12-2011 17:01 wojt221 is offlineSend an Email to wojt221Search for Posts by wojt221Add wojt221 to your Buddy List
wbalik1
Junior Member

Smile Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

W podobnych okolicznościach mój kolega zawsze twierdzil z niedbałą nonszalancją "więc od tej chwili proszę sie do mnie zwracac Panie Boże - tylko nie wiem czy to i tak nie będzie za skromnie"
14-12-2011 17:10 wbalik1 is offlineSend an Email to wbalik1Search for Posts by wbalik1Add wbalik1 to your Buddy List
Materkowo
unregistered

quote:
postanowilem częśćwrzątku przed ostudzeniem do żądanej temp

Nie uzywaj do mate wrzatku. Wylaczaj wode pare sekund przed zagotowaniem.
Pozdrawiam.
14-12-2011 17:20
wbalik1
Junior Member

Tak -wiem wrzątek a w zasadzie jego nadmiar i nadwyżki wrzątku ogrzeją ceramikę i do zlewu , a potem właściwe zalanie 75-80
14-12-2011 17:25 wbalik1 is offlineSend an Email to wbalik1Search for Posts by wbalik1Add wbalik1 to your Buddy List
wojt221
Full Member

Ale pani Pauli chodziło chyba o to, że wody nie powinno się wcale gotować tylko podgrzać do odpowiedniej temp. Wtedy woda jest lepiej natleniona ponoć.
14-12-2011 17:34 wojt221 is offlineSend an Email to wojt221Search for Posts by wojt221Add wojt221 to your Buddy List
wbalik1
Junior Member

aha - kumam - nie dopuszczamy do wrzenia by potem studzić.
14-12-2011 17:37 wbalik1 is offlineSend an Email to wbalik1Search for Posts by wbalik1Add wbalik1 to your Buddy List
wojt221
Full Member

Dokładnie Smile
Na forum jest dużo wątków o wodzie poszukaj i poczytaj dokładnie.
14-12-2011 17:40 wojt221 is offlineSend an Email to wojt221Search for Posts by wojt221Add wojt221 to your Buddy List
Bartocha Bartocha is a male
King

/images/avatars/avatar-2686.jpg

Registration Date: 25-06-2011

Dokładnie Tongue . Najlepiej wyłączać gdy woda robi się prawie biała od dużej ilości pęcherzyków powietrza tak zwany biały wrzątek Wink
Co do podgrzewania naczynka też się tak bawiłem na początku mojej przygody z yerbą.Dziś wiem że jeśli pierwsze zalanie jest chłodniejsze yerba dużej trzyma smak, wolniej się wypłukuje Happy .

14-12-2011 17:43 Bartocha is offlineSend an Email to BartochaSearch for Posts by BartochaAdd Bartocha to your Buddy List
wbalik1
Junior Member

Hmm - no jeśli się tak zastanowić to jest to logiczne to co napisałeś o dłuższym trzymaniu smaku. Fajne foto , gdzie robione ? czy trickowe ?
14-12-2011 17:50 wbalik1 is offlineSend an Email to wbalik1Search for Posts by wbalik1Add wbalik1 to your Buddy List
King

Na Giewontcie jeśli się podoba więcej znajdziesz tu Wink fotograficzne podrygi...

14-12-2011 18:02 Bartocha is offlineSend an Email to BartochaSearch for Posts by BartochaAdd Bartocha to your Buddy List
wbalik1
Junior Member

Tak myślałem ! Raz ,że się podoba ,a dwa to postanowienie ,że na przełęczy Krzyżne będzie pite w 2012 r pierwsze w życiu terere. Krzyżne to mój nr 1 jeśli chodzi o atrakcyjność widokową no i jest się tam gdzie rozłożyć nie jak na Giewoncie. To co ? Piszesz sie na terere na Krzyżnem ?
14-12-2011 18:09 wbalik1 is offlineSend an Email to wbalik1Search for Posts by wbalik1Add wbalik1 to your Buddy List
King

Jak tyko zacznie się sezon, bo chodzę tylko od wiosny do jesieni, to bardzo chętnie.
Już dawno miałem ochotę zaproponować forumowiczom wspólny wypad z yerbą w Tatry Wink .Wszystkich chętnych zapraszam Big Grin

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Bartocha: 14-12-2011 18:34.

14-12-2011 18:33 Bartocha is offlineSend an Email to BartochaSearch for Posts by BartochaAdd Bartocha to your Buddy List
Pages (51): « first ... « previous 25 26 [27] 28 29 next » ... last » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Pytania laika

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: