Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » co ułatwia zaakceptować smak yerby » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
co ułatwia zaakceptować smak yerby
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
materowy materowy jest mężczyzną
Double Ace

Data Rejestracji: 11-04-2014

co ułatwia zaakceptować smak yerby Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

może wątek podobny już gdzieś jest - jak tak przepraszam, alem nie znalazł.

Smak yerby jest - inaczej, nie jest tak oczywisty, który pozwoli polubić go przez wszystkich. To nie smak torta, owoców - ale tak naprwade chyba chodzi jednak o zawartość cukru lub jego brak.

Dla mnie takim czynnikiem odgrywającym znaczną rolę przy akceptacji czegokolwiek to czy słodzisz, czy nie. Kolejną rzeczą, która może zakładać polubienie jej "w ciemno" to czy smakuje komuś zielona herbata. Niektóre jej gatunki mają wiele nut podobnych do yerby. Problemem może być tylko dobranie gatunku yerby do odpowiednika zielonej herbaty.

Stawiam na to, że osoba lubiąca wszystko słodkie to niesłodzona yerba wykręci go na lewą strone.
Macie jakieś inne pomysły, które osobom robiące zakup w ciemno może z większym prawdopodobieństwem powiedzieć czy im to zasmakuje, czy nie.
12-04-2015 12:58 materowy jest offlineWyślij email do: materowySzukaj postów użytkownika: materowyDodaj materowy do Listy kontaktów
Michal
niezarejestrowany
Polecam Ci te produkty Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
12-04-2015 12:59
Kao Kao jest mężczyzną
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Data Rejestracji: 22-12-2014

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nigdy nie słodziłem cukrem yerby i nie zamierzam - własnie na te mysl mnie wykreca :d co do slodzenia to niekoniecznie. Moja dziewczyna słodzi kawę i herbatę, a mate jej podchodzi bez żadnych słodzików.

click>Charytatywne klikacze<click
12-04-2015 13:26 Kao jest offlineWyślij email do: KaoSzukaj postów użytkownika: KaoDodaj Kao do Listy kontaktów
morfiszon morfiszon jest mężczyzną
Junior Member

Data Rejestracji: 19-03-2014

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak już słodzić mate to użyć do tego suszonych liści stevi lub dodawać miodu.
12-04-2015 13:30 morfiszon jest offlineWyślij email do: morfiszonStrona domowa morfiszonSzukaj postów użytkownika: morfiszonDodaj morfiszon do Listy kontaktów
Thrael Thrael jest mężczyzną
Moderator

/images/avatars/avatar-8765.jpg

Data Rejestracji: 10-09-2014

A mi się wydaję, że sprawa nie jest wcale tak prosta, jak to opisałeś. Chodzi mi o to, że osobie lubiącej rzeczy słodkie yerba wcale nie musi wykręcać twarz. Mam znajomego, który zwykłą herbatę słodzi aż do przesady (nie wiem jak on może to pić Big Grin ), ale kiedy po raz pierwszy napił się yerby nie dość, że się nie skrzywił, to jeszcze powiedział, że mu smakuje i planował zakup zestawu. Do tej pory tego nie zrobił, ale kiedy wychodzę z yerbą w plener, to on z chęcią ją pije.
Yerba ma bardzo specyficzny smak i myślę, że brak cukru wcale nie wpływa na jej odbiór.

Swoją drogą mam podobnie do Kao - nie słodziłem nigdy yerby i raczej nie zamierza. Nie mogę wyobrazić sobie tego smaku. To są kompletnie niewspółgrające smaki, IMO kompletnie do siebie nie pasują.

12-04-2015 15:19 Thrael jest offlineWyślij email do: ThraelSzukaj postów użytkownika: ThraelDodaj Thrael do Listy kontaktów
Sott23 Sott23 jest mężczyzną
Moderator

/images/avatars/avatar-724.gif

Data Rejestracji: 28-03-2008

W Argentynie raczej powszechne jest słodzenie mate. Dużo osób używa stewii w płynie, ale jak to smakuje to nie mam pojęcia, bo wole bez cukru. Piłem endulzade od CBSe (słodzona słodzikiem, aspartamem - teraz przeszli na stewie) i nie mogłem tego pić, ponieważ nic nie słodzę i było to zbyt intensywne 'cukrowe' doznanie.

Początkującym to polecałbym raczej jakieś sprawdzone smakowe mate, czasem np. pytam, czy ktoś lubi mięte i jeśli tak to można wtedy polecić pajarito hierbas albo pipore ziołowe.
13-04-2015 16:41 Sott23 jest offlineWyślij email do: Sott23Strona domowa Sott23Szukaj postów użytkownika: Sott23Dodaj Sott23 do Listy kontaktów
kasian85
Newbie

Data Rejestracji: 13-04-2015

Moim zdaniem slodzenie yerby cukrem to jest bez sensu... po co?? po jakims czasie po prostu sie przyzwyczaja czlowiek i tyle...

13-04-2015 19:18 kasian85 jest offlineWyślij email do: kasian85Szukaj postów użytkownika: kasian85Dodaj kasian85 do Listy kontaktów
Sott23 Sott23 jest mężczyzną
Moderator

/images/avatars/avatar-724.gif

Data Rejestracji: 28-03-2008

cytat:
kasian85 napisał(a)
Moim zdaniem slodzenie yerby cukrem to jest bez sensu... po co?? po jakims czasie po prostu sie przyzwyczaja czlowiek i tyle...

Najpewniej po to, żeby się nie męczyć i szybciej przyzwyczaić.
14-04-2015 14:04 Sott23 jest offlineWyślij email do: Sott23Strona domowa Sott23Szukaj postów użytkownika: Sott23Dodaj Sott23 do Listy kontaktów
INES777 INES777 jest kobietą
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Data Rejestracji: 06-05-2010

a po co się właściwie męczyć ? jeśli nie smakuje - nie pić !

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

Numer gg STRAŻNIKA FORUM 42482579 - zadaj szybkie pytanie on-line!
14-04-2015 15:41 INES777 jest offlineWyślij email do: INES777Szukaj postów użytkownika: INES777Dodaj INES777 do Listy kontaktów
Tynn
Newbie

/images/avatars/avatar-8737.gif

Data Rejestracji: 13-01-2015

Ja raz dodałam łyżeczkę miodu i żałowałam, kompletnie mi to nie smakowało Tongue
Ale jak zaczynałam pić yerbkę, to po pierwsze - na początku wsypywałam mało suszu i stopniowo zwiększałam sobie ilość (łyżka więcej do kilka dni) a po drugie - zagryzałam czymś słodkim, akurat wtedy miałam morele/rodzynki/orzechy. Też jest łatwiej się przyzwyczaić Smile Generalnie szybko przywykłam do smaku yerby, ale pierwszy łyk to było niezwykle efektowne skrzywienie twarzy Big Grin

15-04-2015 00:17 Tynn jest offlineWyślij email do: TynnSzukaj postów użytkownika: TynnDodaj Tynn do Listy kontaktów
Gdynianin Gdynianin jest mężczyzną
Member

Data Rejestracji: 11-02-2015

ja kocham słodycze, słodzę herbatę (wszystkie oprócz miętowych czy zielonych) Big Grin Jerba od samego początku bardzo mi zasmakowała i nigdy bym nie pomyślał, żeby ją posłodzić. U mnie w domu nikomu więcej nie zasmakowała, wszystkim wykręca ryjki Big Grin Więc faktycznie, jeżeli nie smakuje kompletnie to nie ma sensu się do nie przymuszać Smile
15-04-2015 12:39 Gdynianin jest offlineWyślij email do: GdynianinSzukaj postów użytkownika: GdynianinDodaj Gdynianin do Listy kontaktów
Asica Asica jest kobietą
Full Member

/images/avatars/avatar-9948.jpg

Data Rejestracji: 10-04-2011

Dokładnie - ja piję, bo lubię Tongue a Ty jak nie lubisz to nie pij - nic na siłę Big Grin
15-04-2015 21:39 Asica jest offlineWyślij email do: AsicaSzukaj postów użytkownika: AsicaDodaj Asica do Listy kontaktów
Martula_88
Junior Member

Data Rejestracji: 16-04-2015

Pamiętam mój pierwszy łyk , pierwsza myśl - cukier. Jednak szybko mi przeszło i teraz po 2 miesiącach nie wyobrażam sobie innego smaku Yerby niż ten oryginalny bez niczego Smile
16-04-2015 13:14 Martula_88 jest offlineWyślij email do: Martula_88Strona domowa Martula_88Szukaj postów użytkownika: Martula_88Dodaj Martula_88 do Listy kontaktów
Double Ace

Autor Tematu Temat Rozpoczęty przez materowy

Ja doprawiam tę, która mi nie smakuje i wtedy jest ok - mam tu dla przykładu Kurupi z katuavą, to jest dla mnie masakra, ale pare kropel syropu ze stewi sprawia, że jest w porzo. Tzn nie zmarnuje się.
Herbaty nie potrafię pić ze smakiem bez cukru poza nielicznymi wyjątkami. Kawa to lubię i taką i taką.

Męczyć? Nie męczyć, inaczej herbaty bym nie mógł pić Big Grin
Z drugiej strony to chyba jednak robimy to samo co zwolennicy herbat - cukier zabija jej smak! Jednak większość ludzi pije herbatę nie dla jej smaku, ale żeby zaspokoić pragnienie.
Teraz taka myśl: skoro tak cenimy smak czystej yerby to powinniśmy ją pić samą bez dodatków, ale jednak jest i pomarańcza, i cytryna pod różną postacią, jest anyż, mięta i inne rzeczy, które powodują, że nie jest to czysta yerba - dlaczego więc nie dodawać cukru jak komuś się podoba? Czemu dodatek cukru NIE, a inne dodatki są ok? Smile
19-04-2015 02:55 materowy jest offlineWyślij email do: materowySzukaj postów użytkownika: materowyDodaj materowy do Listy kontaktów
wypass wypass jest mężczyzną
Moderator

/images/avatars/avatar-22720.jpg

Data Rejestracji: 18-03-2010

Na początku słodziłem, teraz nie...
Jak komuś smakuje z cukrem to czemu nie...
Przecież nikt nikomu nie może podyktować jak ma pić Smile

20-04-2015 13:37 wypass jest offlineWyślij email do: wypassStrona domowa wypassSzukaj postów użytkownika: wypassDodaj wypass do Listy kontaktówDodaj wypass do twojej listy kontaktowej
kamil304 kamil304 jest mężczyzną
Full Member

/images/avatars/avatar-9359.png

Data Rejestracji: 30-01-2014

Żeby zaakceptować smak YM trzeba ją pić
21-04-2015 20:02 kamil304 jest offlineWyślij email do: kamil304Szukaj postów użytkownika: kamil304Dodaj kamil304 do Listy kontaktów
KamilPaproc KamilPaproc jest mężczyzną
Newbie

Data Rejestracji: 28-04-2015

Nie wpadłbym na pomysł slodzenia tego. Albo sie to lubi albo nie Wink
28-04-2015 15:45 KamilPaproc jest offlineWyślij email do: KamilPaprocStrona domowa KamilPaprocSzukaj postów użytkownika: KamilPaprocDodaj KamilPaproc do Listy kontaktów
Asica Asica jest kobietą
Full Member

/images/avatars/avatar-9948.jpg

Data Rejestracji: 10-04-2011

cytat:
INES777 napisał(a)
a po co się właściwie męczyć ? jeśli nie smakuje - nie pić !

Święte słowa - mam dokładnie identyczne zdanie, nic na siłę, nie lubisz - nie musisz pić.
28-04-2015 22:06 Asica jest offlineWyślij email do: AsicaSzukaj postów użytkownika: AsicaDodaj Asica do Listy kontaktów
Double Ace

Autor Tematu Temat Rozpoczęty przez materowy

ale normalna czarna herbata też za ciekawa w smaku nie jest i gdyby nie cukier... - to bym się odwodnił Big Grin
04-05-2015 14:28 materowy jest offlineWyślij email do: materowySzukaj postów użytkownika: materowyDodaj materowy do Listy kontaktów
Kao Kao jest mężczyzną
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Data Rejestracji: 22-12-2014

Ja mam troszeczkę inne zdanie niż Ines. Pamiętam, że na początku się zmuszałem i piłem na siłę mimo odruchów wymiotnych, a wyszło mi to na dobre, bo w końcu zaakceptowałem ten smak jakim jest

click>Charytatywne klikacze<click
04-05-2015 14:41 Kao jest offlineWyślij email do: KaoSzukaj postów użytkownika: KaoDodaj Kao do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » co ułatwia zaakceptować smak yerby

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: